Jump to content

Prebacivanje novaca


Recommended Posts

Pa ovako, imam druga u kanadi koji je tamo na neodredjeno vreme i trazio sam mu da mi kupi neke gluposti i uglavnom ispadne to sve oko 100$

Sad me zanima na koji nacim bih mogao da mu prebacim parice?

Prvo mi je pao na pamet Westren Union ali oni dosta naplacuju tu rabotu, ispade oko 800din..

Pa sam se setio da bi moglo mozda preko nekog poker sajta (prebacivao sam na Fulltiltu nesto tako, al avaj nema ga vise..) [:(!]

Da li bi mogao da mi pomogne ko ima vise iskustva sa ovim? (inace ima on karticu medjutim nikad nisam vrsio uplatu sa kartice na karticu direktno (mada iskreno ni ne znam da li to i moze..))

Hvala unapred na vremenu i na pomoci! [:)]

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim da ima potrebe za time, pošto MB radi sa Raiff Virtuonom u oba smera :)

Ma mene interesuje, tj hotju da pruzhim neki online service - pa koliko sam skapirao jedino Moneybookers nekako mozhe da se vezhe da dobijem pare koji oni uplatjuju na mom sajtu (PayPal josh nije stigo) pa sam gledao shta i kako al nisam skapirao.

Shta samo unesem u Moneybooker-s moju virtuon/internet karticu i oni tako uplatjuju tu?

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

a da kupiš ti preko neta šta ti treba, i staviš tamo da njemu isporuče? to deluje najjednostavnije, a i nećeš platiti pdv (ako se ne varam)?

Ma bilo je nekih problema sa mojom karticom, nesto je bila blokirana veruj mi ne znam iz kojih razloga,

pa rece on aj uzecu ti ja pa da lako cemo za kes posle, al eto nismo razmisljali kako [:I]

Ali slazem se da je najjednostavnije tako [;)]

Moneybookers može da ti pomogne.

Probacu preko njih, Hvala! [:)]

Link to comment
Share on other sites

Ja sam slao drugaru prosle godine novce u Kanadu, i procedura je sledeca:

- On tamo u svojoj banci trazi sve podatke za svoj rachun (tu su ti razni internacionalni kodovi bla bla)

- Posalje ti to na mail

- Ti odesh u Komercijalnu banku, otvorish devizni rachun, i kazes hocu da saljem pare na ovaj rachun

- Oni to odrade, ti platish 10 eura na bilo koji iznos.

i to je to

e sad ako ti je frka da dash 800 dinara u westernu ili 1000 dinara u komercijalnoj, onda nemoj ni da mu saljesh pare uopste

Link to comment
Share on other sites

...dosta naplacuju tu rabotu, ispade oko 800din.

Kad vidim da likovi kucaju ovako nesto, ne znam da li da se smejem ili da placem. Ti ili imas 6-7 godina pa ti je 800 din mnogo, ili je u Srbiji takva beda da ljudi goli i bosi hodaju ulicama. Tih $100 sto mu dugujes, toliko ovde u Kanadi kosta jedna shteka malo boljih cigareta, eto mozda cak i dve shteke, pa se ne uzbudjuj mnogo oko toga, nego mu pare vrati licno kada ga budes video.

Link to comment
Share on other sites

zove emigrant svoje u otadžbini:

prve godine: jaoj, čujem da će opet da nas bombarduju

druge godine: jaoj, čujem da će opet da vas bombarduju

treće godine: jaoj, čujem da ćemo opet da vas bombardujemo

Link to comment
Share on other sites

a da kupiš ti preko neta šta ti treba, i staviš tamo da njemu isporuče? to deluje najjednostavnije, a i nećeš platiti pdv (ako se ne varam)?

Veliki broj stranih kartica ne moze da se koristi za nabavku u Kanadi, narocito kartice iz Srbije, zato mu ta varijanta i nije prosla. Nije problem u samoj kartici, nego u polisama koje primenjuju Kanadske prodavnice i firme (Best Buy, Giant Tiger...)

@killYg0r - ne znam brate, pitaj tvoje [:p]

Link to comment
Share on other sites

Mislim da nema nekog boljeg načina od uplate na IBAN fazon računa, mada mi ova provizija od 10 evra deluje dosta (ne ulazeći u to da li je to uopšte kao cifra puno ili nije, za tu uslugu mi deluje dosta).

A neke bolje alternative nemaš, osim da šalješ u pismu pa da se nadaš da će stići, a ako ne stigne biće "kud ne dadoh 800 kinti" :)

ili eventualno ako taj neko ima nekog svog ovde, pa onda kao ti daš tom nekom njegovom (babi, kevi) te pare da mu čuvaju dok ne dođe, pošalju sa slatkim i pršutom, a on ti tamo to kupi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...