Jump to content

"Za lepši grad"


Recommended Posts

Sad ispada kao da sam neki PR gradske uprave, pošto sam već kačio ono za BusPlus, ali baš sam se iznenadio kad sam video ovu kampanju kod nas, nekako me podsetila na kampanje u razvijenijim gradovima.

Kapiram da smo ideju ćapili upravo iz nekog od tih gradova, ali se ja ne sećam da je ovako nešto na ovaj fazon, ikada pravljeno kod nas.

170139_cleanafteryourdog02_ff.jpg

170124_kuplakat-foto-jvucetic_hs.jpg

170127_kudizajn-04--meken_hf.jpg

Jedna neobična marketinška kampanja privukla je pažnju javnosti u poslednjih nekoliko dana: na plakatima postavljenim širom Beograda s leđa su prikazane žene kako se saginju i kupe nešto sa ulice. Ispod piše: „Za lepši grad, počistite za svojim psom“.

Naravno tu sad ide čitava srceparajuća priča McCanna kako su oni to džabe uradili i kako su modeli njihovi zaposleni i kako je fotograf radio džabe, bla truć, ali sam koncept da neko dođe i vidi taj bilbord je po meni skroz ok.

Link to comment
Share on other sites

Sto je najgore, to poslednje jeste istina. Ovo mi je ortakinja:

clean-after-your-dog-3.jpg

koja radi u McCannu, i to mi je isto ona ispricala. Mozda laze, kao i sve zene, ali makar za modele znam da jesu zaposleni McCanna. :D Sjajna reklama u svakom slucaju, a vidim da se prica o toj akciji na raznim marketing sajtovima, tako da su ukrali od nekoga, kapiram da bi ih odrukali vec, a kako nisu, ko zna, mozda stvarno imamo inovativne ljude. :D

Edited by Sinistral
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...