Jump to content

slike forumaša


Guest

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Je l' , a ne jel :D

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

savke peja je pre tebe isto rekao :D

obrati pažnju, falila mu je još jedna stvar icon_smile_big.gif

zarez - piše se ispred suprotnih veznika (a, ali, nego, već, a kamoli, a pogotovo, ali nikako...)

Edited by Capitaine Kotscha

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

BRAVO COKO!!!

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

savke, prestani da fejluješ, molim te

Šta si se sad za mene uhvatio Ivane?

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

pretpostavljam zbog dijalekta. mislim, i meni je zapalo za oko.

hocu da kazem da postoji gramatika srpskog jezika i ona podrzava jedan dijalekt koji je zvanicni. to sto se ostali ne poklapaju sa tim jednim, to nema nikakve veze sa tim sto je neko iz beograda, a neko iz sapca ili odakle god.

dijalekti imaju svoju gramatiku, morfologiju i akcentizaciju, medjutim, ona nije zvanicna, niti je podrzavaju obrazovne i kulturne ustanove, stavise. dakle, ako ti napises "ja sam iz vranje" na pismenom, to je greska, iako je to savrseno gramaticki korektno po tom dijalektu i iako je taj dijalekt prilicno razvijen sa svim svojim jezickim pravilima.

dijalekt je ponekad toliko drugaciji od "parent jezika", da se slobodno moze govoriti o drugom jeziku, medjutim, dijalekt ostaje dijalekt iz nekoliko razloga, neki od njih su da stanovnistvo koje tim dijalektom govori nema svoju drzavu, da je dijalekt nedovoljno razlicit od nekog jezika ili da jednostavno nije dovoljno jak da bi se odvojio i postao zvanican jezik. recimo, bugari su u fazonu da je makedonski jezik bugarski dijalekt, dok su makedonci u fazonu da je to makedonski jezik.

ovde se pise na srpskom i ima forumasa iz raznih krajeva. prirodno je uzeti u obzir da ce svako da pise kako je navikao, pa tako mozes i ti da pises dijalekatski. medjutim, dok to radis, ti pravis gresku sto se tice vladajuceg (i jedinog zvanicno priznatog i podrzanog) dijalekta i neko na to moze da ti skrene paznju, da bi te zezao ili ko zna zasto, nije ni bitno.

dolazim do bitnog momenta - ti ne reagujes sa "heh, pa naviko sam tako, pricam tim i tim dijalektom" nego ubedjujes ostale kako je to pravilno. cak i da si reagovao sa "sta tebe boli kurac kako ja pisem" bi bilo okej, medjutim, govoriti da je ono sto si napisao zapravo tacno jer je "deo nekog dijalekta" je jednostavno - netacno.

onda kreces dalje da rovaris po tome iako nisi u pravu i to je ono sto upada ljudima u oci.

dakle, da rezimiram:

-smes da pricas kako god oces

-svima su srpski dijalekti razumljivi i komunikacija nije problem

-postoji zvanicni dijalekt i zove se "standardni srpski jezik" ili "knjizevni srpski jezik" sa svojim pravilima

-ono sto si ti napisao nije pravilno

da se razumemo, ja cesto pisem i pricam "evo me na gajbi", sto bi znacilo "evo me kod kuce". i to je moj dijalekatski i slengovski talk, je li. i ako me neko prozove za to, mozda cu ga odjebati, mozda cu biti kul, ali nikako necu braniti to kao pravilno, jer nije. nemoj da si kompleks nego gledaj cinjenice.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

savke: poslednjih nekoliko dana si počeo opet da lupetaš kao onomad kad sam te prozivao non stop. a konkretno sada si preforsirao foru sa ispravljanjem gramatičkih grešaka.

Link to comment
Share on other sites

zar srpski jezik nema 2 zvanična dijalekta?

kako beše ono, šumadijsko-vojvođanski (ekavski izgovor) i istočno-hercegovački (ijekavica) ?

vidis, to sam zaboravio, trebalo bi da su oba standardizovana. ali opet, ako se ne varam, imaju istu gramatiku?

dule hae:

ne znam, nisam upucen u drkanje na forumu, ali cisto sam mu objasnio jer se bas brecnuo za to ko da sumu ne znam ni ja sta rekli. mislim, ajmo se druziti, a ne biti lokalpatriote, evo zivim u blokovima dvaes godina i sranje su!

isto tako je nepravilno kad kazem "sedim na gajbi". to sto ja to volim nema veze sa tim sto nije pravilno, to sam hteo da pokazem postom.

sto se tice forsiranja gramatike, savke je poceo to da forsira jer se emo patriotski bocnuo na (ispravnu) primedbu o pogresnom padezu. umesto da iskulira, on je krenuo da forsira iako nije u pravu, da bi sarkazmom dokazao kako je glupo ispravljati drugima gramaticke greske, sta li.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

....

da se razumemo, ja cesto pisem i pricam "evo me na gajbi", sto bi znacilo "evo me kod kuce". i to je moj dijalekatski i slengovski talk, je li. i ako me neko prozove za to, mozda cu ga odjebati, mozda cu biti kul, ali nikako necu braniti to kao pravilno, jer nije. nemoj da si kompleks nego gledaj cinjenice.

Da ne quotujem ceo post, samo rezime.

Naravno da postoji jedan (dva?) zvanični dijalekt koji ja odlično poznajem da na njemu komuniciram na faksu, sa nepoznatim, ozbiljnijim ljudima i u slilčnim zvaničnim i novim situacijama. Pa i ovde na ruru naravno pišem poprilično drugačije nego što bi govorio na ulici sa Jagodincima(s jagodinci, primer mog dijalekta :)).

Ali rur je valjda jedno opušteno mesto gde pasionirani ljubitelji igara u neobaveznoj atmosferi pričaju o svemu i svačemu. Ako uzmem još u obzir i to da sam na ruru već odavno na domaćem terenu, svoj na svome, pa što ja onda pobogu moram da k'o sumanut pregledam svaki post da mi se slučajno ne dao bog omakne neki lokalizam u gradjenju rečenice, pa da se natrti njih 30 sa ololo jebote palma seljačino fazonom?

savke: poslednjih nekoliko dana si počeo opet da lupetaš kao onomad kad sam te prozivao non stop. a konkretno sada si preforsirao foru sa ispravljanjem gramatičkih grešaka.

Da, ali ja to nisam uradio sa nikakvim zlonamernim predznakom, čisto eto da se lagano nadovežem na trol sa ''e zarez si zaboravio'', koje se ni po čemu ne razlikuje od '' nije jel, nego je 'l '' trola.

Edited by Capitaine Kotscha

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ali rur je valjda jedno opušteno mesto gde pasionrani ljubitelji igara u neobaveznoj atmosferi pričaju o sveu i svačemu. Ako uzmem još u obzir i to da sam na ruru već odavno na domaćem terenu, svoj na svome, pa što ja onda pobogu moram da k'o sumanut pregledam svaki post da mi se slučajno ne dao bog omakne neki lokalizam u gradjenu rečenice, pa da se natrti njih 30 sa ololo jebote palma seljačino fazonom?

meni se to cinilo kao da nije bilo nista licno, tj da je coek video gresku i onda te isprozivao. ne zato sto si ti ti, nego zato sto je video jer je njemu to vidno. a mislim da si ti to percipirao kao "olol palma seljacino". mozda gresim.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Rekao ti gore Dule onda problem.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Da ne quotujem ceo post, samo rezime.

Naravno da postoji jedan (dva?) zvanični dijalekt koji ja odlično poznajem da na njemu komuniciram na faksu, sa nepoznatim, ozbiljnijim ljudima i u slilčnim zvaničnim i novim situacijama. Pa i ovde na ruru naravno pišem poprilično drugačije nego što bi govorio na ulici sa Jagodincima(s jagodinci, primer mog dijalekta :)).

Ali rur je valjda jedno opušteno mesto gde pasionirani ljubitelji igara u neobaveznoj atmosferi pričaju o svemu i svačemu. Ako uzmem još u obzir i to da sam na ruru već odavno na domaćem terenu, svoj na svome, pa što ja onda pobogu moram da k'o sumanut pregledam svaki post da mi se slučajno ne dao bog omakne neki lokalizam u gradjenju rečenice, pa da se natrti njih 30 sa ololo jebote palma seljačino fazonom?

Da, ali ja to nisam uradio sa nikakvim zlonamernim predznakom, čisto eto da se lagano nadovežem na trol sa ''e zarez si zaboravio'', koje se ni po čemu ne razlikuje od '' nije jel, nego je 'l '' trola.

A jesi glup ...

Onoliki post napisa covek da ti objasni da nije problem sto si rekao to, jer jelte svi znamo kako se prica po unutrasnjosti, vec da je problem sto si uzeo da branis to kao da je tacno umesto da samo kazes "ja sam navikao tako" i tacka.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

A jesi glup ...

Onoliki post napisa covek da ti objasni da nije problem sto si rekao to, jer jelte svi znamo kako se prica po unutrasnjosti, vec da je problem sto si uzeo da branis to kao da je tacno umesto da samo kazes "ja sam navikao tako" i tacka.

Aj ne seri.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Žao mi te je mohi, onako iskreno, sigurno ti je jako tužan život kad ideš po ruru, i 13 od 15 postova ti je pure hate prema random ljudima i teranje nekog inata svima.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...