Jump to content

Da drvimo malo o Cataclysmu ovde


Lurdusami

Recommended Posts

Moram reći da sam oduševljen samim početkom. Kvestovi su jako zanimljivi, super je priča, a svidja mi se što nije u početku baš potpuna laganica. Ja moram da se hilam posle par mobova, a innervate redovno koristim. A mobova ima pun kurac, non-stop se respawnuju i ume da bude zanimljivo.

Samo, malo se prebrzo leveluje za moj ukus, ali dobro sad. Inače, mislim da je ovo najgori gear reset do sada. Bukvalno prvi kvest koji sam uzeo u Hyjalu davao mi je kao nagradu lvl 272 iteme, a takvi padaju i random od mobova. Doduše, ne vredi ništa rasturanja setova, i tek sam negde kod inferna zamenio trinket i prsten.

Hyjal mi se mnogo svidja, volim te druidske priče i jedva čekam da vidim šta ima dalje.

U instancu nisam ušao, ne znam kakav je PvP, ali vidim da su drugari u regularnim itemima blizu 100k HP na 85.

'Ajde pišite ovde utiske, vajnujte, hailujte i sve po propisu.

E, da. Valjda Santa ima piće od mene što je otkrio Interact bind. Najbolji bind u igri.

Edited by Lurdusami
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

kakvo je stanje sto se tice kontinualnog levelinga do 85? tj, da li su prvi cata kvestovi za 40k hp krmad likove koji su blejali dve godine nagruvani?:) posto sam cuo da su prvi mobovi tipa 30k hp, sto mi deluje mlogo za feshly dinged lika...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

kakvo je stanje sto se tice kontinualnog levelinga do 85? tj, da li su prvi cata kvestovi za 40k hp krmad likove koji su blejali dve godine nagruvani?:) posto sam cuo da su prvi mobovi tipa 30k hp, sto mi deluje mlogo za feshly dinged lika...

Ma odmah se dobija bolji gear. Jesu teži nego što je bilo u WOTLK-u i TBC-u, ali opet nije ni blizu kako je bilo levelovanje u vanili. Doduše, to je samo početak, ne znam posle kako je. Ali je do jaja u svakom slučaju. :tf:

Link to comment
Share on other sites

Prvi green dropovi i q rewardi su u rangu ili chak jachi od 251 icc geara. Plavi instance dropovi su tu negde kao 264 icc stvari. I trulo mi je shto tju morati da menjam gear da bih ishao dalje od prve dve instance... Traze avg gear level vetji nego shto full t10 264 i icc 25 gear mogu da daju. Tako da vetj danas kontam northrend set ide lagano u penziju.

Edited by Dreadnought

... ukusi su razlichiti... reche djavo i sede u trnje...

Link to comment
Share on other sites

Ja jos lvlujem u full icc opremi, i sasvim lagano ide, iako sam imao do sad dropova / quest nagrada da zamenim komplet gear, mada skupljam opremu za ele koji ce mi verovatno biti main-spec u ovoj ekspanziji, enha samo dok lvlujem. Ne znam kako je za druge, ali ja sam odusevljen, za 2 lvla uzeo sam 3k golda.

Od kako igram sa Krekijem, moja zena vise ne hrche.

Link to comment
Share on other sites

Sinoc uzmem 84 lvl uradim HS za SW sav srecan pogledam exp bar , vidim 9 miliona expa za 85 lvl :( Sto se tiche gear-a imao sam sve 277 sem trinketa , trinket sam odmah zamenio za neki plavi iz blackrock-a 150 agi + procuje crit

Sto se tiche zona , otisao sam prvo u Vashjir video guzvu i odlucio sam se za hyjal sto je bio pravi potez , pricha je bolja , lepsa je zona , nelfovi i lore :D U deephome-u sam odradio sve sto moze da se odradi sobzirom da ima neki bugged quest koji zajebe ceo chain al nema veze , i onako u deepholme-u svi melee moraju da farmaju rep za enchant . 2 moba mogu da izdrzim sa recuperate na 5 combo , 3 moba nema sanse udaraju kao ludi :P Uldum je isto jako zanimljiv , svi questovi su jedan veliki chain sa lepom prichom . Sve u svemu odusevljen sam igricom tj. onim sto sam do sada video :D

PVP = Player VS Pillar

Link to comment
Share on other sites

druid balans 82 level nije seo da pije manu od 80 lvla konstantno na 100% mane ide i baca lasere i ubija ljude.Valjda ce to da se skaluje na 85 , ne znam.Kvestovi su dobri,svidje mi se sto je repair izasao 200 golda(nije bio skroz crven nego brate normalan repair).

Osim te mane minus je sto se tako brzo leveluje,i sto bi eventualno moglo da se desi da ispadne ekspanzija vece govno od wotlka.

When the going gets tough, the tough get going

Link to comment
Share on other sites

Evo kako ja gledam na to. Questovi su linearni i imas ugradjen quest helper sto ti duplo smanjuje posao jer nemas da se setas po mapi non-stop, mozes da letis od samog pocetka i do sad nisam video nijedan grupni quest. Po broju questova Cataclysm ima 628, dok Northrend ima 800 questova. A ono sto ce pokazati kvalitet ekspanzije tek sledi, a to su tezina heroica/raida, lakoca girovanja i pvp.

Ja sam prezadovoljan, questovi su zanimljivi sa velikom dozom humora, samo mi je malo dosadno sto je sve linearno :)

Можда је она седми разред.. али је друго полугодиште!

Link to comment
Share on other sites

Mogu reći da mi se Vashjir jako sviđa. Celo podvodno leveling iskustvo je sasvim unikatno u WoW-u (koji, po meni, do sada nije dovoljno iskorišćavao sve opcije koje podvodni teren nudi) i Blizzard se baš lepo potrudio da napravi dosta originalnih questova, različitih i novih mobova, raznoraznog terena itd. Napad Krakena u samom početku, kao i postepeno pomeranje iz pećine u pećinu svih preživelih iz brodoloma je totalno extra fazon, i stvarno mi daje osećaj da se moj rogue našao u krajnje zeznutoj, neočekivanoj situaciji.

Extra stvar je i što ceo Vashjir za sada stvarno deluje kao neko nepristupačno, neistraženo mesto. Ono što me je nerviralo sa WotLK-om je što je navodno udaljeni, strašni, ledeni Northrend prepun raznoraznih hordinih, alijansinih, i neutralnih naselja + mnogih neutralnih grupacija, razvijenog ekosistema, prokletog argent cirkusa, i generalno gluposti koje nemaju šta da traže na severnom polu. Vashjir po tom pitanju je totalno inconvenient, to jest nema normalnog inna, nema trenera, nema direktnog puta nazad u orgrimmar, nema portala, prodavci su retkost, a sve baze su svedene na neke sitne pećine u kojima eventualno ima nekoliko questgivera.

Sviđa mi se i što je sama snaga mobova približnija vanili i TBC-u. U WotLK-u sam bukvalno samo ponavljao shadowstep>ambush>eviscerate i praktično instant ubijao mobove. Jedva da mi je ostajalo poena za recuperate. U vashjiru bukvalno prvi mobovi na koje naiđete imaju 35k hp i biju kao elitni mobovi iz icecrown glaciera. Ja kao rogue sa svojih 30k hp sam nerado napadao više od dva moba.

Levelovanje je i dalje prelako (juče sam igrao otprilike od 5 popodne do 9 uveče dostigao jedan i po nivo, a jedva da sam prošao pola vashjira), tako da u potpunosti očekujem da dostignem 85 par pre nego što počne deveta sezona, što je odlično, jer će mi ostati više questova od kojih ću dobijati čiste pare, što je uvek dobra stvar.

Pare su takođe znatno povećane. Opet, za pola očišćenog vashjira skupio sam oko 700 golda samo od questova i prodaje nagrada i zamenjene opreme.

Blacksmithing je nažalost po svemu sudeći skoro pa beskoristan u cataclizmi. Dobijamo dva socketa i to je to - dakle isto što je bilo i u WotLK-u. Najbolja oružja koja možemo da napravimo su na nivou onih koji padaju u heroicima, a zahtevaju 3 primal nethera (pardon, chaos orba). PvP plava plate oprema nije čak ni u setu, i lošija je znatno od plavih setova dostupnih za honor, tako da ne bih rekao da ćemo zarađivati neke dobre pare na duže staze.

Ženski worgeni u licu više liče na srne nego na vukove. Biće ih milina klati.

992619-1.png?1283329057
Link to comment
Share on other sites

Uradio sam Blackrock Cavern i do jaja mi je što nije sve AOE fest. Kod onog bossa što ima buff za manji damage smo vajpovali DEVET puta. :D Ne znaju ljudi kako se radi nešto normalno. Super mi je što je tako teže.

Inače, ne znam kako pare tako mlatite, ja sam za dva levela skupio oko 1k golda, a trošio sam na Alchemy recepte i repair.

Odlično je ovo, ali sada imam dva dana pauze. :(

Link to comment
Share on other sites

Jako mi se svidjaju nove zone, mnogo mi je zivopisnije. Sto se tice levelovanja razocaran sam sto ne treba puno da se dinga, nadao sam se da ce to biti neki opasan grind i da neces moci da uzmes lvl 85 za 8:30h kao neki lik sto je odradio... Uradio sam prve tri instance i mogu vam reci da su odlicne. Nije sve tako jednostavno, mozda zato sto nismo znali sve bossove itd, ali sve u svemu je sam skroz zadovoljan.

Dr.Mr.

Link to comment
Share on other sites

Stigao sam da pređem početak sa worgenima i ne mogu opisati razočarenje :(

Šta su oni koji kurac alfa i beta testirali toliko, kad je ispalo ovako jadno. Toliki potencijal za jedan od najepskijih početaka, koji je mogao da izgleda maltene ko odličan film, protraćen je u potpunosti i izgleda kao loše režirana i odglumljena pozornišna predstava za retardiranu decu. Loše skriptovanje, retardirani kvestovi i njihov redosled, glup raspored NPC-ova (tipa, idi ubij spider queen, a na putu do nje glatko prođeš kroz mesto koje treba da otkriješ tek u kvestu nakon toga, i tako na više mesta), kralj boss levela koji te pošalje u zatvor 15 metara odatle da "oslobodiš" nekog... jebote ne mogu da verujem koliko je prejadno, ko amatersko pozorište da sam gledao :(

Ako je ovako ispao i početak kod goblina, onda jebem im ja mater :(

Link to comment
Share on other sites

Meni se taj pochetak kod Worgena zapravo dopao, uspeli su da docharaju atmosferu nekako. Mada, odigrao sam samo 5lvla, ne znam shta se kasnije deshava.

Krenuo sam sa mainom u Vashjiru da lvlujem, prvo mi je bilo interesantno a posle me smorilio to pod vodom, za mene je Hyjal valjda, al' do tamo josh nisam stigao.

Stvar koja me trenutno najvishe nervira je to shto mrtvi mobovi stoje po zilion godina dok se novi respawnuju na svakih ~30sec.

.

Link to comment
Share on other sites

Uradio sam Blackrock Cavern i do jaja mi je što nije sve AOE fest. Kod onog bossa što ima buff za manji damage smo vajpovali DEVET puta. :D Ne znaju ljudi kako se radi nešto normalno. Super mi je što je tako teže.

Inače, ne znam kako pare tako mlatite, ja sam za dva levela skupio oko 1k golda, a trošio sam na Alchemy recepte i repair.

Odlično je ovo, ali sada imam dva dana pauze. :(

Ja sam tri puta odradio BRC sa "random cataclysm dungeon" i sva tri puta ni jedna smrt nekog od party membera, drago mi je sto je teza instanca nego sto su bili UK i Nexus u WotLK-u kao i HR i BF u TBC-u, ali sasvim lagano smo odradili svaki run.

Dusane, Hyjal je meni definitivno bolji od Vashj'ir-a, jeste to podvodno lvlovanje novitet u WoW-u i sjajno je, ali questovi su jako jako dosadni, bar se meni tako cini, Hyjal ima mnogo zanimljivije questove.

Ako nista, kul im je ovaj mount, taman sam pomislio "necu valjda morati da plivam kroz svo kvestovanje, ali ubrzo dobih ovaj quest za ovo cudo, strasno brzo pici kroz vodu.

wowscrnshot120710195621.jpg

Edited by kreator_

Od kako igram sa Krekijem, moja zena vise ne hrche.

Link to comment
Share on other sites

@Pimpin ma de ne treba puno da se dinga meni muda otpadose skoro da nisam spavao a evo trenutno sam jos 83 lvl. Jeste on zavrsio lvl-ovanje u pola 9 ali zbog toga je dano-nocno provodio vreme na beti i pripremao se. Tako da je prolly sve naucio napamet i jebo mu kevu. :D

How much wood would a woodchuck chuck

If a woodchuck could chuck wood?

A woodchuck would chuck all the wood he could

If a woodchuck could chuck wood!

Link to comment
Share on other sites

hen recently it was too much, a 85 pally and 85 druid thinking there all cool and went up and down and up and down the cave looking all the alliance players they could kill, its rediculous.

ti ides brze od levela po danu, kako bre to nije brzo?

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Gledam arena dzankis otvaraju healeri topike kako im konstantno nestaje mana na 85 lvl ,ne mogu nista da ishiluju lepo,moraju da gledaju kad koji heal bacaju , i kako je sve komplikovano.

Napokon su napravili ekspanziju zbog koje se jedem sto ne mogu da je igram,bravo blizarde

Edited by cela.

When the going gets tough, the tough get going

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...