Jump to content

Nokat urastao u meso


Recommended Posts

Imao problem, na oba palca na nogama , na desnom imam jos malo ali ne boli toliko.

Kupi sredstvo protiv urastanja noktinju zove se " dr Sholl " tako trazis u apoteci , ali nemaju ga sve apoteke i nije jeftin tipa 800 dinara. Ako ti to ne pomogne onda kod hirurga, ja sam operisao i bilo je pakleno, ali bolje je da odes da ti to hirurg sredi nego da se patis ovako. Ja sam to godinama vukao, to su zavrseci nerava dole to tako boli kao nista. Idi kod lekara sto brze mozes.

Link to comment
Share on other sites

imao problem na obe noge pre 3-4 godine. prvi put mi je doktor ('bem li mu sve zivo) radio zahvat bez anestezije tako sto je zavezao zavoj oko palca da bi zaustavio krv i izvukao nokat onim makazama sa krivim vrhom. nije bolelo.

nekoliko meseci posle toga mi se vratio problem a uz to se pojavio i na drugoj nozi (palcu). posle 2 operacije nisam imao ikakvih problema, uglavnom pazim kako secem nokte i kupujem malo sire patike.

anestezija takodje boli skoro kao zahvat bez anestezije, nemoj da te iko laze [:D]

idi i zavrsi to sto pre mozes, ne zelis da se desi nesto lose tvom prstu, amirite? :)

Edited by digrejzo
Link to comment
Share on other sites

uh...

meni je urastao jednom mislim da sam bila 6-7 osnovne al sam to sama sredila

makazama secnula deo koji ne boli tj nije urastao odvojila ga od osnove nokta i onda taj urasli deo samo izvukla prstom tj noktima (mozes pincetom)

al kapiram da nije bila neka poodmakla faza, mislim boleo me je i dokurchilo mi je skupila sam muda i eto

dok je mojoj kevi urastao morali su da joj pod anestezijom chupaju nokat i to veche (ili mozda par) je imala bolove katastrofa

isto sam za par sluchaja i ja chula da je pedikir bolje sredio od lekara

a kako to treba da se seku nokti da ne bi urastali?

navodno sam i ja chula da se trebaju seci ravno, medjutim posle ovoga shto se meni tad desilo sekla sam jedno vreme ravno medjutim opet su imali tendenciju urastanja a i ruzno izgleda tako

po meni je najbolje da kod likova kojima se to deshava da turpijaju sa strane tik pored nokta u pravcu rasta nokta, mislim ne znam dal je kod svih isto i kako vam nokti rastu al kapiram da urasta onaj deo vec gde prestaje ziv tj deo koji moze da se seche i bitno je valjda samo da sechesh/turpijas pre nego shto ima prilike da se useche u meso

oO

 

Link to comment
Share on other sites

Uhh desilo mi se to par puta, poslednji put pre par godina. Koliko se setjam, jednostavno sam kulirao i chekao da prodje, dosta je bolelo ali nekako mi je glupo bilo da zbog toga idem kod doce. Mislim da sam koristio neku mast, antibiotik valjda.... jebiga, davno je bilo.

Ovo je fenomenalno! Jel ima nekih ozbiljnijih operacija na YT-u? Odgledao sam one "related" klipove, gief moar. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...