Jump to content

Namestanje pretrage (search engine) in access


FiFa PLaYeR

Recommended Posts

Pozdrav svima,

pravim bazu podataka u access-u, prilikom popunjavanja novog account-a, deo gde je prebivaliste (ulica, broj, mesto), hteo bih nekako ubacim sa naseg sajta "planplus.rs" njihov search engine?

* Ima dugme u samoj bazi da se aktivira kada se unesu tacni podaci da se direktno prebaci na sajt i pokaze mesto.

Ovaj sajt fukncionise najvise za USA podrucje (http://maps.live.com/default.aspx?where1=), ako nekako moze nas sajt bilo bi super :) ako ne boze moj :D

Hvala unapred

@quakenet.org

#team-serbia

Aloha

Link to comment
Share on other sites

cek, hoces link za search na planplusu ili na bingu...? ili nesto trece?

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

planplus.rs pederi naplaćuju pristup svom APIju, tako da mislim da bi morao da iskeširaš za njihov engine.

ja predlažem da batališ planplus i koristiš google. Jeste da nema sve ulice i objekte još uvek ali barem nisu pederčine kao ovi.

ako baš insistiraš na njima, moraš da pogledaš kako im radi sajt ispod haube, ja bih recimo krenuo od ovog upita

http://planplus.co.rs/Services/SearchUni.aspx?act=src&src=kosovska&srct=1&lang=

koji vraća XML formatirane rezultate pretrage (u ovom slučaju za upit "Kosovska")

Link to comment
Share on other sites

Ako nisi nikome obećao taj feature, pravi sa da ga nisi ni pomenuo jer ne verujem da je taj kome praviš program spreman da plati ni planplus api ni bilo čije vreme potrebno da se to uradi, e sad, ako radiš za slavu, jebiga, biće manje slave :tf:

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

sorry :) ignorisao sam ovu temu skroz iz nekog razloga.

možda sam bio previše grub, nisu "pederčine" nego "retardi" jer koriste business model iz 1996.

Konkurencija je dosta zajebana, većina kvalitetnih servisa na internetu je besplatna i lako dostupna svima (uključujući i 3rd party developere koji se oslanjaju na te servise). Pitanje je vremena kada će Google Maps da kvalitetom mapa Srbije dostigne i prestigne planplus. Moraju da menjaju politiku rada hitno inače će ih progutati mrak

Edited by trooper
Link to comment
Share on other sites

sorry :) ignorisao sam ovu temu skroz iz nekog razloga.

možda sam bio previše grub, nisu "pederčine" nego "retardi" jer koriste business model iz 1996.

Konkurencija je dosta zajebana, većina kvalitetnih servisa na internetu je besplatna i lako dostupna svima (uključujući i 3rd party developere koji se oslanjaju na te servise). Pitanje je vremena kada će Google Maps da kvalitetom mapa Srbije dostigne i prestigne planplus. Moraju da menjaju politiku rada hitno inače će ih progutati mrak

ma nishta, nego sam stvarno hteo da chujem tvoje mishljenje na ovu temu jer smatram da si kompetentan kad je sw developing u pitanju :)

Link to comment
Share on other sites

+ planplus ne radi na androidu :)

doduse i google maps zna da briljira, kad ukucas tipa "zmaj jovina 14", a on te pita "did you mean opera house, berlin", bez "ne" kao odgovora :)

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Lucky drug lektor :)

@dvni

da, taj local search jos uvek lose radi za Srbiju, ali trebace im vremena dok im se index lepo clusteruje. btw, verovatno znate al cisto da napomenem - search mnogo bolje radi kada zumirate odredjeni region pre nego otkucate svoj search query, sto precizniji zum to precizniji rezultati

@peja_

iGo sabija na svim platformama gde god sam ga koristio. Mada mape nisu bas uptodate, posebno po periferijama gradova

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...