Jump to content

Recommended Posts

Leto je retka prilika kada izlazim iz zemlje, pa hocu da iskoristim, zaobidjem nase lihvare i shopingujem neki telefon koji nema kod nas ili ima al kosta manje. Idem u grcku, treba mi da znam cene i ponude android mobilnih. Kesh je 250 evra maksimalno.

Nisam nikad kupovao preko i znam da ima fora sa vracanjem poreza na granici, ali ne znam kako tacno ide postupak i sta treba da uradim da bih to ostvario. Očekujem da se postupak u Grckoj ne razlikuje od onog u Madjarskoj. Ono što znam o ovome je da prilikom kupovine treba tražiti od prodavca neki zahtev za vraćanje PDV, ali ne znam sta dalje na grckoj granici da uradim.

Link to comment
Share on other sites

Iako si promašio forum samo tako, da ti odgovorim ovde. Nešto ne verujem da je Grčka kad je reč o tehničkoj robi uopšte jeftinija od Srbije, barem nije bila kad sam ja išao

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Pa ovako ... od onoga što ja znam,

1. Mogu da potvrdim ovo što kaže Hajli, jednostavno, tehnika kod njih nije povoljnija nego ovde, čak je možda sad i skuplja zbog ove krize i svega. Ne verujem da je pojeftinila. Ja kad sam gledao PSP koštao je isto kao i ovde, sad sam bacio pogled ovlaš i stoji recimo Galaxy S II je 600 evra, kod nas je slična cena (znam da imaš max 250 eur, samo mi je taj fon prvi pao napamet).

2. Ne znam kako to misliš veći izbor telefona? Mi ovde imamo prilično solidan izbor ako ne i identičan većini po Evropi, osim nekih baš ludih ekstremnih tipa oni sa velikim brojevima za penzose, to i dalje ima u većem broju po Nemačkoj :)

3. Kod povraćaja poreza ne očekuj sve procente poreza nazad, već max 10%. A procedura je prosta, kupiš gde je napisano da je Tax Free, tražiš priznanicu, kad dođeš na granicu pokažeš uređaj i tax free i račun i sve, carinik ti lupi neku potvrdu i pečat, ti onda to odneseš u tax free prostorije koje bi trebalo da su na granici isto i oni ti vrate pare. A onda telefon sakriješ u gaće kad dolaziš kod naših graničara :)

Link to comment
Share on other sites

Hvala na informacijama. Dole sam kako god, pa cu da kupim ako mi se isplati. Mislio sam na veci izbor brendova /kod nas nema ZTE, Huawei, Motorola je "na kasicicu" tu/ i siri izbor modela. mobilnisvet.com je parodija, pise da ima taj-i-taj model u toj-i-toj radnji, kad nazoves ili odes naravno da nema, i to nedeljama. Ili ga bude po skroz drugoj ceni.

Kod nasih cu da cutim, podrazumeva se, imam celu Makedoniju da predjem do Srbije :) Ne razumem da ti ne vrate ceo porez? Sto ti uopste vracaju bilo sta kad nije celo? To je neki odokativan kriterijum vracanja?

Edited by IWANKINSHADOWS
Link to comment
Share on other sites

1. Zbog čega bi hteo da kupiš ZTE ili Huawei? :)

2. Ne znam za kriterijum vraćanja, ali ja kad kupujem nešto porez je tipa 20-22%, zavisi kako u kojoj državi, a obično mi se vrati oko 10%. Što će reći da je tako svima :)

3. Plus bitna napomena - Grčka je kao što je poznato ono 10 miliona ljudi, od toga 7 u atini, 2 u solunu i ostalih milion na 90% teritorije, što će reći da ne očekuj da ćeš u Haniotiju da kupiš telefon, već moraš ići u Solun ili Atinu, što može da bude komplikovano ako imaš neku organizovanu turur busem i to, mada uvek jedan dan ima "ekskurzija za šoping do Soluna". P aonda tu uračunaš i kartu za to.

Link to comment
Share on other sites

ZTE i Huawei nikako nisu ozbiljne marke, to su telefoni "na kilo"

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

da imaš 500 eur, rekao bih ti da uzmeš bazični ipad i zavališ ga ovde za 700 i uzmeš još 60 nazad kao tax free, al za 250 eur nećeš zabosti nešto posebno.

asdf jel ovo for real i ako jeste pruzi jos informacija, plox

infidel

Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran koliko će moći da zavalja osnovni ipad za 700 evra ovde, pošto se u metrou prodaje za nekih 55.000 din odnosno oko 540 evra ... ako grčka prati cene sa ostatkom EU (a nisam uspeo da pronađem) taj osnovni je 479 eur, od toga će nazad dobiti max 40 evra, a ovde će ga moći prodati za više od 550, ako i toliko. Bacio sam sad pogled i na Halo oglase, neki lik čak prodaje za 460 ipad 2. Možda je kvaka, ali ostali su tu negde oko 500 evra. Tako da može da zaradi, al' ne nešto spec. Osim ako nisi trolovao :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...