Jump to content

Recommended Posts

Pa dobro pricha je vezana za GSL! Ipak is kukao kako toss-ova nema na GSL-u. [;)] Znao sam da ce biti sve boji i bolji GSL. I naravno znao sam da je pitanje vremena kad ce neki toss neshto da uradi na GSL-u.

Edited by Rema

Show must go on

spearvstank.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 318
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

meni je npr bilo neverovatno na Blistering Sands kad je tos usao u main teranu sa mnogo svega (ziloti, stalkeri i sentryi) na MANJE mmm i DOBRO je bacio forcefiledove i izgubio je fajt :D

znaci bilo ga je vise, izmikrovao je, a ovaj je uradio a+click i dobio fajt :)

to je ono sto meni smeta u svemu

The thing's hollow — it goes on forever — and — oh my God — it's full of stars!

Link to comment
Share on other sites

Sprzhio ga je marincima koji su bili iza FF-a. Samo zbog toga ga je dobio. Jbg Pejo i mene iritira marauder kao jedinica koja ubija bitnije (armored) kopnene jedinice drugim rasama i plus ima splash usporavanje (concussive shell). Imba zar ne? [:)]

Show must go on

spearvstank.gif

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako niko nije prokomentarisao MC vs July-a.

Mislim MC je odigrao TOLIKO brilijantno....

krenuo na voidove, video da ovaj kontrira sa korupterima. napravio JOS jedan starport, i napravio JOS par voidova. July namasovao koruptere, jel je scoutovao fazon 5 stalkera, 2 zelota i 4 sentrija.

MC krece da se taba I odjednom fazon izvlaci xzilion stalkera iz wp-ova. Totalno prestaje da pravi voidove.. Ovaj u zbunu totalno.

MC ubija 3. exp. I onda july krece da pumpa roachove, oboje masuju. July ima 199 pop-a. A ovaj blink 170 popa stalkera, i dovuce kolosusa i krece sabijanje. medjutim MC ga tako dobro navuce.

Nemam pojma, mislim da je do jaja ta partija. Bas me odusevio.

Nisam gledao Jinro ni kako je Choyu sabio MVP-a 2;0?! :(

Jel zna neko gde ima link za Choyu vs MVP a da ja nije Youku, ili neki kineski sajt, ne slusa mi se kinesko komentarisanje.

Link to comment
Share on other sites

pejo nemoj vishe da komentarishesh dok ne opikash malo =P. Ne samo da protoss nije dobro bacio forcefielde nego je napao u najgoroj mogucoj poziciji gde je terran bio zashticen iza svojih zgrada. I nije imao duplo vishe, populacija im je bila slicna iako je terran imao manje radnika shto znaci da je imao vishe vojske ali terranska vojska izgleda majushna.

Edited by Sting

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako niko nije prokomentarisao MC vs July-a.

Mislim MC je odigrao TOLIKO brilijantno....

krenuo na voidove, video da ovaj kontrira sa korupterima. napravio JOS jedan starport, i napravio JOS par voidova. July namasovao koruptere, jel je scoutovao fazon 5 stalkera, 2 zelota i 4 sentrija.

MC krece da se taba I odjednom fazon izvlaci xzilion stalkera iz wp-ova. Totalno prestaje da pravi voidove.. Ovaj u zbunu totalno.

MC ubija 3. exp. I onda july krece da pumpa roachove, oboje masuju. July ima 199 pop-a. A ovaj blink 170 popa stalkera, i dovuce kolosusa i krece sabijanje. medjutim MC ga tako dobro navuce.

Nemam pojma, mislim da je do jaja ta partija. Bas me odusevio.

Nisam gledao Jinro ni kako je Choyu sabio MVP-a 2;0?! :(

I ja sam se odushevio tim matchup-om.

Mada sam navijao za July-a. Ipak mi je drago shto je toss proshao. Moje mishljenje je da je July mogoa i trecu da dobije da nije ishao na ultre...

Ni ja nisam gledao Jinro-a. Chuo sam da je bilo opasno sevanje. To cu sad da bacim pogled. [:)]

Show must go on

spearvstank.gif

Link to comment
Share on other sites

pejo nemoj vishe da komentarishesh dok ne opikash malo =P. Ne samo da protoss nije dobro bacio forcefielde nego je napao u najgoroj mogucoj poziciji gde je terran bio zashticen iza svojih zgrada. I nije imao duplo vishe, populacija im je bila slicna iako je terran imao manje radnika shto znaci da je imao vishe vojske ali terranska vojska izgleda majushna.

teran bio zasticen iza svojih zgrada? pa te zgrade su pomogle protosu koliko ja vidim?

bacio je forcefiled izmedju klifa i najblize barake i prepolovio teranovu vojsku (ne bas prepolovio, vise 2/5 :D), a ziloti su napadali skoro celim frontom (koji je sada od klifa do one dalje barake, znaci nije da su te zgrade sad sabile zilote na to da njih 3 bije, nego se ukupno 5 zilota setalo besposleno). znaci skoro pola teranske vojske nije imalo gde da bezi nego samo da gleda i place, al eto, ipak ga je sabio. al ja ne igram, sta ja znam :D

sto se tice populacije, ne vidim dobro na vodu sad ali kao da pise 130 nesto tos 100 i nesto ter

The thing's hollow — it goes on forever — and — oh my God — it's full of stars!

Link to comment
Share on other sites

Nije imao dovoljno stalkera da bi mu deljenje vojske pomoglo. Trebao je da baci forcefielde iza teranove vojske i zarobi vecinu da bi ziloti sve opeglali jer se ovako dogodio kontra efekat. Deo vojske koji je bio iz FF-a je isprzio zilote a deo vojske ispred je tankovao ceo dmg. Kada su FF nestali, protoss je izgubio.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Pogreshio si pejoslave. Da je protos stavio FF iza cele terranove vojske dobio bi ga najverovatnije. Ziloti jesu peglali ali ne toliko efektivno koliko ti mislish. Prvo on je imao stvarno puno zilota. Da bi taj broj bio efektivan treba ti stvarno velika konkava koju je on sam sebi smanjio tako shto je ushao u peglu na toj poziciji. U ovom slucaju teranu je i odgovarala mala konkava jer je njega vojska po velicini na mapi manja. Kod njega su svi bili ranged i dok su njegove sve jedinice przile vamo su ziloti prvo morali da pridju, onda da se uspore od strane maraudera, onda da udare meelee a sve to vreme ga on przi stimpack-om koji je brutalniji nego u BW-u. Marauderi nisu weak vs zilot. Marauderi prze sve osim letecih jedinica :).

Marauder je zivotinjska jedinica. Koliko sam partija izgubio kada protivniku ostane 5 maraudera posle okrshaja u mojoj bazi svi na crvenom ili zuti samo shto ne pocrvene i dok mi iskoce nove jedinice (5-10 sekundi) on mi sroka zgrade za produkciju ili bitnu zgradu za produkciju.

Protoss je pogreshio i pogreshno mesto izabrao sa sukob, ali kontam da ga nije bilo briga da je samo hteo da razmeni vojsku sa terranom jer je vec bio u velikoj prednosti sa obzirom da je copao lepo iz dve baze dok ovaj jedva da je podigao drugu a broj radilica u prvoj mu je bio mali.

Edited by Sting

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Pogreshio si pejoslave. Da je protos stavio FF iza cele terranove vojske dobio bi ga najverovatnije.

ne slazem se...forcefiled sluzi samo da teran ne bi bezao (kajtovo sa marauderima). ajde da pretpostavimo da je stavio iza svega - opet bi svi marinci i marauderi tukli, opet bi manje od pola teranove vojske istankovalo celog protosa i opet bi ga prebio...protos je njega tukao sa svime (-5 zilota)

Ziloti jesu peglali ali ne toliko efektivno koliko ti mislish. Prvo on je imao stvarno puno zilota. Da bi taj broj bio efektivan treba ti stvarno velika konkava koju je on sam sebi smanjio tako shto je ushao u peglu na toj poziciji. U ovom slucaju teranu je i odgovarala mala konkava jer je njega vojska po velicini na mapi manja. Kod njega su svi bili ranged i dok su njegove sve jedinice przile vamo su ziloti prvo morali da pridju, onda da se uspore od strane maraudera, onda da udare meelee a sve to vreme ga on przi stimpack-om koji je brutalniji nego u BW-u.

brate ziloti su prisli za manje od sec :) vec su bili blizu, a forcefiled je pao na 5cm i zarobio te pomenute 2/5 terana

Marauderi nisu weak vs zilot. Marauderi prze sve osim letecih jedinica :).

pa weak su kad im zilot pridje? a ovi su im prisli jako brzo i marauderi nisu imali gde?

ocigledno mozemo ovako do sutra...mislim ovo je pocelo od toga sto sam ja rekao da je teran uradio a+klik i dobio fajt i to je ono sto pricam vec 5 dana, ali izgleda u prazno

The thing's hollow — it goes on forever — and — oh my God — it's full of stars!

Link to comment
Share on other sites

Zato shto je protos pogreshio :). I ja uradim A click sa banelinzima pa ako teran ne radi mikro ubijem ga kao svinju i josh mi ostane brdo jedinica da mu udjem u bazu posle toga.

U pravu si, nema poente dalje da se smaramo.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

e udari ce lock zbog nas opet :) ok, cenim tvoj stav puno ali ne mozes da kazes da je netacno to sto sam ja napisao. to je moje misljenje i toliko...ja mislim da neko ko nije iskusio praksu ne moze da me uci necemu(ne pricam za tebe nego uopsteno...). i ponavljam; naravno da moze ali ja vise cenim ljude koji su prosli kroz praksu.

@topic ne mogu da docekam mec izmedju nestea i rain-a!

I know i can!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...