Jump to content

Da drvimo malo o Cataclysmu ovde


Lurdusami

Recommended Posts

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja danas u stonecore normal sam ostao par puta bez mane,doduse tank i 1 dps su bili totalni idioti.Ljudi su navikli da jedu sav dmg koji trash ispuca.Ne daj boze da nego izadje iz aoe.Ne znam kakav je hc,ali normal stonecore je dobar.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Za sada je ok, ima frke sa manom ali nisam naisao na heroic nista sto ne mogu da izlecim. Osim ako se rade neki achievements kokji su bas bas zajebani, onda kuku lele :) Smeta mi zato sto nije isto za sve klase...dok smrtnici kubure sa manom holy pala ide i faceruluje chainpullove...KRV I smrt :) Jaci hps ima lik koji nije upgrade acc i ostao na 80 lvlu :)))))

Sto se tice lvlovanja... isao sam brc do 82 pa posle questovanje i to solo...namucio sam se kao elemental dok je ortak sa warriorom pulovao po 10 mobova i odvaljivao ih laganica u twilightu...

T_T

Link to comment
Share on other sites

Malo smaraju ove zone za koje ne mozes da zavrsis quest achievement...

Alijansa u Vashj'ir zabode na 143/160, a u Deepholme 115/125.Nema dalje.Inace, place mi se koliko hp-a imaju mobovi, levelujem kao prot (sue me, I don't have a dps spec, holy mi je offspec), a damage mi je skoro jadan.Jedino kad upalim Inquisition pa me usere koji krit.Jadan damage a 100k hp-a na lvl 84. :P You gotta pay the price for something.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam u vashjiru na 140/150, a nešto mi govori da će slična situacija biti i u hyjalu. Verovatno je fora da imaš skrivene quest givere i da treba da ubijaš mobove da bi ti sa njih ispadali predmeti koji započinju questove. To im je fazon da ne bi svako ko samo linearno odigra vashjir dobio achievement. Ipak treba malo i da se potrudimo.

Inače, radio juče throne of the tides normal, i najbesnije smo ga facerollovali. Jedan jedini put sam korisito sap, i to su se svi likovi u grupi fascinirali kako sam ja to iskusno sapovao baš hilera, pa je pull bio lakši. Needless to say, svi oni su počeli da igraju tek od WotLK-a, lol.

Ne znam kol'ko mi se sviđa ta ideja da heroici traju po sat-dva sata kao u TBC-u. Ako nastavimo da dobijamo istu količinu JP-a po bossu kao u WotLK-u, to znači da će čisti vremenski ulog u grindanje JP-a biti debilno veliki + biće veća šansa da heroic runovi fejluju pošto ćemo igrati sa random debilima preko LFD toola. Zabrinjavajuće, al' videćemo.

992619-1.png?1283329057
Link to comment
Share on other sites

Ja sam u vashjiru na 140/150, a nešto mi govori da će slična situacija biti i u hyjalu. Verovatno je fora da imaš skrivene quest givere i da treba da ubijaš mobove da bi ti sa njih ispadali predmeti koji započinju questove. To im je fazon da ne bi svako ko samo linearno odigra vashjir dobio achievement. Ipak treba malo i da se potrudimo.

Sinoc sam imao ~140 odradjenih questova, Defending the Rift je bio ubagovan i nisam mogao da nastavim dalje. Sad kad sam se ulogovao imam achiv i quest vishe nije ubagovan.

Btw, moze neko da mi pojasni kako archeology shljaka? Mora li da se lvluje u low lvl zonama ili ne?

.

Link to comment
Share on other sites

Juce smo odradili Halls of nesto , DM , Thron of tides i Lost city of tolvir sve na heroic , trajalo ~ 3 sata , sa mozda 2-3 wipe-a . Isli Warr tank , Pala healer , 2x mage i ja sa rogue , laganica na trashu , 2 u sheep jedan sap'd [xx(] Bossevi su extra odradjeni i definitvno vidis da li je neko retardiran ili nije . I drago mi je sto heroici nisu aoe fest i sto traju dugo , sutra radimo Blackwing descent 10 man pa ce vidimo kako stoje stvari [8)]

PVP = Player VS Pillar

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kol'ko mi se sviđa ta ideja da heroici traju po sat-dva sata kao u TBC-u. Ako nastavimo da dobijamo istu količinu JP-a po bossu kao u WotLK-u, to znači da će čisti vremenski ulog u grindanje JP-a biti debilno veliki + biće veća šansa da heroic runovi fejluju pošto ćemo igrati sa random debilima preko LFD toola. Zabrinjavajuće, al' videćemo.

zar to nije poenta i jedna od najpozitivnijih strana kataklizme,da treba da se potrudis (pomucis) cak i za heroik [:0]

When the going gets tough, the tough get going

Link to comment
Share on other sites

Recimo da jedan heroic od 4 bossa ukupno da 100 justice poena.

Jedan prosečan predmet za JP košta fazon 1600-2200 JP-a. To znači da ti za jedan predmet treba da grindaš 16-22 heroica. Ako svaki od tih heroica traje sat vremena, to znači da ti za jedan upišani plavi predmet (koji ćeš zameniti od prvog dropa u 10 men raidu) treba 20 sati igranja dungeona.

Uporedite to sa TBC-om, koji je imao one bedževe, pa po instanci dobiješ 3-4 bedža + ako se dobro sećam bedževe za daily heroic, a jedan predmet košta između 10 i 25 bedževa prosek. Tada su heroici bili teži i duže su se igrali, ali si zato mogao da za neko normalno vreme dobiješ i nagrade koje su bile epic i nisu se lako menjale.

Ova cata ideja da po heroiku dobijas ~100 JP-a, a da treba da kupuješ predmete od 2200 JP-a je isto kao kada bi u TBC-u dobijao max 1 bedž po heroicu.

To po meni nije izazov ili trud, već čisto debilno smaranje, odnosno povratak kretenskom višesatnom grindanju eliti u eastern plaguelandsu radi prikupljanja golda, što smo morali da radimo u vanili.

Pritom nagrade koje se dobijaju za JP nisu top level oprema, nego najobičniji entry level plavci.

Juce smo odradili Halls of nesto , DM , Thron of tides i Lost city of tolvir sve na heroic , trajalo ~ 3 sata , sa mozda 2-3 wipe-a . Isli Warr tank , Pala healer , 2x mage i ja sa rogue , laganica na trashu , 2 u sheep jedan sap'd [xx(] Bossevi su extra odradjeni i definitvno vidis da li je neko retardiran ili nije . I drago mi je sto heroici nisu aoe fest i sto traju dugo , sutra radimo Blackwing descent 10 man pa ce vidimo kako stoje stvari

A pa dobro, ovo je okej. Ako mogu da se urade, sa fresh 85 opremom, 4 heroica za 3 sata, to je sasvim razumno. Čim ljudi prikupe bolju opremu, ima opet da facerollujemo heroice za ~20 minuta tops.

992619-1.png?1283329057
Link to comment
Share on other sites

.

Uporedite to sa TBC-om, koji je imao one bedževe, pa po instanci dobiješ 3-4 bedža + ako se dobro sećam bedževe za daily heroic, a jedan predmet košta između 10 i 25 bedževa prosek.

http://www.wowwiki.com/G'eras se ne bi slozio sa tobom

I uostalom ljudi ce uvek kukati i kukati bilo sta da se uradi... Oh ne, treba da igram vise od 2 dana da bih uzeo epic item!!! Ili mozda - oh ne, mogu da uzmem full epic gear za 3 dana igranja WTF!!!

Можда је она седми разред.. али је друго полугодиште!

Link to comment
Share on other sites

Boss u heroicu daje ~80 jp , prosek je 5 bosseva = 400 jp , znaci odradis 5-6 heroica i uzmes item koji hoces , a u tbc su itemi kostali i 105 bedzeva , secam se k'o juche da sam farmao danima i nocima 150 bedzeva da uzmem MH i OH fist weapon , legs su isto bile 75 bedzeva , za 25 bedzeva si mogao duzmes neki casterski offhand , epic gem i mozda jos neku totalnu glupost .

PVP = Player VS Pillar

Link to comment
Share on other sites

Boss u heroicu daje ~80 jp , prosek je 5 bosseva = 400 jp , znaci odradis 5-6 heroica i uzmes item koji hoces , a u tbc su itemi kostali i 105 bedzeva , secam se k'o juche da sam farmao danima i nocima 150 bedzeva da uzmem MH i OH fist weapon , legs su isto bile 75 bedzeva , za 25 bedzeva si mogao duzmes neki casterski offhand , epic gem i mozda jos neku totalnu glupost .

150 je bio leather chest na Isle of Quel'Danas, bilo je teshko u kurac da se uzme.

.

Link to comment
Share on other sites

http://www.wowwiki.com/G'eras se ne bi slozio sa tobom

Loooooooool, znači za ove dve godine sam izgleda zaboravio mnogo više nego što sam mislio. I stand corrected. :S

Biće da sam, dok sam u to vreme studirao i imao slobodnog vremena na pretek, imao mnogo više slobodnog vremena pa mi se 60 bedževa činilo kao danas 25. :p

Boss u heroicu daje ~80 jp , prosek je 5 bosseva = 400 jp

Pih, sada mi to deluje prelako. Nemoguće me je zadovoljiti. :P

, a u tbc su itemi kostali i 105 bedzeva , secam se k'o juche da sam farmao danima i nocima 150 bedzeva da uzmem MH i OH fist weapon ,

Misliš na ona gadne zlatno-crvene elfovske onako fist wepone što su se uzimali na Queldanasu? Mislim da su bili oko 103dps i znam da ih je nekoliko roguea u guildu nabavljalo, a ja se kurčio pošto sam imao vengeful mačeve pa nisam morao da se cimam sa tim.

Sada se i ja sećam kao da je juče bilo! :D

992619-1.png?1283329057
Link to comment
Share on other sites

Koliko sam ukapirao.Na low skillu dobijas uvek po low lvl zonama.Do 100 mozes da gruvas kopanjem, a valjda posle skill dobijas samo sklapanjem setova i slicno.Tako sam bar skontao.

Slicno enchanting-u. Do 100 dobijas skill i od kopanja fragmenata i solve-ovanjem istih. Note: Dobijas uvek 5 poena za solve bez obzira koliko fragmenata ti je potrebno, 30-150 - svejedno. Veci skill utice na: 1. broj mesta koji se spawn-uje na mapi za tebe 2. uvecava sansu da dobijes rare/epic item da solve-ujes 3. posle nekog skill-a pocinju da se otvaraju sajtovi rasa koje nemas na pocetku (na pocetku dobijas samo dwarf, night elf, fossil i negde na 75-100 troll).

Link to comment
Share on other sites

Dok ne dobijes bolje iteme :D

Sinoc sam poceo da igram, uzeh 81lvl za nekih sat + vremena, islo je poprilicno brzo 3-4 moba odjednom opustencija (easy mode) sa warriorom .. Danas cu da nastavim pa da vidimo, lvlujem u Hyjalu moram priznati da je prelepo tamo, sa magom cu u vodu da vidim i taj deo :D

Edited by Coyote

oGvh0q0.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...