Jump to content

The Ultimate CPU Round-up: Summer 2010


voodoo_

Recommended Posts

Znaci ti si napisao ceo ovaj clanak :), super je to, ali za office masinu ide Intel Atom, jako jeftina kombinacija koja se odlicno ponasa u tim office programima licno sam imao priliku da takvu neku kombinacuju isprobam 10-ak dana :), cak mu ni Adobe Flash na netu ne pravi problem, ali vidim to nisi bacao na test. Jeste onaj Celeron sto si ti napisao brzi, ali opet ovo je sklesitije, a Office aplikacije nisu nesto preterano zahtevne. Evo vidi ovaj ceo komplet kosta oko 7.5k dinara, samo ti treba memorija valjda za ovo neko kuciste i napajanje, grafa je integrisana :).

Dalje, facebook masina, ne razumem na osnovu cega si napisao da je E3300 bolja kupovina od x2 245. E3300 je stara 775 platforma, x2 je sasvim sveza platforma gde uz neku solidnu plocu mozes birati koji god hoces proc da stavis umesto x2 245. I testovi pokazuju da je x2 brzi, a razlika u ceni je citavih 10 e ? Ako neko vec daje za masinu 250 e nece mu biti frka tih jos 10 e, kada zna da ce u buducnosti moci da upgrade proc lagano, dok na 775 platformi moze samo da se slika ? Inace clanak ovog tipa odavno nisam video, sve u svemu dobro je odradjeno :).

Link to comment
Share on other sites

Gile tebro nije ti ovo berza, ovde vudzi vodi zavrsnu rec :D

Hahh, tebe sam cekao kada ces da se javis :), moze da vodi zavrsnu rec, ali neka mi prvo objasni gde gresim :).

@neo da znas iole nesto o ovome napisao bi neki konstruktivni komentar :), btw lep citat kog se uopste ne secam, mozda bi mogao da me podsetis :). poz

Link to comment
Share on other sites

1) Pokupili smo sve što smo mogli da dobijemo od domaćih distributera -> Atom nismo dobili -> ne mogu da preporučim Atom (a imao sam ga i na testu ranije, ipak je previše jadan za desktop mašinu)

2) Cenama sam se vodio onim zvaničnim koje smo dobili od distributera, Intel kombinacija je jeftinija

Link to comment
Share on other sites

kad bi ti gile video bes ljudi nakon mesec-dva sa Atomom u office mašini (čitaj fejsbuk/b92/blic/web mail surf, skajp, outlook, word) ne bi nikome to preporučio više.

Been there, done that

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Jeste vala nema tu multitaskinga :)

Radio sam sa acer aspire netbukovima, stizu sa vistom (lol), igrao sam se sa raznim OS-ovima, jednostavno tek sa verzijom ubuntua za netbook i sa pazljivim radom (po jedna ev. 2 aplikacije) to je "radilo". Mnogo je sporo.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Idemo redom :) :

@voodoo

1) ok, sto se tice atom-a ja imam totalno drugacije iskustvo, ali dobro. btw gore sam zaboravio da napisem hard. Inace Atom je fanless resenje, dok ta keleraba ima box kuler sto znaci vise prasine, to ti mozda sa ovog aspekta izgleda bezazleno, ali zamisli kada dodje na red ciscenje 30 takvih konfiguracija :) ?

2) Razlika izmedju kompleta E3300 + ploca i x2 245 + ploca je celih 1750 dinara, a za tih 17 e ipak dobijes mnogo. Bolji proc, dosta bolju integrusu i mnogo bolji upgrade, kada neko daje na konfiguraciju 250 e, 17 e ne igra neku ulogu. Jeftinija je i 5830 od GTX460 768mb, pa retko ko kupuje 5830 :).

@high bio sam ja mesec dana na masini slicnog tipa, tipa 2400+, 512 DDR i ATI 9550 koja se sasvim solidno ponasa na netu i office-u vs Atom sa 1 GB DDR2, Atom je neuporedivo brzi, dok 2400+ treba dobrih 30 sek da pokrene FF (zato sam tu bio primoran da koristim chrome), Atom otvara za nekih 5-10 sek ff, sa flashom nema problema, office se jako brzo dize itd. Naravno tu ulogu igra i 512 MB rama vise i zbog toga sto je ovde DDR a na Atomu DDR2 :). Stvarno nisam imao nijednu zamerku na taj Atom, ulazio sam na sajtove koji su prepuni flash animacija i nisam primetio neko usporenje. Sistem na oba kompa je Windows Xp, takodje proban je Ubuntu na tom Atom-u i tu se jako lepo ponasao.

Naravno tu su bile pokrenute max 2 aplikacije, znaci word i ff, mozda ponekad i 3 i naravno u pozadini MSN i Gtalk. ne mozes ipak za te pare da ocekujes nesto specijalno.

@stator e to on mene moze da nauci :).

Link to comment
Share on other sites

Idemo redom :) :

@voodoo

1) ok, sto se tice atom-a ja imam totalno drugacije iskustvo, ali dobro. btw gore sam zaboravio da napisem hard. Inace Atom je fanless resenje, dok ta keleraba ima box kuler sto znaci vise prasine, to ti mozda sa ovog aspekta izgleda bezazleno, ali zamisli kada dodje na red ciscenje 30 takvih konfiguracija :) ?

Kakve veze ima ciscenje sa testom procesora :)

Nije ovo test optimalnog procesora za igraonicu. Sem toga, vudu je dobio odredjene pare od AMD (ne male) da favorizuje njihovo i stara intel resenja u odnosu na atom, pa tako shvati i ovaj test. Ne zivi se od vazduha momce!

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...