Jump to content

isključuje se kompjuter


momcilo12

Recommended Posts

Prilikom igranja bilo koje novije igre kompjuter se isključi posle 10 minuta.

Konfiguracija mi nije najnovija, ali nije ni od pre hrista - (Ati Radeon HD 4600, 3 gb ram itd.)

Znam da se drugima dešavalo da se od pregrevanja automatski isključi. Gledao sam po drugim forumima, savetuju skidanje programa koji povećavanju fan speed?

Zna li neko da li je do toga problem, i sta da radim? Da li možda brisanje i ponovo instaliranje windowsa može da pomogne (zvuči besmisleno, ali šta ja znam)?

inače za sve igre gde mi se gasi kompjuter, imam minimal requirements

Link to comment
Share on other sites

prvo uzmi neki program koji prati kretanje temperatura u kucishtu pa uporedi sa ochekivanim temperaturama za tvoj hardware. probaj da otvorish stranicu i upalish ventilator da duva u komp pa vidi koliko ce ti onda potrajati. ako je do temperature onda lepo rastavi sve kulere, ochisti od prashine i eventualno promeni pastu na cpu-u. ako je kvar u pitanju onda su to ili napajanje ili plocha, moguce da ti napajanje nije dovoljno jako ili mozhda lagano izdishe pa ne bi bilo na odmet da pozajmish neko kvalitetnije i vidish da li se i sa njim isto deshava. isto tako proveri da li je kabl od napajanja dobro utaknut u plochu, meni je npr to pravilo problem.

btw ako je memorija u pitanju kolko ja znam ne bi trebo komp da se ugasi sam od sebe, tako da ne verujem da ce taj memtest ishta pokazati, a vrlo verovatno nece uspeti ni da ga izvrti do kraja.

Edited by rev
Link to comment
Share on other sites

Pokrenuo sam Memtest, i nije našao nikakve errore, ali na 40% se kompjuter resetovao, zatim nije mogao da mi se podigne windows sve dok nisam isključio kompjuter i sačekao 10ak minuta.

Popizdeo sam, kako sad ovo da protumačim? Da li se kompjuter pregrejao ili je otkazala ram memorija u sred kontrole?

Što se tiče EVGA precision, nisam uspeo ni da ga udjem u program, kada ga pokrenem javlja "failed to initialize driver wrapper!"

Gledao sam po njihovim forumima i kažu da se to dešava kada drajveri za grafičku nisu dobro instalirani. Instalirao sam onaj novi ATI catalyst, koji koliko ja znam sadrži drajvere za ovu moju grafičku, tako da sam i tu u rebusu sta da uradim.

Prašina mi je očišćena iz kompjutera pre neki dan, tako da nije sigurno zbog toga..

Palo mi je na pamet i da jako dugo nisam reformatirao disk, možda je do toga? ili je problem sigurno hardverski?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...