Jump to content

Zeitgeist


Recommended Posts

Pa istina, ali u monetarnom sistemu, ljudi ce teziti da pribave jos vrednosti i da se na taj nacin popnu na lestvici i da stvore vecu sigurnost za sebe i svoje bliznje.

Ako izuzmemo novac iz te jednacine, mislim da bi rezultati bili drasticno drugaciji.

Gotta learn the rules

so i can break dem properly!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Izgleda da si propustio neke delove istorije u kojima je postojao robni sistem bez novca. Argumenti protiv Venus projekta su mnogi, iako je idalisticki projekat fenomenalna stvari podrzao bi ga licno bez razmishljanja, ali pitanje svih pitanja je ko ce i kako to sprovoditi. Iz predhodnih iskustava zna se otprilike ko ce ga sprovoditi, a na koji nacin ne smem ni da zamislim.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da si propustio neke delove istorije u kojima je postojao robni sistem bez novca. Argumenti protiv Venus projekta su mnogi, iako je idalisticki projekat fenomenalna stvari podrzao bi ga licno bez razmishljanja, ali pitanje svih pitanja je ko ce i kako to sprovoditi. Iz predhodnih iskustava zna se otprilike ko ce ga sprovoditi, a na koji nacin ne smem ni da zamislim.

Uputi me kada je postojao globalni sistem razmene, roba za robu ?

Argumenti protiv venus projekta su mnogi, navedi slobodno otvoren sam za razgovor.

Koja su to prethodna iskustva, koliko je meni poznato takve pokusaje nismo imali.

Gotta learn the rules

so i can break dem properly!

Link to comment
Share on other sites

Ako izuzmemo novac iz te jednacine, mislim da bi rezultati bili drasticno drugaciji.

Izgleda da si propustio neke delove istorije u kojima je postojao robni sistem bez novca.

Uputi me kada je postojao globalni sistem razmene, roba za robu ?

U pitanju je logicka greshka sa tvoje strane. Pominjanje robnog sistema je bio odgovor na tvoju konstatacija da bi rezultati bili drasticno drugaciji ako izbacimo monetarni sistem. Pomama ili potreba za novcem nije nastala stvaranjem monetarnog sistema, i kao pojava predstavlja manifestaciju mnogo dubljeg poriva koje ce se u svakom sistemu manifestovati. Osim mozda u teshkom idealistickom apsolutistickom komunizmu (pleonazam) u kojem bi stvarno svi imali isto i nimalo vishe.

Dublju raspravu na temu Venusa je teshko voditi preko interneta, ali sam i sam bio odushevljen projektom kada sam ga prvi put procitao. Tek kasnije kada sam poceo vishe da razmisljam o predlozenim promenama i koncepciji "resursne ekonomije" uvideo sam ozbiljne probleme sa celim konceptom.

Nemam neku zelju da ti sada objashnjavam zashto mislim da je koncept losh, tako da se izvinjavam zbog uopshte meshanja u raspravu. Zaista je nepristojno pricati o stvarima i bacati samo naizgled paushalne komentare, kao shto sam ja ovde uradio, bez trenutne zelje za dubljom raspravom. Ako budem raspolozen za tako neshto, kontaktiracu te na PM pa mozemo nashirko da raspravljamo o stavovima i mishljenjima vezanim za Venus projekat a i shire :).

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

evo ja tek sad pogledah addendum, prvi deo sam gledao ranije...sta znam, to je manje vise ista prica, jedino je lepo sto su objasnili monetarni/ekonomski sistem...al me nerviraju neke stvari za koje se zalazu, a koje se ne razlikuju mnogo od onoga protiv cega se i bore...zato mi i smrdi cela ta prica o venus projectu...zanima me dal ce u trecem delu reci nesto novo

а у ком наставку се појављује Репликатор? :tf:

:tf:

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pomama ili potreba za novcem nije nastala stvaranjem monetarnog sistema, i kao pojava predstavlja manifestaciju mnogo dubljeg poriva koje ce se u svakom sistemu manifestovat.

Mislim da je upravo ovo logicka pogreska sa tvoje strane.

Oprosteno ti je, eto ako te ne bude mrzelo pmuj me, zaista me zanima ko su ti ljudi koji su vec sprovodili ovako nesto i nije im poslo za rukom, zbog ljudske prirode, sa kojom se eto ne moze boriti.

LOL za replikator pobedili su.

Gotta learn the rules

so i can break dem properly!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Zaboravih na ovaj topic, odgledao sam i ja ovaj novi pre jedno 2 nedelje, jako jako fejluje, pogotovo onaj kraj, dok sam gledao te smešno urađene završne scene pomislio sam "jebote, koje sranje, pa u ovo deca od 5 godina sa pola mozga neće poverovati, a kamoli odrasli ljudi, koji pritom kao hejtuju religiju (naravno ovde mislim na zeitgeist hardcore sektaše i autore filma)". jedan veliki lol za novi zeitgeist.

Link to comment
Share on other sites

Zaboravih na ovaj topic, odgledao sam i ja ovaj novi pre jedno 2 nedelje, jako jako fejluje, pogotovo onaj kraj, dok sam gledao te smešno urađene završne scene pomislio sam "jebote, koje sranje, pa u ovo deca od 5 godina sa pola mozga neće poverovati, a kamoli odrasli ljudi, koji pritom kao hejtuju religiju (naravno ovde mislim na zeitgeist hardcore sektaše i autore filma)". jedan veliki lol za novi zeitgeist.

Ako smatras da je novi zeitgeist veliki lol, na osnovu zavrsnih scena cije se rezisersko izvodjenje tebi nije svidelo, ti si, prijatelju jedan veliki lol.

Slozio bi se da su zavrsne scene lol.

Ali informacije i perspektive koje pruza i otvara za jednog , mogu biti baljezgarije samo ako si slep i gluv.

Gotta learn the rules

so i can break dem properly!

Link to comment
Share on other sites

Shta je vama ljudi kada se lepo zna ko pishe taj Zeitgeist jebote. Kako se ljudi loze kada zele u neshto da veruju...

Dobro je shto je u tom Zeitgest-u pomenutno dosta informacija koje su inace poznate, ali na koje ljudi uopshte ne obracaju paznju.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Ako smatras da je novi zeitgeist veliki lol, na osnovu zavrsnih scena cije se rezisersko izvodjenje tebi nije svidelo, ti si, prijatelju jedan veliki lol.

Slozio bi se da su zavrsne scene lol.

Ali informacije i perspektive koje pruza i otvara za jednog , mogu biti baljezgarije samo ako si slep i gluv.

Pa napisao sam da film "jako jako fejluje, pogotovo onaj kraj..." što znači da nisam napisao da je lol samo na osnovu toga što mi se nisu svidele zavšne scene.

Drago mi je da slažemo bar oko kvaliteta završnih scena.

Naravno da ima korisnih informacija, ali i dosta sanjarenja i nelogičnosti. Al ne bih da ulazim u dalju raspravu mrzi me stvarno, ako se sretnemo negde u gradu možemo popričati.

I đuske brate, zvučao si mi sad kao vernik kome sam dirao boga, nhf ali tako je, pročitaj ponovo svoj post :)

Edited by BLACK JESUS IS BLACK
Link to comment
Share on other sites

Shta je vama ljudi kada se lepo zna ko pishe taj Zeitgeist jebote.

cek, a ko tacno, posto ne znam...a i deluje ponekad malo cudno film, kao da im nije cilj da uliju ljudima nadu, vec da ih smore kako je sve u kurcu i ne moze se nista uraditi po tom pitanju (posto je svakome jasno da ona njihova utopisticka prica nece moci da bude odradjena)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...