Jump to content

Balans i tako to


Recommended Posts

Hteo sam ovo da napišem, očekujem odgovore od max dva čoveka, ali nema veze :)

Igrao sam sad TF2 ovih dana, i Endži je postao baš zajebana klasa, dok ga ne budu "izvalili". Činjenica da možeš da praviš mini sentryje dosta menja pozicije na mapama gde ih očekuješ.

A da ne govorimo što imaš mogućnost premeštanja sentryja, pa endži može da izgradi isti kod sebe u bazi, i onda ga kad počne mapa samo "isturi" napolje.

I konačno, ono remote nišanjenje baš ume da zatvori neke pozicije za prolaženje.

A opet, sa druge strane, Soldier sa Direct Hit-om i eventualno Buff-om je jedini koji efikasno može da skenja turret, posebno ako je kontrolisan pa ima dodatni štit.

I izvalio sam da bejzbol loptica kod Skauta dosta menja stvari, nekako pravi od soler klase klasu koja bi morala biti sa ortacima, da stun-uje hevija, koji ovim skautu postaje nikad lakša meta.

Link to comment
Share on other sites

po meni je demo i dalje prejak, i klasa koju najviše kenja. može mnogo lako da sjebe sentri, 1 na 1 mu je dovoljno da beži i postavlja stikije a i one obične bombe imaju preveliki radijus pa mnogo lako dobija random fragove.

nikako da dobijem daljinski za sentri :)

inače, kada igraš na netu, i dalje smara što svi hoće da igraju endžija i snajpera.

Link to comment
Share on other sites

Baš gledam šta da igram ovih dana, sve mi dosadilo, kad evo ovog topika. \o/

Nisam dugo đuskao TF.

Meni lično je medic omiljena klasa, uvek sam voleo da budem suport-healer...

Endži je i ranije u pravim rukama bio bolestan, a sudeći po pričama većine koji igraju - sada je prezajeban.

Sad bacam apdejt na dl, pa nazad na bojno bolje :)

Link to comment
Share on other sites

Mini sentriji i ne predstavljaju neki problem recimo piromanu ili soldieru ako ovi znaju šta rade i na vreme skapiraju odakle ih gađa. Problem je daljinac, aka Wrangler, jer sentry tada ima štit i prima sano trećinu štete tako da jedino demo može da ga sredi ako nafiluje svih 8 stickyja (i ne bi bilo zgoreg da bar dva budu crit). Ono što još više nervira, a mnogi pretpostavljaju da će uskoro biti sanirano, je što štit ostaje 3 sekunde čak i kad endži prebaci na recimo wrench pa u stvari nikad ni ne gubi štit jer svako sa malo mozga stigne da vrati na daljinac i nastavi da rešeta.

la estrella de la muerte

Link to comment
Share on other sites

Sjebali su dosta sa ovim apdejtom za endzija, mnogo je jak jbt :(

Svi na svakom serveru igraju sa endzijem, pogotovu je nemoguce igrati na onima gde se guraju cart-ovi, samo iskachu mini sentriji na sve strane, i svi se shtekaju u bazi sa sentrijem, niko nece da gura cart :\

Link to comment
Share on other sites

Jao, jao, ljudi su odgovorili na topic, jao! :)

po meni je demo i dalje prejak, i klasa koju najviše kenja. može mnogo lako da sjebe sentri, 1 na 1 mu je dovoljno da beži i postavlja stikije a i one obične bombe imaju preveliki radijus pa mnogo lako dobija random fragove

Zanimljivo, ja nemam takvo iskustvo, mada nije da nisi u pravu za ovo sa bežanjem. Mene u suštini sad najviše smara charge i onaj mač koji skoro pa da nije melee na koju daljinu "hvata".

inače, kada igraš na netu, i dalje smara što svi hoće da igraju endžija i snajpera.

Sad svi hoće da budu endži, to si u pravu. Mada, ja sve više nailazim na servere sa ograničenjima, što je kul. Recimo, ni u jednom trenutku ne sme u timu da bude više od 2 endžija, snajpa i medika (na primer), a neki su čak i na fazon da su neke klase zaključane sve do određenog broja ljudi, što je isto ok. Mislim da recimo Hevija ne dozvoljavaju dok nema po 8 ljudi u timu ili tako nešto.

Meni lično je medic omiljena klasa, uvek sam voleo da budem suport-healer...

I meni je medic postao kul klasa, jer u suštini leči sve, zaista je veliki support sa over-heal-om, ako baš treba možeš da se uberom izvučeš iz govana, imaš taunt koji te leči :) imaš self-heal a bogami možeš i da naneseš ok dmg. Tako da je baš interesantna klasa, jedino ti trebaju dobri saigrači.

Endži je i ranije u pravim rukama bio bolestan, a sudeći po pričama većine koji igraju - sada je prezajeban.

Iskreno, poboljšan je endži, i kao što sam gore napisao sada je nekako "nepredvidiv" dok ne otkriješ te mini-sentrije i slično, ali najveći problem je sada taj remote turret koji može dobro da brani neke punktove. Ali generalno, ako nemaš dobre saigrače, najebao si, jer u suštini endžiju trebaju "leđa" da bi delao kako treba. Bez toga se samo iznerviraš :)

prima sano trećinu štete tako da jedino demo može da ga sredi ako nafiluje svih 8 stickyja (i ne bi bilo zgoreg da bar dva budu crit).

Jel si siguran ti za ovo?

Sentry na trećem levelu ima 216 helta. To znači da ima ~358 sa štitom. To nije baš za osam stickyja :)

Link to comment
Share on other sites

kod engija po mom misljenju stvari stoje ovako :

frontier justice, moze biti koristan , al ja ga koristim samo kad ocu da se zabodem u bazu i ne izlazim iz nje i cekam da sentri odradi sve.

wrangler je malo zajeban, OP moze biti, al i dalje engi kao engi tad ne moze nista da radi sem da seta, pa je laka meta

gunslinger, veoma dobar unlock, bas ga volim , msm da je balans manje vise ok, mada tf2 nikad nece biti taman kako treba, uvek ce neko biti jaci malo.

npr demo, i pored tolko nerfova, u pravim rukama opet je malo OP.

Link to comment
Share on other sites

Jel si siguran ti za ovo?

Sentry na trećem levelu ima 216 helta. To znači da ima ~358 sa štitom. To nije baš za osam stickyja :)

Wrangler, zbog štita koji stvori, praktično utrostručuje health koji ima sentry (pored dvostruko bržeg pucanja) što mu dođe oko 650 hp. Doduše jako je zabavna igračkica :)

la estrella de la muerte

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...