Jump to content

slike forumaša


Guest

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

sto se toga tice, paraglajding nije kurac u odnosu na skijanje ili voznje brzog motora, recimo

mnogo je lakse i bezbednije

a da je prelepo, jeste

edit: ne skace se, samo se zaletis niz nizbrdicu ili na ravno ako je jak vetar. samo te podigne gore

ovo je meta(elektronski uredjaj koji izmeri gde je bio prvi kontakt) ovaj moj ortak je zabo 3 puta sam centar(0 poena) i jednom na 12cm, sto je izuzetan rezultat. Inace, obrisala mu se najgora serija, kao i svima ostalima, na kojoj je imao preko 2m, jer ga je sjebao neki Indonezanin koji je leteo pre njega...jer je lagan shtakor mali, pa mu je trebala masa vremena da se spusti i na cilju su bili skoro istovremeno :)

Voznja od gore do same mete zahteva jako veliki skill letenja. (izracubavanje savrsene putanje a isovremeno se boriti sa termikom, promenom vetra i gomilom drugih stvari)

41351_425548655917_627720917_5585749_7612581_n.jpg

vrh Bjelasnice

44508_425547185917_627720917_5585655_7712133_n.jpg

44606_425546955917_627720917_5585638_240326_n.jpg

40041_425547595917_627720917_5585688_1849895_n.jpg

40041_425547625917_627720917_5585694_7403378_n.jpg

ceo dan blejao po planini, ovo je trenutak kada sam se vratio(pivo nam je bilo besplatno hehe, i to stranjsko)

46101_425547920917_627720917_5585704_1485384_n.jpg

jedino sto sam omasio najbolji pasulj :(

40007_425546265917_627720917_5585602_2172428_n.jpg

ovo smo stali usred neke muslimanske vukojebine...zgrade isarane/pa popravljene rupama od metkova i granata

Edited by leisure
Link to comment
Share on other sites

Odbijam. Odraz postoji, stoga skaces. Video, lik je uhvatio uzgonu silu vetra koja ga je poterala preko ivice zida i onda je on skocio. To je skok, to sto vi ne krenete da padate odmah posle ne cini ga manje istim. A i nije da ne padate, sta je jedrenje paraglajdom nego konrolisano padanje sa jednog ka drugom termalu da bi se uhvatio isti i povratila visina? Koji ste vi likovi. Prvo ovaj mangup sto se javlja i pravi glup a posle ti i mengi sto pametujete. A na kraju i ja, koji u 3 nocu isterujem mak na konac.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

brate pekare :D nije skok kad se zaletis sa necega i ne propadnes nego nastavis da letis/vetar te podigne :D priznaj gresku!

a je li, kad se ubijes sa zgrade, jel se kaze 'pustio se' ili 'skocio je' a?:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

posto covek nema krila onda kad se zaleti sa zgrade on padne i ubije se = skocio je

covek sa paraglajderom (nece skociti sa zgrade "na slepo", nego hvata struju koja ce mu pomoci da poleti) = pustio se

dakle da li slucaj kada coveka struja povuce i vine ga u nebo i teoretski sleti na visu tacku nego sa koje je poleteo moze da se zove *skok? :D

Edited by rejven
Link to comment
Share on other sites

naravno da moze. da se razumemo, svi ste u pravu, ali ste tvrdoglavi:)

barem su to moja dva dinara:)

sta je skok u sustini, mozes na razne nacine da ga definises, pa stoga moze da se primeni na oba slucaja, a opet, ako gledas drugacije, ne moze ni na jedan.

npr, ako skok definisemo ultra rigidno kao "kad se neko odlepi sa zemlje svojom snagom ili uz neku pomoc, a onda doskoci nazad usled gravitacije", onda ni skok padobranom nije skok jer se interferuje padobran kao usporavajuce i uslovno receno levitaciono pomagalo:)

ako skok definisemo opustenije tipa "odlepljivanje sa zemlje", onda je sve skok, pa i letenje ptice, kad te oduva vetar, kad te odbaci bomba, kad te lansiraju u orbitu (to bi bio onda skok sa beskonacnim trajanjem itd):)

posto covek nema krila onda kad se zaleti sa zgrade on padne i ubije se = skocio je

covek sa paraglajderom (nece skociti sa zgrade "na slepo", nego hvata struju koja ce mu pomoci da poleti) = pustio se

cela tema je lol, ali nevezano za temu, ovo je bezze sto si reko, bez ljutnje.

ja sam odgledao snimke milion samoubica kako 'skacu' sa zgrade i nisam primetio da je i jedan zapravo skocio, nego su se svi pustili. skaces u basketu. mislim, naravno da je u kolokvijalnom govoru svaki takav trip skok, ali kolko vidim, ovde ste usli u ozbiljnu raspravu tehnickog pojma 'skok'. samo ocu da prikazem kolko je ta rasprava besmislena iako i meni samoubica 'skace' sa zgrade.

dakle da li slucaj kada coveka struja povuce i vine ga u nebo i teoretski sleti na visu tacku nego sa koje je poleteo moze da se zove *skok? :D

evo ja cu da ti skocim sa poda na stolicu, pa mi ti reci kako se to zove:)

a ako cemo na koju stranu ja picim, ja ne bih nazvao skokom ako se zatrcis niz padinu i struja te ponese. ti tehnicki nisi nista uradio sto bi bilo skok, ko sto nisi skocio ni kad te tornado uvati a ti blejis na livadi. medjutim, ako je na kraju te padine litica cija ivica u stvari predstavlja tu razliku u visini (a ne sama struja vazduha koja te podigne sa ravne povrsine), onda je to svakako skok, ma cime je izazvan i ma kako se zavrsio i ma kako trajao.

dakle, telo koje ne polece samo od sebe (avion sa ravne piste polece sam od sebe), nego vestacki pravi prazan prostor izmedju sebe i tla (kao kad paraglajder skoci sa zgrade/litice) pravi skok. posle on moze da poleti ili 'polebdi' u jednom trenutku tog skoka, ali on sigurno dajvuje odnosno plunguje u pocetku.

pa tako labud koji trci po vodi i mase krilima dok ne uvati zamah krece da leti cim se odvoji od vode. ali albatros koji se baci sa litice da bi imao prazan prostor za pocinjanje leta, zapravo zapocinje svoj let skokom sa litice i posle pet metara taj skok se pretvara u let, ali je pocetak skok.

nisam gledao snimke mame mi:), tako da ne znam s kim sam se sad slozio zapravo.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

upravo sam hteo da napisem kako je problem u reči skok :D

oh well, odo da setam kera

pa nisam ni ja tebe razumeo sad :D

ok, dakle da li covek sa paraglajderom skace ili ne, zavisi od okruzenja?

na ovom klipu sto je pekar okacio lik se pusta :D i pada mislim na jedan nivo nize ovog zamka

da je kojim slucajem sleteo na isto mesto odakle se pustio ( ovo nisam siguran ni da li je moguce - kapiram da jeste ) - onda to nije skok?

Edited by rejven
Link to comment
Share on other sites

ne, mozes da skocis i na vise i na nize i na isto mesto sa kog si skocio. pa skakao si u zivotu:)

inace, da, problem je u reci skok. evo jos jednog gledanja, ako gledamo da je odraz deo skoka u svakom slucaju, onda lik koji pada sa zgrade nije skocio, pa bio on paraglajder ili samoubica. ako ne gledamo tako, obojica skacu jer napustaju tlo, a ne cine to poletanjem (avion). paraglajder koji polece sa livade, on po meni ne skace jer jednostavno polece. ali paraglajder koji trci po livade, nalece na liticu i tu se odvaja, on skace jer nije poleteo sam nego je naisao na razliku u visini gde je prakticno krenuo da plunguje. e sad, sto vetar i ona krilca urade svoje, to je petnesta stvar.

dakle, sto se mene tice, da, da li paraglajder skace ili ne, zavisi od okruzenja.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

kolko se meni cini oni nikad ne cekaju da ispod njih nestane tla (litica) nego uvek cekaju da ih struja povuce na gore ( tako da po meni ta litica nema veze sa pricom ). mozda fejlujem, ali lik koji se zaleti bez obzira na vetar i skoci sa paraglajderom sa litice nije bas mudar :c

mene tokodje zanima da li se moze poleteti sa nize tacke i sleteti na visu ( jer bi onda znacilo da paraglajding nije samo padanje :D )

leisure javi se!

Link to comment
Share on other sites

Bolji primer, podnozje Mont Blank >>> vrh Mont Blank. Nisam siguran ali mislim da su u podnozju koristili vestacku platformu da bi uspeli, mrzi me da se cimam i jurim na google sad. Elem, da batalimo raspravu. Vise mi nije ni vazno posle spavanja, odmorio sam mozak i necu da ga smaram preskocima rano jutra. Ja sam pogresio, svi ostali su u pravu. Od sada cu da koristim "poleteli", "vinuli", "poneo ih vetar", "zatrcali" i slicno umesto "skocili" kad govorim o paraglajdingu. Eto.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...