Jump to content

Priliv novca iz inostranstva


Recommended Posts

Zanima me koji bi bio najpovoljniji način da dobijem PARE iz inostranstva :D

Evo detaljno. Juče sam otvorio devizni račun u Komercijalnoj banci i sad da bi mi platio neki lik iz Amerike mora da plati proviziju od 15$ na iznos od 50$ (znači umesto da plaća 50$, mora da plati 65, od kojih meni stiže 50$, - porezi u mojoj banci, oko 45 mi stiže)

E sad, to se njima ne isplati da puknu tolke pare na proviziju. Pay Pal i dalje ne može, moneybookers ne može bez viza kartice (ili neke slične), a ne mogu da je još uzmem, nemam radni odnos i stalna primanja, pa jel ima neko ideju kako bih mogao da naplatim? Ni Western Union ne odgovara, isto je provizija 15$ na 50. ATM Cash ne podržava našu raspalu zemlju, pa ni to ne može... Imaju albanci al mi neamo -_-

Jel ima neko ideju? Nemojte onu foru da koristim nečiju drugu vizu pa da dignem pare odatle ili tako nešto, to mi stoji u slučaju da ne provalim sam za sebe da uzmem pare. Trebaće mi ovo kad tad, ne mogu stalno da se oslanjam na druge... Pa tako da, jel ima neko barem vest kada stiže Pay Pal u našu raspalu zemlju, nmg sad da butam po netu, smučilo mi se više :/

Edited by ImProviser

(L) Team Xenon (L)

11:24 PM - Lo.Oka: el normalno da iako sam desnjak lakse mi da igram cs left handed
Link to comment
Share on other sites

moneybookers ne može bez viza kartice (ili neke slične), a ne mogu da je još uzmem, nemam radni odnos i stalna primanja

Odakle ti ovo za stalna primanja? Ono što sigurno znam da može je da u Rajfajzenu otvoriš internet karticu gde ti treba 20 eur depozita koje možeš da povratiš kad zatvoriš karticu, i održavanje je 500-1000 din godišnje, bez ikakvih preduslova o zaposlenju / primanjima. Ali oni deru i sigurno ima neka druga banka bolje uslove (npr Intesa verovatno)

Edited by trooper
Link to comment
Share on other sites

Mozes da uzmes vizu u svim bankama bez ikakvog radnog odnosa. Ili da otvoris bilo kakav devizni racun, pa da ti bank transferom prebace pare direktno (trazi u banci podatke za to, ima brdo nekih brojeva :D ). Sve je besplatno i traje 15 minuta plus nekoliko dana dok ti ne stigne kartica.

EDIT: da, intesa ima internet karticu gde je sve besplatno. Samo moras da otvoris dva devizna racuna (oba besplatna), jedan je vezan za vizu a drugi da primas pare na njega.

Edited by bjela
Link to comment
Share on other sites

U prevodu koji q sam se zaleteo za ovo sranje od komercijalne banke

@bjela - kažem otvorio sam devizni račun u komercijalnoj banci, ali se liku što treba da mi pusti pare najviše isplati da mi pošalje preko njegovog Pay Pal-a na moje bilo šta, a ne može sa pay pala na devizni račun u banci, tako barem on kaže...

Videću sa intezom za ovo što je trooper napisao... ima neko još neku ideju?

Edited by ImProviser

(L) Team Xenon (L)

11:24 PM - Lo.Oka: el normalno da iako sam desnjak lakse mi da igram cs left handed
Link to comment
Share on other sites

odes u banku otvoris devizni racun, trazis da ti daju swift i IBAN code (sve traje 15min) cujes se sa ortakom kazes mu svoj swift/IBAN code e onda on mora do banke (bilo koje, a moze i preko neta) i pomocu tvog IBANa izvrsi uplatu... meni je 4e provizija na bilo koju sumu u Hypo banci pa ako postoji ta opcija i u komercijalnoj raspitaj se.

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

ma ljudi, meni je za proviziju ok, 0.30% (nešto malo više ne sećam se tačno cifre, čini mi se da je 0.36)

problem je u tome što bi pošiljalac da izbegava korišćenje njegove banke zato što mu je provizija za bilo koji iznos koji šalje (do 1000$) 15$... npr ako hoće jedan dolar da mi pošalje provizija mu je 15$... to se isplati za velike iznose ali sada mu se ne isplati zato što šalje samo 50...

zato pokušavam da vidim kako da ubacim u upotrebu njegov pay pal i moj devizni račun, ili nešto što bih mogao da otvorim... npr sa pay pala da mi prebaci na nešto moje, tipa neku karticu ili šta znam... pročitajte ponovo šta sam sve ispisao od početka teme, pa ako neko ima još neku ideju osim odlaska u intezu (da nekako iskoristim svoj devizni račun u komercijalnoj banci) neka ukuca... pošto ovi mutavci iz komercijalne banke nemaju pojma ni šta ih pitam, tako da mi treba info iz prve ruke... npr ja pitam jel ima neki drugi način osim da mi šalje direktno sa njegovog računa na moj, ona kaže, da može da pošalje, dobićete instrukcije kako to da uradi... ja ono, opet ponovim, ona opet mi nešto menja reči mlati nema pojma ni o čemu pričam... ma sad ne znam ni ja šta pišem iznervirao sam se -_-

(L) Team Xenon (L)

11:24 PM - Lo.Oka: el normalno da iako sam desnjak lakse mi da igram cs left handed
Link to comment
Share on other sites

ako mogu da postavim jedno pomalo offtopic pitanje, što se ti cimaš da uštediš nekome 15 dolara? ako si zaradio pare, na njemu je da ti ih isplati, i da organizuje sebi biznis tako da ga banka ne dere za proviziju. ako je neka tetka iz amerike fazon, onda se izvinjavam. :)

Link to comment
Share on other sites

pa da je ovo normalna država isplatio bi mi preko pay pala za čas, a ovako, moram da ga ispoštujem da nađem normalan način... nisam ja te sreće da iam bogate rođake u inostranstvu :D

patio sam se da napravim neku video reklamu za lika, pa trebaće mu još reklami, pa da nađem nešto normalno za i dalju naplatu itd...

ništa me ne košta odlazak u intezu, ali me košta gašenje računa u komercijalnoj banci (pretpostavljam da košta :D )

a što kažeš da je čudno, jebiga tako je kod njih, videće sa bankom dal ima neki drugi način, ako ne, onda ću u intezu i ćao... hvala svima

može katanac i to je to :D

(L) Team Xenon (L)

11:24 PM - Lo.Oka: el normalno da iako sam desnjak lakse mi da igram cs left handed
Link to comment
Share on other sites

Čisto ako neko dođe u istu dilemu kao ja...

https://www.moneygram.com/ sam iskoristio za prvu uplatu pošto mi je hitna i ne mogu da čekam

otvorio sam devizni račun u intezi i sada čekam da mi stigne VISA Electron da bih mogao preko Alert Pay-a da primam za ubuduće novac.

(L) Team Xenon (L)

11:24 PM - Lo.Oka: el normalno da iako sam desnjak lakse mi da igram cs left handed
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...