Jump to content

Motorciklista u moskovskoj gužvi


Recommended Posts

  • Replies 153
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ladno si reko da sam sa nbga i da zato imam taj koncept. i sad treba da diskutujemo nesto...al dobro, sad me poslusaj barem: prilazim ovome sa iskljucivo filozofsko-logicke strane i nikakve druge. a ti si vrlo neozbiljan sa 'ja ne priznajem to i to', trebalo je odmah da kazes da ces tako voditi diskusiju, pa da ne pocinjemo. a ako oces lepo da pricamo, molio bih te da ne dolazis sa 'ti si sa nbg' i slicnim konstruktima. ja i dalje ne mogu da se opasuljiom od ovog sto si mi napisao i nadam se da si nesto pogresio pri konstruisanju posta. ja tebe pejo gotivim do jaja, ali sad ne znam sta da mislim. i jos simpaticno pocnes post sa 'po mom misljenju', a zavrsis ga sa 'taj koncept je retardiran', bas lepo, ja zastupam retardirane koncepte. pritom je to zato sto sam sa nbga i blizak mi je koncept mudonje, sta li...a nista ne moze biti dalje od istine, ali dobro, ja ne mogu da 'sipam' info ljudima u glavu, svako ima pravo na svoje misljenje. samo ne znam koji ti je.

a sto se tice rekija, voleo bih da mi objasni poreklo svog stava (pod tim ne mislim na 'meni je to trip' ili 'ja se tako osecam'. evo citat:

mozda je fora sto hrabrost podrazumeva u sebi nesto plemenito, a nema nista plemenito u suludoj voznji, hrabrost bi bila kad uskocis u ladno dunavo da spasis lika koji je skocio pao sa mosta? :D

otkud ti to da hrabrost podrazumeva u sebi nesto plemenito? inb4 'ja ne priznajem', to sto ti i ja i peja mislimo moze i ne mora da ima veze sa zivotom. isto kao za pomenute batice. postoji zelja, naklonost, emocija, a postoji argument.

zasto, reki, potenciram na ovome? zato sto se jako cesto inace rukovodis takvim stvarima, a to je lose. ne mislim da je lose kao zivotna filozofija, ali tome nema mesta u diskusiji. isto kao sto "ja ne volim crnce zato sto su crnci" moze da prodje kao zivotna filozofija (niko nece cenzurisati necije stavove, fala bogu), ali ne i kao validan argument.

scenario gde ovaj lik nije hrabar bi bio onaj gde je on potpuno nesvestan opasnosti i posledica koje mogu da uslede. jer hrabrost nije odsustvo straha, upravo obrnuto, hrabrost je delanje uprkos strahu i/ili odredjenim okolnostima. jer, bez takve postavke, nema ni hrabrosti, nema gde da se udene. dete od pet godina koje cacka medveda nije hrabro, ono je nesvesno. na slicnom temelju se zasniva princip da covek koji je lud (ne razlikuje dobro i zlo) ne moze biti zao. ovo kaze i kant u specificnom obliku, da vrlina (hrabrost recimo) mora podrazumevati mogucnost za povlacenjem, u smislu da npr bog ne moze posedovati vrline iz prostog razloga jer kod njega ne postoji 'protivteza' u vidu prepreka (strah recimo) protiv kojih bi se te vrline uposljavale i dolazile do izrazaja.

sa vikipedije, sturo, ali da ne gnjavimo:

Разликујемо:

Физичку храброст, која означава способност суочавања са страхом, болом или ризиком од повреде, смрти.

Моралну храброст која значи способност ићи против мишљења других људи, ризиковати исмејавање, срамоту или осуде.

plemenitost moze da bude deo hrabrog cina, ali apsolutno ne mora.

kjerkegor, sa druge strane, ima prilicno platonovski trip hrabrosti i u sustini gleda na hrabrost kao na odsustvo straha (sto je interesantno jer zapravo ne vidim kako hrabrost moze postojati bez straha, onda vise nije hrabrost vec standardno delanje).

opet nesrecna vikipedija (ali nije neproverljivo) - o tolkinovom tripu hrabrosti, kolko vidim, a koji moze liciti na ovo rekijevo: hrabrost je uciniti pravu stvar uprkos sigurnom porazu i bez izgleda za spasenje ili nagradu. ovo vec ubacuje diskusiju u neku brzinu, ali ja bih rekao da je adekvatniji izraz za ovo - 'pozrtvovanje'. ili barem da se radi o kompleksnijem pojmu od 'suve' hrabrosti. jer najmanji zajednicki sadrzalac pojma hrabrost zapravo jeste u savladavanju straha i cinjenju uprkos situaciji. retko ko na ovo dodaje plemenitost, pozrtvovanost i slicno, a iz jasnog razloga - to su osobine same za sebe isto kao i hrabrost. one mogu ali ne moraju delovati u sinergiji.

jos jedan interesantan koncept hrabrosti je aristotelov. po njemu (prilicno vulgarizovano, for the sake of diskusija) 'kvantitet' osobine odredjuje da li je ta osobina uopste pozitivna. dakle, hrabrost moze biti i negativna osobina, ako se pretera (nesmotrenost). sto je, po meni, prilicno primenljivo na ovaj slucaj. medjutim, nesmotren covek je obicno onaj koji je nesvestan posledica koje moze da proizvede njegovo delanje (mada ne mora da znaci).

evo jedan lep citat koji objasnjava ono sto hocu da kazem:

Courage is the greatest of all the virtues. Because if you haven't courage, you may not have an opportunity to use any of the others.

primenimo ovo na lika koji skace u dunav:) njegova hrabrost mu je OMOGUCILA da 'primeni' svoju pozrtvovanost i plemenitost. hrabrost je podloga na koju je on mogao, ali nije morao, da 'nalepi' ove osobine. pa je on sada i hrabar i plemenit i pozrtvovan. da je skocio u ladan dunav kurcenja radi, on bi i dalje bio hrabar, ali in vain. sto ne znaci da nije hrabar, samo da je mentol.

lik koji skace u ladan dunav da spase nekoga je PORED toga sto je hrabar (samim tim sto je skocio u ladnu vodu), pozrtvovan, plemenit, nesebican i sta sve ne. to su osobine koje dodatno opisuju njegov cin. zar vi zaista ne umete hirurski i diskusiono da pristupite, hm, diskusiji? jel vi bre ne shvatate da je meni mozda gadnije nego vama sto je ovakav retard hrabar? ajde malo da razlikujemo neke stvari jedne od drugih. "ovaj lik je debil, ugrozava i sebe i druge blabla, ne moze mu se dodeliti vrlina" - logicka pogreska.

mucno mi je zaista ovako da raspravljam, da neko umesto o predmetu rasprave raspravlja o meni, ali morao sam ovo da napisem radi klarifikacije. ne morate da odgovarate, zaista, ako cete sa nbg forama, ali zaista. ako treba tako da diskutujemo, radije cu reci da se slazem s vama i da ste u pravu. konstantno igranje gluvih telefona da bi se, sta, pobedilo, nije interesantno. eto, pejo, sam si ovo napisao:

evo vlada je rekao da mora, jbg.

ali ja sam rekao da nije imanje muda, nego nemanje mozga, nerazmisljanje, sjeban mozak i slicno.

i sta sad?

ovo je SASVIM U REDU. i ja to postujem. ALI (bear with me), ovde diskusije nema. secas se draska i 'bog postoji'? 'ja ne priznajem' je isto to. i ja postujem to sto ti ne priznajes i tvoje pravo na stav i misljenje i cak mogucnost da si u pravu. ali ako ti prilazis diskusiji sa 'ja ne priznajem' kao pocetnom premisom, ti zapravo neces da razgovaras. secas se kako smo obojica govorili drasku da je njegov stav validan kao stav, ali da ne treba da ulazi u diskusiju ako takve pocetne premise ne ostavi ispred vrata? e, pa ja to sad trazim od tebe - ako hoces da diskutujemo. ako neces (a izgleda da neces jer to prakticno kazes u svom poslednjem postu), onda cemu zapocinjanje iluzije od diskusije in the first place?

e da, kazes 'nerazmisljanje'. ako je nerazmisljanje, onda cu se sloziti da lik nije hrabar jer se to lako moze podvesti pod onu kategoriju 'dete od pet godina nije hrabro ako udje u kavez sa lavovima jer je zapravo nesvesno svojih akcija, okolnosti i mogucih posledica'. medjutim, mi ne mozemo da znamo koliko je svestan/nesvestan covek na osnovu ovog klipa. a pretpostavljam da je dovoljno svestan cim je socijalno/zivotno funkcionalan.

jesam se sad prosrao vise nego sto ozbiljnost teme zahteva (lol lik na motoru:) ), ali sam to uradio, ko sto rekoh, klarifikacije radi, jer, ako VEC pricamo o necemu i sukobljavamo stavove (a ne blogujemo sa jeste-nije-jeste-nije), onda nek to bude malo gotivnije od tog decackog jeste-nije. jer kad neko tek tako napise da je koncept retardiran, a ja ne vidim da je retardiran ili kad neko napise da hrabrost podrazumeva plemenitost, a ja ne vidim da podrazumeva (a nisam ni glup ni neobrazovan ni uskouman), onda valjda zasluzujem, kao sagovornik, da se to malo obrazlozi. ako je obrazlozenje u stilu 'zbog da jedes govna' ili ne postoji, onda crva nije ni bilo. ako crva nije ni bilo, onda je to blogovanje, a ne razgovor i ne treba ga bojiti u razgovor.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

cepidlacite, ok, to je hrabrost

ali lik mora da ima muda...mozda je on debilcina (ne mozda), ali svaki covek ima prirodan strah od smrti, ne mozes reci da nema muda samo zato sto je retard jbt

Onda bi svi mi bili tanatofobičari. Strah ti dođe kao reakcija na preteći ili bolan stimulus. Naučno je dokazano da ljudi koji su religiozniji od onih drugih skoro uopšte nemaju strah od smrti (posebno ovi Alah-talibani :tf: ). Strah od smrti nije urođen strah i to možeš da zaključiš po detetu od 7-8 godina koje svestno može da ode u smrt. Jedini urođeni strah koji mi ljudi imamo je strah da ne izgubimo tlo pod nogama (što je mene jako iznenadilo, ali šta je, tu je). Ako te zanima baš imaš u nekom od decembarskih Politikinih zabavnika više o tome. Mogu da ti potražim.

On the otherside...

Doolio ja ne kapiram tebe kako te ne mrzi (ali stvarno) da ovoliko trošiš vremena raspravljujući se sa nekim ko za argument ima "ti si sa nbg-a pa vrlo verovatno si tako odgajen i imaš takav stav jer si bio u takvoj okolini" ololol. Mislim, kažeš ok, ako nemaš bolje od ad hominem argumenata nema šta više da pričamo, nego i ti si čudan kad ovoliko potenciraš da nastaviš diskusiju i da ispraviš njegovo mišljenje. :] I nije da se ne slažem s tobom, nego gledam kako upadaš u neku diskusiju sa toliko energije, odakle nećeš ama baš ništa postići.

Inače što se teme tiče:

Dobar je ovaj Van Diesel beatboxer :D

I ne znam da li je ovo bilo?

edit: typo

Edited by Manny Calavera

"This deck of cards is a little frayed around the edges, but then again so am I and I've got fewer suits..."

Link to comment
Share on other sites

Doolio ja ne kapiram tebe kako te ne mrzi (ali stvarno) da ovoliko trošiš vremena raspravljujući se sa nekim ko za argument ima "ti si sa nbg-a pa vrlo verovatno si tako odgajen i imaš takav stav jer si bio u takvoj okolini" ololol. Mislim, kažeš ok, ako nemaš bolje od ad hominem argumenata nema šta više da pričamo, nego i ti si čudan kad ovoliko potenciraš da nastaviš diskusiju i da ispraviš njegovo mišljenje. :] I nije da se ne slažem s tobom, nego gledam kako upadaš u neku diskusiju sa toliko energije, odakle nećeš ama baš ništa postići.

pa, znas kako, specificna je situacija. pod jedan, nisam navikao da peja pise takve stvari, pa sam se zacudio. pod dva, namerno sam ovo uradio, mozda i u inat 'nediskusionoj diskusiji'. znam da me svi zezate za wall of texts, ali ja brzo pisem i nije mi frka. ovo jeste preterano i ja ZAISTA ne ocekujem odgovor, ali ko sto rekoh, namerno sam ovo uradio, pa mozda neko sledeci put uzme u obzir da sagovornik zeli normalnu diskusiju pre nego sto napise trololo post. pod tri, pogresno si skontao, ne zelim ja da ispravljam misljenje, ali zaista to ne zelim. ja samo hocu da ukazem na to da, ako postoji diskusija, razgovor, razmena, onda nema mesta blogovanju. ma koliko stavovi bili razliciti, ulazenjem u diskusiju covek treba da preuzme neku odgovornost. pa tako, ako dodje nekrofil i zastupa svoje seksualne stavove, ja mogu da ga oteram u picku materinu (cime pokazujem da ne prihvatam common ground koji on zeli da postavi i odbacujem diskutovanje). ako to ne uradim, nego krenem da se raspravljam, complyujem se diskusiji i nema vise teranja u picku materinu niti 'ali gadno je jebati mrtve ljude' i 'meni je to bljak' argumenata. mogu da ga napadam sa bioloske, socijalne, ma koje god strane, ali to sigurno ne moze imati taj oblik, vec konstruktivan i diskusioni.

inace, generalno gledano, potpuno si u pravu, imam jako slab zen za te stvari i lako se ubacim u donkihotovski mod.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Naučno je dokazano da ljudi koji su religiozniji od onih drugih skoro uopšte nemaju strah od smrti (posebno ovi Alah-talibani :tf: ). Strah od smrti nije urođen strah i to možeš da zaključiš po detetu od 7-8 godina koje svestno može da ode u smrt. Jedini urođeni strah koji mi ljudi imamo je strah da ne izgubimo tlo pod nogama (što je mene jako iznenadilo, ali šta je, tu je). Ako te zanima baš imaš u nekom od decembarskih Politikinih zabavnika više o tome. Mogu da ti potražim.

potraži. živo me zanima ko na ovom svetu ne oseća strah od smrti dok mu se ista bliži u roku od nekoliko minuta, sati... želim da vidim taj naučni dokaz. as far as i know, sva živa bića osećaju strah, bilo od nečeg pretećeg bilo od nečeg nepoznatog; taj "trening" o kome ti pričaš, bio on religioznog karaktera ili nekog drugog, te osposobljava da se suočiš i nosiš sa tim strahom, a ne da strah per se nestaje. i prestani da koristiš trol smajli 'leba ti, kad numeš.

@dulio, pazi sad ovako: meni se čini da definicija hrabrosti glasi da nije hrabar neko ko ne oseća strah za svoju bezbednost pa srlja u opasnost, jer bi to bio klinički slučaj (patološka hrabrost, if you will :D), već neko ko je u stanju da preovlada nad tim zebnjama vezanim za svoje blagostanje i uradi to što već uradi, a što bi potencijalno bilo loše po njega, dakle neko ko ima iste strahove kao i drugi, samo je veći car. kontam da su zato reagovali peja i reki.

primeti samo da, iako možda zvuči kao da pokušavam da prokrijumčarim termine tipa "plemenitost" itd., ja zapravo gledam da napravim distinkciju između ova dva tipa na nekom fundamentalnijem, da ne kažem fiziološkom nivou, tj. razliku između nekoga (zvaćemo ga batica) ko baš, ono, ne oseća nikakav strah (što nije prirodno, as far as i know, pa je samim taj batica za mene klinički slučaj) i nekoga (zvaćemo ga rekica) ko oseća sve te zebnje kao i svako od nas, ali je u stanju da pređe preko njih i uradi sve što 'oće.

što će reći, jes' da ti je svaka na mestu, i jes' da i batica i rekica imaju muda i "carevi" su, no možda bi još, kao dodatak, trebalo uvesti da se razlikuju kategorički taj batica i rekica, po tom mehanizmu kako oni imaju ta muda in the first place.

e, ako to usvojimo, onda možemo i da dozvolimo da reki i peja gotive rekice a ne batice zbog svojih razloga, jer zvuči logično da bi samo batica radio ovo što je na klipu, a da bi neki rekica (pošto rezonuje kao i mi ostali, samo je još u stanju i da bude hrabriji od nas) verovatno iskulirao i ne bi radio ovako nešto.

doduše, moguće je i da bi neki rekica radio ovako nešto, ali taj rekica je onda sigurno neki chaotic evil ili bar neutral evil, pa bi i njega hejtovali onda :D

Edited by Mr. Nobody

:-)

Link to comment
Share on other sites

ladno si reko da sam sa nbga i da zato imam taj koncept. i sad treba da diskutujemo nesto...al dobro, sad me poslusaj barem: prilazim ovome sa iskljucivo filozofsko-logicke strane i nikakve druge. a ti si vrlo neozbiljan sa 'ja ne priznajem to i to', trebalo je odmah da kazes da ces tako voditi diskusiju, pa da ne pocinjemo. a ako oces lepo da pricamo, molio bih te da ne dolazis sa 'ti si sa nbg' i slicnim konstruktima. ja i dalje ne mogu da se opasuljiom od ovog sto si mi napisao i nadam se da si nesto pogresio pri konstruisanju posta.

da pojasnim - ti si odrastao u tom specificnom okruzenju. tu je radjeno puno glupih i retardiranih stvari od strane glupih i retardiranih likova. prvi put kad je neko zasro nesto niko nije bio u fazonu 'jao brate, vidi sta si uradio, pa ajde da idemo da kazemo mami i tati, ko zna na sta ce ovo da izadje', nego su rekli 'ovaj lik IMA MUDA BRATE.'

zato si ti, kao covek sa nbga gde je bilo mnogo toga, mnogo blizi tom konceptu (retardiranom :D)

VAZNO: ne kazem ja da je to JEDINI I APSOLUTNI RAZLOG (pa cak i da je uopste razlog) da ti sad zastupas ovaj stav, vec mi neki razum govori da je cela ta situacija imala uticaja

i jos simpaticno pocnes post sa 'po mom misljenju', a zavrsis ga sa 'taj koncept je retardiran',

pa necu posle svake recenice da kazem 'po mom misljenju' jebo ga ti

bas lepo, ja zastupam retardirane koncepte. pritom je to zato sto sam sa nbga i blizak mi je koncept mudonje, sta li...a nista ne moze biti dalje od istine, ali dobro, ja ne mogu da 'sipam' info ljudima u glavu, svako ima pravo na svoje misljenje. samo ne znam koji ti je.

odrastao si na nbgu, a nbg nije imao uticaj na tebe, to ne ide tako :D

jos jedan interesantan koncept hrabrosti je aristotelov. po njemu (prilicno vulgarizovano, for the sake of diskusija) 'kvantitet' osobine odredjuje da li je ta osobina uopste pozitivna. dakle, hrabrost moze biti i negativna osobina, ako se pretera (nesmotrenost). sto je, po meni, prilicno primenljivo na ovaj slucaj.

e pa jbg, ja sad ne znam sta tacno pise, a ti izvodis neke zakljucke...mozda se negativna hrabrost zove glupost i retardiranost? mislim da je ovde i kljuc svega - ti hrabrost vidis od -x do +x, a ja od 0 do +x, sve ispod nule ja vise ne zovem hrabroscu

evo jedan lep citat koji objasnjava ono sto hocu da kazem:

primenimo ovo na lika koji skace u dunav:) njegova hrabrost mu je OMOGUCILA da 'primeni' svoju pozrtvovanost i plemenitost. hrabrost je podloga na koju je on mogao, ali nije morao, da 'nalepi' ove osobine. pa je on sada i hrabar i plemenit i pozrtvovan. da je skocio u ladan dunav kurcenja radi, on bi i dalje bio hrabar, ali in vain. sto ne znaci da nije hrabar, samo da je mentol.

ovde se razilazimo...ja dok sam rastao sve sto sam procitao/pogledao/slusao o tome, niko za neku svesno glupo uradjenu stvar nije rekao da je bila HRABROST. dakle ako imamo lika koji je skocio u ladan dunav da spasi prazan beli papiric totalno nebitano za bilo koga, on nije hrabar nego lud. isto tako lik koji vozi 200kmh kroz kolonu nije hrabar nego lud.

mucno mi je zaista ovako da raspravljam, da neko umesto o predmetu rasprave raspravlja o meni, ali morao sam ovo da napisem radi klarifikacije. ne morate da odgovarate, zaista, ako cete sa nbg forama, ali zaista.

jbg, nisam mislio da ces shvatiti to gore kao neki atak na tebe licno (iako zapravo i jeste lol), govorio sam o okruzenju i njegovom uticaju

ako treba tako da diskutujemo, radije cu reci da se slazem s vama i da ste u pravu. konstantno igranje gluvih telefona da bi se, sta, pobedilo, nije interesantno. eto, pejo, sam si ovo napisao:

ovo je SASVIM U REDU. i ja to postujem. ALI (bear with me), ovde diskusije nema. secas se draska i 'bog postoji'? 'ja ne priznajem' je isto to. i ja postujem to sto ti ne priznajes i tvoje pravo na stav i misljenje i cak mogucnost da si u pravu. ali ako ti prilazis diskusiji sa 'ja ne priznajem' kao pocetnom premisom, ti zapravo neces da razgovaras. secas se kako smo obojica govorili drasku da je njegov stav validan kao stav, ali da ne treba da ulazi u diskusiju ako takve pocetne premise ne ostavi ispred vrata? e, pa ja to sad trazim od tebe - ako hoces da diskutujemo. ako neces (a izgleda da neces jer to prakticno kazes u svom poslednjem postu), onda cemu zapocinjanje iluzije od diskusije in the first place?

pa ja sam ispricao par stvari i na osnovu tih par stvari nadam se objasnio zasto ja ne priznajem taj koncept. ako neko prihvati tih par stvari i kaze 'pa da, tako je' super, ako ne, ja nemam nista vise od toga da ponudim :)

Doolio ja ne kapiram tebe kako te ne mrzi (ali stvarno) da ovoliko trošiš vremena raspravljujući se sa nekim ko za argument ima "ti si sa nbg-a pa vrlo verovatno si tako odgajen i imaš takav stav jer si bio u takvoj okolini" ololol. Mislim, kažeš ok, ako nemaš bolje od ad hominem argumenata nema šta više da pričamo, nego i ti si čudan kad ovoliko potenciraš da nastaviš diskusiju i da ispraviš njegovo mišljenje. :] I nije da se ne slažem s tobom, nego gledam kako upadaš u neku diskusiju sa toliko energije, odakle nećeš ama baš ništa postići.

'rodjen si tu i tu, odrastao tu i tu u takvom i takvom okruzenju i zbog toga si takav i takav' je tebi 'ololol'?

meni nije trebao zeitgeist novi da mi objasni da je to tako, ali tebi ocigledno treba, tako da pogledaj

The thing's hollow — it goes on forever — and — oh my God — it's full of stars!

Link to comment
Share on other sites

Jbte, koja doza licemerja...

Ghostrider ima neosporan skill, ali i takav nacin voznje je neka vrsta narkomanije. Shljaka ga adrenalin kao pajdomana dop. To ga ne opravdava da radi takve stvari jer ugrozava i zivote drugih ljudi.

Muda ili glupost? Potpuno je nebitno kada postoji velika opasnost da sjebes neciji zivot.

vid'o sam deda mraza

Link to comment
Share on other sites

Слажем се, лик стварно сабија како вози, мада у оваквим условима око 80% улоге игра луда срећа, а тек 20% скил. Што рече неко горе, само се надам, да кад згине, да неће неког другог да повуче са собом

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

peja:

poenta je u tome sto sam ja sasvim svesno odlucio da ne budem deo takve okoline (da, jos kad sam bio mali), pod dva, ti mitovi o nbg su lol (i ja sam na nbgu pricao price o vozdovcu npr), pod tri, znas da su moji stavovi 180 stepeni okrenuti od takvog mentalita, pod cetiri, prisao sam stvari analiticki (upravo zbog toga sto se vodim logikom iako bih se na emo planu rado slozio s tobom, ali emo plan ne igra ulogu u raspravi) tako da to sto si napisao vidim samo kao provokaciju.

dalje, uporno potenciras da je glupost nesto sto negira imanje muda. izadji iz tog tripa, cak i tvoj trip 'lol nbg' se sastoji u percepciji da ja dozivljavam to kao nesto super i pozitivno. kao sto rekoh, imanje muda dozvoljava aplajovanje nekih vrlina, ali to je potencijalno. ovaj lik samo ima muda, nije to ispratio vrlinama vec gluposcu. ti govoris kao da je izjava "ovaj lik ima muda i mamlaz je, neodgovoran i glup" jednaka izjavi "on je mrsav i debeo".

rockdud:

opet ponavljam, ako se VEC uslo u neku raspravu o nekom konceptu, a on moze imati dodira sa nekrofilom, silovateljem, retardiranim motociklistom - to je nebitno. jos ce ispasti da branim lika samo zato sto umem da razdvajam babe od zaba. sasvim je legitimno da ti uopste neces ni da raspravljas o takvom liku, ali onda ne vidim cemu komentarisanje rasprave koja se vodi i njenih ucesnika? kad su oni svesno uronili u to i prihvatanjem common grounda odbacili 'necu uopste da raspravljam o tome' trip? pritom se zapravo prica o sadrzini pojma hrabrost, a ne o liku per se?

to je ono sto pricam sve vreme ljudi bre i to sam rekao i kalaveri. ako neki lik jebe decu, posle ih skuva i pojede i ja kazem "on ima plavu kosu", a peja kaze "meni se cini da je smedja", znaci krece rasprava o percepciji boje kose. i totalno van prostora i vremena je komentar "boli me kurac kakva mu je boja kose, skuvao je decu". mislim lolwut. to mi se desavalo i na UPT dok sam postovao tamo, kazem 'vucic lol' i doceka me 'a sto nisi reko tadic lol'. i sad ja moram da pricam 'pa rekao bih i tadic, ali mi je ovo palo na pamet znate'. treba da se pravdam i obrazlazem nesto sto nisam ni rekao.

'nije ni bitno' mi ne daje nikakav info o tvojoj percepciji likove hrabrosti (isto kao sto mi ne bi davalo info ni o tvojoj percepciji boje kose onog pedofila iz primera), a ja licemerje nigde ne vidim, ni kod mene, ni kod peje, ni kod rekija. verovatno bi me nazvao licemerom i u ovom primeru sa pedofilom, ni krivog ni duznog. da je tema njegov zlocin, a ne njegova kosa, mozda bih ja bio najzucniji napadac? o tome nisi razmisljao? lepo kazem, babe i zabe. pocnite topic 'da li je motociklista moralan i koji su vasi stavovi prema onome sto radi' pa ces da vidis da cu da se poserem po tom motociklisti vise od svih vas zajedno, ali ako se prica o pojmu hrabrost, onda se prica o tome, a ne da li ugrozava druge ljude, jebe decu, dal je radio u logoru i slicno. to sto je tebi necuveno sto on ugrozava svoj i tudje zivote, to nema veze sa tim sto je on visok 185 npr.

o ga ne opravdava da radi takve stvari jer ugrozava i zivote drugih ljudi.

nadji mi JEDAN trip gde je IKO u ovoj raspravi opravdao to sto on radi. ne, ajmo jos gotivnije, nadji mi nekog postera koji NIJE OSUDIO to sto on radi.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

peja:

poenta je u tome sto sam ja sasvim svesno odlucio da ne budem deo takve okoline (da, jos kad sam bio mali), pod dva, ti mitovi o nbg su lol (i ja sam na nbgu pricao price o vozdovcu npr), pod tri, znas da su moji stavovi 180 stepeni okrenuti od takvog mentalita, pod cetiri, prisao sam stvari analiticki (upravo zbog toga sto se vodim logikom iako bih se na emo planu rado slozio s tobom, ali emo plan ne igra ulogu u raspravi) tako da to sto si napisao vidim samo kao provokaciju.

dalje, uporno potenciras da je glupost nesto sto negira imanje muda. izadji iz tog tripa, cak i tvoj trip 'lol nbg' se sastoji u percepciji da ja dozivljavam to kao nesto super i pozitivno. kao sto rekoh, imanje muda dozvoljava aplajovanje nekih vrlina, ali to je potencijalno. ovaj lik samo ima muda, nije to ispratio vrlinama vec gluposcu. ti govoris kao da je izjava "ovaj lik ima muda i mamlaz je, neodgovoran i glup" jednaka izjavi "on je mrsav i debeo".

rockdud:

opet ponavljam, ako se VEC uslo u neku raspravu o nekom konceptu, a on moze imati dodira sa nekrofilom, silovateljem, retardiranim motociklistom - to je nebitno. jos ce ispasti da branim lika samo zato sto umem da razdvajam babe od zaba. sasvim je legitimno da ti uopste neces ni da raspravljas o takvom liku, ali onda ne vidim cemu komentarisanje rasprave koja se vodi i njenih ucesnika? kad su oni svesno uronili u to i prihvatanjem common grounda odbacili 'necu uopste da raspravljam o tome' trip? pritom se zapravo prica o sadrzini pojma hrabrost, a ne o liku per se?

to je ono sto pricam sve vreme ljudi bre i to sam rekao i kalaveri. ako neki lik jebe decu, posle ih skuva i pojede i ja kazem "on ima plavu kosu", a peja kaze "meni se cini da je smedja", znaci krece rasprava o percepciji boje kose. i totalno van prostora i vremena je komentar "boli me kurac kakva mu je boja kose, skuvao je decu". mislim lolwut. to mi se desavalo i na UPT dok sam postovao tamo, kazem 'vucic lol' i doceka me 'a sto nisi reko tadic lol'. i sad ja moram da pricam 'pa rekao bih i tadic, ali mi je ovo palo na pamet znate'. treba da se pravdam i obrazlazem nesto sto nisam ni rekao.

'nije ni bitno' mi ne daje nikakav info o tvojoj percepciji likove hrabrosti (isto kao sto mi ne bi davalo info ni o tvojoj percepciji boje kose onog pedofila iz primera), a ja licemerje nigde ne vidim, ni kod mene, ni kod peje, ni kod rekija. verovatno bi me nazvao licemerom i u ovom primeru sa pedofilom, ni krivog ni duznog. da je tema njegov zlocin, a ne njegova kosa, mozda bih ja bio najzucniji napadac? o tome nisi razmisljao? lepo kazem, babe i zabe. pocnite topic 'da li je motociklista moralan i koji su vasi stavovi prema onome sto radi' pa ces da vidis da cu da se poserem po tom motociklisti vise od svih vas zajedno, ali ako se prica o pojmu hrabrost, onda se prica o tome, a ne da li ugrozava druge ljude, jebe decu, dal je radio u logoru i slicno.

nisam bio dovoljno jasan kada sam rekao 'jbte, koja doza licemerja', time nisam mislio na vasu raspravu o hrabrosti vec o tome da je ovo sto je ghostrider uradio toliki degenizam da ga treba ubiti. mislim, kao da niko od nas nikada nije uradio neku stvar koja je neodgovorna i glupa? kao da niko od nas nikada nije vozio iznad ogranicenja? itd...

iskreno, i ja mislim da je lik neodgovorni degen, ali ne mogu to da bacam u prvi plan i time iskljucujem sve drugo sto je potrebno da bi se tako nesto izvelo.

vid'o sam deda mraza

Link to comment
Share on other sites

znaci ti ne dozvoljavas da neko bude 'hrabra budala'? okej, to je botom lajn i nema dalje, ali ja tu ne vidim potporu koliko god se trudio. mislim da u hrabrost miksujes dodatne osobine.

nisam bio dovoljno jasan kada sam rekao 'jbte, koja doza licemerja', time nisam mislio na vasu raspravu o hrabrosti vec o tome da je ovo sto je ghostrider uradio toliki degenizam da ga treba ubiti. mislim, kao da niko od nas nikada nije uradio neku stvar koja je neodgovorna i glupa? kao da niko od nas nikada nije vozio iznad ogranicenja? itd...

iskreno, i ja mislim da je lik neodgovorni degen, ali ne mogu to da bacam u prvi plan i time iskljucujem sve drugo sto je potrebno da bi se tako nesto izvelo.

pa otkud znam, verovatno u tome igra ulogu i 'kvalitet prestupa'. ja jesam vozio brzo, ali uglavnom po autoputu ili po brankovom tipa nocu, jesam vozio pijan (de si dule), ali u tri ujutru, na autoputu sam vozio 180, ali preko brankovog nisam nego 120 recimo itd. i da, postojala je mogucnost da sjebem nekog i sebe, ali taj neko bi morao da se tetura na sred brankovog u tri ujutru. ovaj lik jebe kevu u lol saobracaju. lako je izracunati procente za sjeb kod mene i njega. kod mnogo stvari ti mozes da pogines (ne pogledas u jednu stranu kad ides preko ulice), ali ovaj to priziva i cudo je kako nije pobio i sebe i dijete. dok to isto nije cudo ako ti u tri ujutru radis to isto upola sporije u narodnog fronta npr:)

'prekoracenje brzine' ili 'glupost' nije apsolut, ono 0 ili 1

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ok, kontam. ali mi se nekako cini da nalozeni klinici koji nocu luduju na sirokim nbg bulevarima lakse ginu od ljudi kao sto je npr. ghostrider.

covek ima dosta klipova na netu gde radi ludacke stvari, i ja se slazem da je vrlo moguce da cu sutra videti njegovu umrlicu, ali njegov skill dozvoljava vecu kolicinu rizika u svojoj voznji.

osecacu se bezbednije ako me na ibarskoj hakinen vozi 230, nego moja komsinica konstantno 60:)

vid'o sam deda mraza

Link to comment
Share on other sites

pa ti blago meni procitaj kako smo uspeli, a za sledeci pametan komentar ces dobiti ban

Procitao sam, i dalje stojim pri tome da ste nepotrebno razvukli nepotrebne cinjenice. Ti si poceo da se pravis pametan iz frustracije koju gajis iz RL prema baticama i poceo si da se istresas ovde.

Tako da nemas uopste objektivan pristup diskusiji, napisao sam fakat cinjenicu i ti si opet iz ne znam koje frustracije poceo da pretis banom?

Link to comment
Share on other sites

Procitao sam, i dalje stojim pri tome da ste nepotrebno razvukli nepotrebne cinjenice. Ti si poceo da se pravis pametan iz frustracije koju gajis iz RL prema baticama i poceo si da se istresas ovde.

Tako da nemas uopste objektivan pristup diskusiji, napisao sam fakat cinjenicu i ti si opet iz ne znam koje frustracije poceo da pretis banom?

zapravo mislim da sam na skroz miran nacin objasnio moj stav o 'negativnoj hrabrosti'

pretim ti banom jer si dosao i posrao se na 200 redova teksta. ako mi nesto pisemo i trudimo se oko necega, ne mozes da dodjes i kazes

'e to je ovako i ovako, ne znam sto pisete uopste'

bezobrazno je

The thing's hollow — it goes on forever — and — oh my God — it's full of stars!

Link to comment
Share on other sites

ok, kontam. ali mi se nekako cini da nalozeni klinici koji nocu luduju na sirokim nbg bulevarima lakse ginu od ljudi kao sto je npr. ghostrider.

pa i oni su retardi:D

mislim, naravno, i taj skil je jedan od bitnijih faktora (kao sto je recimo i gustina saobracaja). poenta je u okruzenju, jer u ovome sto on radi, nema popravnog i ma koliki mu je skil, on nije svemoguc, pa je tako i potencijalni ishod, koliko god bio potencijalan, po meni dovoljan da se to ne radi:)

tebi, pretpostavljam, nije problem da hodas po dasci sirine metar, imas stopostotan skil za to. i uzmes i hodas tako po dasci i to je kul, prosto nema sanse da padnes sa nje jer je toliko siroka, a ti si gotivan sa svojim skilom. ako ja stavim dasku na pedeset metara visine, situacija se menja, zar ne:) iako je tvoj skil i dalje isti i postoji mogucnost manja od promila da ces da padnes, ti to neces raditi jer su previse veliki ulozi, pa cak i za taj promil.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

mislis kakav jebeni retard, kakav jebeni glupan?

Ovako si poceo, pa jebem mu mater kakva pozitivna diskusija moze da se izrodi iz ovoga. I dalje smatram je je glupo uopste diskutovati o ovom liku. Ne znam kako neko moze da kaze da nije hrabar(imati muda) ovaj lik. Lepo si rekao da nema mozga. Ali si takodje rekao da je za tebe imanje muda-nemanje muzga, sto automatski povlaci eliminaciju tog prvog sto se tice tvog misljenja. Znaci da i ti dalje tvrdis da ovo nije hrabrost sa objektivne tacke gledista? Ako gledas sa licne tacke gledista onda gg, u redu je, svako ima pravo na svoje misljenje ali koliko vidim ti pokusavas da ubedis svet da je ovaj lik debil glup i da nema skilla.

Duliu se divim sto je imao volje i vremena da napise opsiran tekst sa svim bitnim elementima oko batice, hrabrosti, negativne/pozitivne i kao jos mnogo stvari koje je pokreio i lepo ti objasnio.

Link to comment
Share on other sites

Ovako si poceo, pa jebem mu mater kakva pozitivna diskusija moze da se izrodi iz ovoga.

pa tako sam poceo jer je to prva reakcija na 'kakav car'. znaci nije cela napisao 'lik ume da vozi' pa sam ja rekao 'e ne ume bas!'

I dalje smatram je je glupo uopste diskutovati o ovom liku. Ne znam kako neko moze da kaze da nije hrabar(imati muda) ovaj lik. Lepo si rekao da nema mozga. Ali si takodje rekao da je za tebe imanje muda-nemanje muzga, sto automatski povlaci eliminaciju tog prvog sto se tice tvog misljenja.

dobro, tu sam se nespretno izrazio, ali valjda si iz svega skontao sta pricam, ali evo jos jednom

Znaci da i ti dalje tvrdis da ovo nije hrabrost sa objektivne tacke gledista? Ako gledas sa licne tacke gledista onda gg, u redu je, svako ima pravo na svoje misljenje ali koliko vidim ti pokusavas da ubedis svet da je ovaj lik debil glup i da nema skilla.

ne, ja ne tvrdim da nema skila, tvrdim da je lik debil (tu smo se svi slozili)

takodje kazem da IN MY BOOK ne postoji tako nesto kao 'negativna hrabrost', vec kad hraborst postane negativna prerasta u glupost i retardiranost i jednostavno to ne nazivam hrabroscu

The thing's hollow — it goes on forever — and — oh my God — it's full of stars!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...