Jump to content

Windows 7+ Ati problem


Recommended Posts

Dakle ovako, win 7 sa najnovijim ati drajverima 10.2 u cs-u konstantan fps drop... Ati 4850 1gb, konfiguracija realno prejaka za cs :)

Pre par meseci sa 3650 sve radilo savrseno sada opada konstantno. Malo sam googlovao i nasao da je problem u realtek-u mrtvom, tj drajverima za isti.

Da li je neko imao ovakav problem i kako ste ga resili?

Uradio sam win update, skinuo drajver za zvuk zadnji, stavio sa sajta ploce najnovije drajvere, probao druge display drivere i nista. Probao sam compatibility mod Vista i XP(SP2,SP3) i isto opet. Stavio sam run as administrator i isto... prljavi drajveri...

Ko oce da izjavi stavi xp i ne razmisljaj neka ga duva :)

Aj javljajte :)

!FC INTERNAZIONALE SONG

AAAAA upo sam u RUBU!!!

Kenjala mi keva 3 sata od 6 do 8

Zabo me u lobanju sa ledja u celo.....aaaaaA

alooo matoraaa...... Ko srafi adrenalin aaa :DD

Oces da te ugradim umesto coolera ?? !

Link to comment
Share on other sites

Evo probao sam, radi jos GORE! :)) Nije to resenje... Definitivno je do realtek drajvera, video sam da se masa ljudi zali na isto pa rekoh da pitam ovde ako je neko imao ovakvih problema.

!FC INTERNAZIONALE SONG

AAAAA upo sam u RUBU!!!

Kenjala mi keva 3 sata od 6 do 8

Zabo me u lobanju sa ledja u celo.....aaaaaA

alooo matoraaa...... Ko srafi adrenalin aaa :DD

Oces da te ugradim umesto coolera ?? !

Link to comment
Share on other sites

ja imam real tek drivere verziju 6.0.1.5983 i nemam nikakav problem. meni je 32bitna verzija sedmice, sve radi savrseno, probaj ako ti nije ta verzija njih da stavis ili tako nesto

edit: imas opciju u default drajverima onim za zvuk sound effects pod opcijom playback devices desni klik properties pa enchacment i stikliraj disable sound effects

Edited by tESHKE
0708567001268364039.gif
Link to comment
Share on other sites

ja imam real tek drivere verziju 6.0.1.5983 i nemam nikakav problem. meni je 32bitna verzija sedmice, sve radi savrseno, probaj ako ti nije ta verzija njih da stavis ili tako nesto

edit: imas opciju u default drajverima onim za zvuk sound effects pod opcijom playback devices desni klik properties pa enchacment i stikliraj disable sound effects

6.0.1.6029 je verzija drajvera i 64bit sistem, probao ovo u drajverima i desava se isto...

Hm, a onu foru sa menjanjem default formata? Control Panel > Realtek HD Audio Manager > Speakers > Default Format, promeni na 16 bits 44,1 KHz pa OK.

probao, same shit... :(

!FC INTERNAZIONALE SONG

AAAAA upo sam u RUBU!!!

Kenjala mi keva 3 sata od 6 do 8

Zabo me u lobanju sa ledja u celo.....aaaaaA

alooo matoraaa...... Ko srafi adrenalin aaa :DD

Oces da te ugradim umesto coolera ?? !

Link to comment
Share on other sites

disebjluj zvuchni chip u biosu i uninstaliraj drajvere pa ako ti onda bude radilo kako valja baci se na trazhenje nekih starijih drajvera :)

uradio sam ovo, i opet isto sranje, sad sam u jos vecem kurcu realno :)

!FC INTERNAZIONALE SONG

AAAAA upo sam u RUBU!!!

Kenjala mi keva 3 sata od 6 do 8

Zabo me u lobanju sa ledja u celo.....aaaaaA

alooo matoraaa...... Ko srafi adrenalin aaa :DD

Oces da te ugradim umesto coolera ?? !

Link to comment
Share on other sites

Ja imam isto relativno jak racunar i 64 bitnu sedmicu i fps mi je bio nestabilan, i probao sam hl.exe da stavim na HIGH PRIORITY(da zvuci glupo ali sam probao) i cini mi se da je bolje ... tako da te ne kosta nista da probas ...

There are no miracles, there is no such thing as fate. Nothing is meant to be.

Link to comment
Share on other sites

Ok pazi sada ovu nebulozu. Uradio sam ovo sto je rev rekao, disable sound u biosu, uso u win, deinstall svega vezanog za zvuk, zabranio update i probao i radilo je jos gore.

Zatim enable zvuka u biosu odradim, i on kada je digo sistem nadje mi neke drajvere i instalira ih. E sada nije onaj 6.0.1.6029 vec je stavio novi valjda 6.1.7600.16385 i gle kurca, radi znatno bolje.

Trcao sam bukvalno 10 min na punom germanu gledajuci u net_graph umesto u nisan i poboljsanje je ogromno, stim sto sam primetio sporadicno mali mali pad fps-a sto je verovatno prouzrokovano nekim kretenskim procesima koje sam u medjuvremenu zapazio posto sam i to gledao.

Dakle, poserem se bill gates-u u usta, svrsim mu po faci i pisam mu u oci....

TNX GUYS za svu pomoc :))

Edited by PlayMore hybaa

!FC INTERNAZIONALE SONG

AAAAA upo sam u RUBU!!!

Kenjala mi keva 3 sata od 6 do 8

Zabo me u lobanju sa ledja u celo.....aaaaaA

alooo matoraaa...... Ko srafi adrenalin aaa :DD

Oces da te ugradim umesto coolera ?? !

Link to comment
Share on other sites

Problem je u drajverima, Half-Life 1 endžin je pisan za totalno drugačiju arhitekturu grafičkih kartica, ove nove rade na sasvim drugom principu, tako da u drajveru postoji nekoliko softverskih slojeva za emulaciju, što u Catalystima nije baš sjajno izvedeno očigledno.

kod nas u svakoj igraonici gde je ATI, radi lose cs (pada fps) i svi potvrdjuju da su Nvidia kartice najbolje za igrice pogotovo za cs

Da, ako je kartica bolja u CS-u to je onda definitivan znak da je bolja za igre generalno.

Aj ne lupaj i gtfo.

Link to comment
Share on other sites

lepo izdvojite parice za komp :)

uzmete makinu :) i ne kukate non-stop za ati/nvidia :)

ja ne volim da igram cs na ati-u,zadovoljniji sam sa nvidiom :) ...ja licno imam nVidia GeForce 9800GTX+ , ko stvorena za cs...ne pada u 100 smoke-ova fps , zakucan 99,9-100 :) preporucujem vam je :)

Pain is temporary, Glory is forever...KBP

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...