Jump to content

Izdajem apartmane - BANSKO


aLti

Recommended Posts

kakva je sada situacija sa restoranskom ponudom i prodavnicama hrane? nisam bio 3-4 godine, pa ne znam da li se nešto promenilo. ranije su restorani imali užasno jednoličnu ponudu (pileće i mleveno goveđe meso na 100 načina) i nije bilo teorije da ti ne dosadi posle tri dana, a ponuda hrane u prodavnicama isto nije bila baš najbolja.

Link to comment
Share on other sites

kakva je sada situacija sa restoranskom ponudom i prodavnicama hrane? nisam bio 3-4 godine, pa ne znam da li se nešto promenilo. ranije su restorani imali užasno jednoličnu ponudu (pileće i mleveno goveđe meso na 100 načina) i nije bilo teorije da ti ne dosadi posle tri dana, a ponuda hrane u prodavnicama isto nije bila baš najbolja.

Mislim da se mnogo toga promenilo. Ima puno novih, velikih prodavnica, cak je pre mesec dana u Banskom otvoren i Metro Cash & Carry. Ima na puno mesta da se kupi gotova hrana - peceno pile, krompirici, salata, sendvici, itd... Restorana ima bas puno, nisam brojao, ali nekoliko stotina sigurno. Na oko 150 metara od apartmana se nalazi restoran - picerija "Victoria" gde nude ama bas sve, cak i srpska jela - leskovacke cevape, pljeskavice... Moj burazer je recimo prosle godine u Irish Pub-u, koji se nalazi isto na oko 150 metara udaljenosti, trazio neku specijalnu vrstu ribe sa kuvanom salatom (bio je post u to vreme) i dobio je sve bez ikakvih problema [:D]

Link to comment
Share on other sites

Nemam pojma, meni ta cifra i dalje deluje previsoka. Možda ja nemam osećaj koliko ima gde restorana, ali nekoliko stotina je recimo 300-400 restorana. Toliko ih nema u BGDu :) Koji nije neki reper za količinu restorana, nego prosto površinski, populaciono itd.

Link to comment
Share on other sites

Znam da možda zvuči neverovatno, ali Bansko sada ima više hotela sa pet zvezdica nego cela Srbija zajedno, dok ostalih hotela ima na stotine bukvalno... A do pre 7 ili 8 godina, ovo je bilo samo planinsko selo i ništa više. Ja sam recimo bio u tri piano bara u Banskom, jedan od njih je Piano Bar Astoria, i nisam mogao da verujem da takve stvari tamo postoje... U Beogradu samo hotel Moskva ima piano bar, koliko znam... [8)]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Svečano otvaranje sezone u Banskom najavljeno je za 17. Decembar, i to u velikom stilu. Naime, u snegu na jednoj od ski staza (Banderiška poljana) biće zakopano 30 koverata, od 13:30 do 14:30h po lokalnom vremenu kreće "potraga za blagom" tj. kovertama, prva nagrada je Audi A1 (generalni sponzor u Banskom već godinama), zatim iPad-ovi, laptop računari, ski oprema - sve zavisi od toga koju kovertu pronadjete... [:D]

Moram da priznam da me je ovo oduševilo, jer se radi o svojevrsnom postavljanju standarda... [:p]

Sa druge strane, skijališta u zapadnoj Evropi su u pravom očaju, jer tamo snega nema, a novembar i decembar su najtopliji u poslednjih 150 godina (tj. od kako se vodi statistika). Ovo posebno važi za Alpe (Francuska, Austrija i Švajcarska), gde su sva takmičenja odložena, baš kao i početak sezone:

http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Zanimljivosti/293559/Alpi-bez-snega-odgodjen-pocetak-skijaske-sezone

http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Putovanja/293810/Zbog-nedostatka-snega-ski-centri-odlazu-otvaranje-sezone

http://www.kurir-info.rs/sport/nema-snega-otkazane-trke-val-d-izeru-155236.php

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Evo samo da javim da su objavljene cene ski pass-eva, tj. iste su kao i prosle godine (link 1, link 2). A ovi nasi na Kopu usred krize podigli cene pass-eva za 25% [b)]

Takodje, u Banskom je napadalo preko metar snega, bice do jaja uslovi za skijanje. Trenutno radi 14 od 17 staza, najavljeno je da ce sve staze proraditi do Nove godine. Evo jedne fotografije od pre nekoliko nedelja, kad je bila prva vejavica (nije moja fotka, skinuo sam je sa neta):

fodpg2.jpg

Sa druge strane, verovali ili ne, u Finskoj i Nemackoj nema snega, pa su otkazane FIS trke u Minhenu i Leviju, zakazane za 1. Januar. Nemci su cak pokusali da uvezu sneg, ali im se otopio na aerodromu. Evo ga i link:

http://www.skijanje.rs/vesti/otkazan-paralel-slalom-u-minhenu/

Od ostalih vesti - Albert II (Princ od Monaka) najavio svoj dolazak u Bansko za 28. Januar :tf:

p.s. Kamere na stazama uzivo - link >> klik na TV ikonicu...

Edited by aLti
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
×
×
  • Create New...