Jump to content

Wow Talks


markotod91

Recommended Posts

jebem ti forum, pojede mi post...

elem, evo jednog noobzord pitanja, verovatno ce ih biti sve vise kako budem igrao:)

kako, za ime sveta:), da koristim abilitije i jurim se u krug sa likom? posto sam pikao kvejk, stavio sam A i D da su strejf, sto je valjda okej. medjutim, nema sanse da ja to radim i u isto vreme da pritiskam brojeve, a naravno, o kliktanju nema govora jer drzim desno dugme zbog mouselooka. na kraju se to zavrsava tako sto se facerollujem po tastaturi i umrem jer pola abilitija propustim, a pola uradim u pogresnom redosledu.

smorio sam se jer su me juce ponabadala neka dva lika, jedan je kastovao, drugi se jurio sa mnom za to vreme i nisam stigao ni tog jednog da ubijem, a ja sam bio fazon trideseti, a oni dvaes sesti i dvaes treci nivo:( a kontam da bih ubio tog jednog i drugog doveo makar do pola da sam imao petnes prstiju na ruci...

e sad, kontam da je mozda pitanje besmisleno jer je moguce da je samo skill u pitanju, al otkud znam, meni je ono tehnicki jako tesko za izvesti cak i sa praksom. pa reko da ne postoji mozda neki ultimativni ili uobicajeni bajnd ili tako nesto, otkud znam, izrodi se to u igrama vremenom...konkretno me zanima za druida macketinu. a i brine me sto mi se polako povecava broj komandi i onda stvarno ne znam i kad ih bajndujem zgodno, sta cu sa petnes dugmica...

i, evo setih se jos jedne stvari: listao sam kroz sadasnje i buduce abilitije i ne znam sta da mislim. recimo, rip i ravage (mislim da sam pogodio nazive lol - mislim na ona dva zavrsna, jedan je DoT, jedan je trenutni), da li uzeti jedan i drzati bajndovan ili svaki sluzi necemu? ja sam sad dobio ravage i oduzima dosta vise, al otkud znam, gledam tamo po talentima, svi su za rip, a nista za ravage. me confused panda

fala unapred:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

kako, za ime sveta:), da koristim abilitije i jurim se u krug sa likom? posto sam pikao kvejk, stavio sam A i D da su strejf, sto je valjda okej. medjutim, nema sanse da ja to radim i u isto vreme da pritiskam brojeve, a naravno, o kliktanju nema govora jer drzim desno dugme zbog mouselooka. na kraju se to zavrsava tako sto se facerollujem po tastaturi i umrem jer pola abilitija propustim, a pola uradim u pogresnom redosledu.

smorio sam se jer su me juce ponabadala neka dva lika, jedan je kastovao, drugi se jurio sa mnom za to vreme i nisam stigao ni tog jednog da ubijem, a ja sam bio fazon trideseti, a oni dvaes sesti i dvaes treci nivo:( a kontam da bih ubio tog jednog i drugog doveo makar do pola da sam imao petnes prstiju na ruci...

Strejfujes oko lika, tj drzis A/D, misem upravljas i pritiskas abilitije i to je to, nista tu nije zajebano :) Polako, navici ces se, ima vremena :) Pogledaj neki pvp video, bice ti mnogo jasnije :)

Link to comment
Share on other sites

dobro, znaci treba samo da se uvezbam, taj rad, to mi je gotivnije nego da nesto eksperimentisem lol

a gde bajndujete abilitije, posto po defaultu su na brojevima, a kontam ako ih stavim vise od 4-5, nema govora o kretanju i pritiskanju abilitija osim ako nisi dhalsim:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ima, opet kazem, samo praksa :)

Ja sam igrao huntera i imao oko 60-80 bindova, znaci sve moguce kombinacije sa Ctrl, Alt, Shift i tastera koji se nalaze levo od 6YHN niza na tastaturi i ako igras iole sirius kasnije moraces sve to da koristis :)

Mozes da strejfujes, tj bezis od lika i lupas 12345 istovremeno bez problema, dok ako hoces recimo neke zajebanije kombinacije koje ne mozes da izvedes ako drzis strejf zbog ghostinga na tastaturi, onda skocis, pustis strejf dugme i iskoristis spell koji si hteo i opet pritisnes strejf, tako da cim padnes nastavis da trcis :)

Link to comment
Share on other sites

ja sam nekada kliktao na keca sinister strike sa rogom lol. sada ne klikcem ni 1 magiju, jednostavno se covek navikne. a i d su za strafe ofc (na strelice se ne skrece nikada), skreces na rclick, a bindujes magije na tastere blizu leve sake. za pocetak ti nece trebati puno, 123456 (i vise ako mozes da pritisnes) q e f r (chatreply bindujes na shift-r na primer) x, g, t, c, ^, a kad se naviknes uvodi i modifiere (shift, ctrl, alt). ako imas misa sa dodatnim tasterima binduj sve. takodje mozes da koristis i mouse wheel click, gore i dole.

evo mojih bindova sa dka, ne obracaj paznju na desnu stranu, to je za peta. na qexf imam isto shift samo se ne vidi jer je u macrou (ne trebaju ti jos macroi), s ispred slova je shift, c je control, b345 je razer lol, wd i wu wheel down wheel up

j8g0at.jpg

sto se tice ripa, ne isplati se trositi cp na to dok se levelujes, jer kripovi brzo umiru, tako da uvek idi instant dmg (ferocious bite, jel tako?). drzi oba bindovana, nekad ce ti trebati rip, mozda u pvpu ili instanci. idi battleground i vezbaj, tako je najbolje da se naviknes na kontrole

ja ne koristim ctrl 1 2 3 4 npr jer jednostavno nisam navikao, iako imam dugacke prste

Edited by Dr. Steinman
Link to comment
Share on other sites

generalno od brojeva 1-4 koristi vecina ljudi. Meni nije problem ni 5 jer sam 210cm visok pa su mi i pristi srazmerno veci :) Bindovati sve ostale brojeve je useless. Ko sto reiser rece koristi shift i ctrl u kombinaciji sa Q,E,R,T,F i ostao sto je pri ruci. Abilitije koje cesce koristis stavi na obicno slovo a one malo redje kombinuejs sa Ctrl i Shift. Malo je smesno sto ti imas problem sa bindovanjem na 30lvlu a nemas jos ni 40% od ukupnih abilitija. A jos ako budes igrao ozbiljnije pvp trebace ti brdo macroa al to je neka druga prica

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

jebem ti forum, pojede mi post...

elem, evo jednog noobzord pitanja, verovatno ce ih biti sve vise kako budem igrao:)

kako, za ime sveta:), da koristim abilitije i jurim se u krug sa likom? posto sam pikao kvejk, stavio sam A i D da su strejf, sto je valjda okej. medjutim, nema sanse da ja to radim i u isto vreme da pritiskam brojeve, a naravno, o kliktanju nema govora jer drzim desno dugme zbog mouselooka. na kraju se to zavrsava tako sto se facerollujem po tastaturi i umrem jer pola abilitija propustim, a pola uradim u pogresnom redosledu.

smorio sam se jer su me juce ponabadala neka dva lika, jedan je kastovao, drugi se jurio sa mnom za to vreme i nisam stigao ni tog jednog da ubijem, a ja sam bio fazon trideseti, a oni dvaes sesti i dvaes treci nivo:( a kontam da bih ubio tog jednog i drugog doveo makar do pola da sam imao petnes prstiju na ruci...

e sad, kontam da je mozda pitanje besmisleno jer je moguce da je samo skill u pitanju, al otkud znam, meni je ono tehnicki jako tesko za izvesti cak i sa praksom. pa reko da ne postoji mozda neki ultimativni ili uobicajeni bajnd ili tako nesto, otkud znam, izrodi se to u igrama vremenom...konkretno me zanima za druida macketinu. a i brine me sto mi se polako povecava broj komandi i onda stvarno ne znam i kad ih bajndujem zgodno, sta cu sa petnes dugmica...

i, evo setih se jos jedne stvari: listao sam kroz sadasnje i buduce abilitije i ne znam sta da mislim. recimo, rip i ravage (mislim da sam pogodio nazive lol - mislim na ona dva zavrsna, jedan je DoT, jedan je trenutni), da li uzeti jedan i drzati bajndovan ili svaki sluzi necemu? ja sam sad dobio ravage i oduzima dosta vise, al otkud znam, gledam tamo po talentima, svi su za rip, a nista za ravage. me confused panda

fala unapred:)

Levo dugme je mouselook, desno za okretanje karaktera. Ako hoces da se rotiras oko nekoga dok ga bijes drzi na tastaturi desni strejf a na misu desni taster misa i pomeraj misa polako u levo (ovo je za okretanje suprotno kazaljci na satu). Ovako koristis samo 1 prst na tastaturi za kretanje i imas ostale za keybindove. Ili ako ti je to komplikovano ostavi turn left/right na tastaturi i onda mozes da se okreces oko nekog drzeci desni strejf i levi turn (i obrnuto), s tim da ovako pravis manje krugove i dosta je nepreciznije zato je bitno da se naviknes na mishonju sto pre. Takodje ono oko ceka ljudi najvise nerdreguju je kad se ljudi okrecu 180 stepeni samo preko tastature ili cuveni keyboard turner termin. Sa misem sve to radis mnogo brze samo drzeci desni taster i pomeras misa.

Razlozi zasto hoces da budes iza nekoga dok ga tuces kao melee su jer ne moze da ti radi dodge/block. Ovo vazi i za mobove s tim da mob na kome imas najveci threat nikad nece da ti dozvoli da ga napadas sa ledja osim ako nisi u stealthu.

Valjda ti je ovo pojasnilo kretanje. Sto se tice feral druida njih sam igrao davno ali pokusacu da ti razjasnim. Ako mislis na finishere Rip i Ferocious Bite naravno da svaki ima ulogu. Dok lvlujes Rip ces redje koristiti posto ce mob uglavnom da crkne posle 4 kombo poena i FB, ali za neki pvp gde znas da ne mozes da 1 shotujes nesto ili za instance mobove/bosseve Rip uvek moras da drzis na single target meti a koliko se secam FB je samo filer ako imas ostale dotove i energiju za njega. Ravage je sa druge strane opener, zahteva stealth itd dobar je kad oces nekog clothera da ostavis na pola hp u startu mada i pounce (stun i bleed) je takodje jako dobar opener. Da te sad ne gusim nisam strucnjak za ferale pa neko ko ih igra moze da ti objasni bolje ali imas i tonu guidova svuda po netu o rotacijama za ferala (koji je navodno jedna od tezih specova za igranje upravo zbog dosta dotova na koje moras da pazis i da ih ne clipujes. Clipovanje znaci da si bacio novi dot na metu koja vec ima isti stari dot cime gubis dmg a trosis dzabe energiju). UKRATKO dok lvlujes kao druid puluj sa Faerie Fire, Mangle (ili claw ako nisi 51), Rake, Claw, FB.... i generalno mrtav mob. Evo ti par linkova da ti pomogne:

odlican video kako da keybindujes

http://elitistjerks.com/f73/t63774-feral_dps_discussion/ sve sto si ikad zeleo da znas o feral druidima (spec, rotacije, gear, profesije...)

http://wow.curse.com/downloads/wow-addons/categories/druid.aspx druid addoni (Feral by Night, DroodFocus, BadKitty su addoni koji ce ti graficki na ekranu pokazivati koje dugme sledece da pristiskas, odlicni su za start dok se ne naviknes ne tako dobri za kasnije jer nisu pametni pa ti nece reci da radis swipe ako imas 10 mobova ispred sebe itd... Kasnije je najbolje samo da gledas u neki addon koji pokazuje trajanje dotova)

Eto to je "ukratko" ako te jos nesto zanima pitaj ili neka se neko drugi nadoveze/dopuni itd.

So when you fall to the ground,

And finally get back to reality, and no one else is around,

So tell me how does it feel to be the enemy?

Link to comment
Share on other sites

Levo dugme je mouselook, desno za okretanje karaktera. Ako hoces da se rotiras oko nekoga dok ga bijes drzi na tastaturi desni strejf a na misu desni taster misa i pomeraj misa polako u levo (ovo je za okretanje suprotno kazaljci na satu). Ovako koristis samo 1 prst na tastaturi za kretanje i imas ostale za keybindove. Ili ako ti je to komplikovano ostavi turn left/right na tastaturi i onda mozes da se okreces oko nekog drzeci desni strejf i levi turn (i obrnuto), s tim da ovako pravis manje krugove i dosta je nepreciznije zato je bitno da se naviknes na mishonju sto pre. Takodje ono oko ceka ljudi najvise nerdreguju je kad se ljudi okrecu 180 stepeni samo preko tastature ili cuveni keyboard turner termin. Sa misem sve to radis mnogo brze samo drzeci desni taster i pomeras misa.

Razlozi zasto hoces da budes iza nekoga dok ga tuces kao melee su jer ne moze da ti radi dodge/block. Ovo vazi i za mobove s tim da mob na kome imas najveci threat nikad nece da ti dozvoli da ga napadas sa ledja osim ako nisi u stealthu.

Valjda ti je ovo pojasnilo kretanje. Sto se tice feral druida njih sam igrao davno ali pokusacu da ti razjasnim. Ako mislis na finishere Rip i Ferocious Bite naravno da svaki ima ulogu. Dok lvlujes Rip ces redje koristiti posto ce mob uglavnom da crkne posle 4 kombo poena i FB, ali za neki pvp gde znas da ne mozes da 1 shotujes nesto ili za instance mobove/bosseve Rip uvek moras da drzis na single target meti a koliko se secam FB je samo filer ako imas ostale dotove i energiju za njega. Ravage je sa druge strane opener, zahteva stealth itd dobar je kad oces nekog clothera da ostavis na pola hp u startu mada i pounce (stun i bleed) je takodje jako dobar opener. Da te sad ne gusim nisam strucnjak za ferale pa neko ko ih igra moze da ti objasni bolje ali imas i tonu guidova svuda po netu o rotacijama za ferala (koji je navodno jedna od tezih specova za igranje upravo zbog dosta dotova na koje moras da pazis i da ih ne clipujes. Clipovanje znaci da si bacio novi dot na metu koja vec ima isti stari dot cime gubis dmg a trosis dzabe energiju). UKRATKO dok lvlujes kao druid puluj sa Faerie Fire, Mangle (ili claw ako nisi 51), Rake, Claw, FB.... i generalno mrtav mob. Evo ti par linkova da ti pomogne:

odlican video kako da keybindujes

http://elitistjerks.com/f73/t63774-feral_dps_discussion/ sve sto si ikad zeleo da znas o feral druidima (spec, rotacije, gear, profesije...)

http://wow.curse.com/downloads/wow-addons/categories/druid.aspx druid addoni (Feral by Night, DroodFocus, BadKitty su addoni koji ce ti graficki na ekranu pokazivati koje dugme sledece da pristiskas, odlicni su za start dok se ne naviknes ne tako dobri za kasnije jer nisu pametni pa ti nece reci da radis swipe ako imas 10 mobova ispred sebe itd... Kasnije je najbolje samo da gledas u neki addon koji pokazuje trajanje dotova)

Eto to je "ukratko" ako te jos nesto zanima pitaj ili neka se neko drugi nadoveze/dopuni itd.

e fala na iscrpnom odgovoru:)

za kretanje mi je sve jasno, nego se nisam dobro izrazio za mouselook, posto je u fpsovima mouselook = okretanje lika.

da, permutovao sam, mislio sam na rip/ferocious bite i na shred/ravage.

pogledacu ove linkove malo kasnije, fala na cimanju. licno mi se ne svidja ideja o pametnom addonu:) imam neki tidyplates i na njemu fino vidim trajanje dotova i broj komboa i imam neki omen za aggro. jedino mozda neki GUI addon bi mi pasovao, posto sam video na filmicima da likovi uglavnom imaju hrpu spelova u donjem delu ekrana, a ne dole i desno ko u zvanicnom interfejsu. ja sam uglavnom pullovao sa faerie fire, a ako je mob sam, onda sa nekim stealth openerom, mada dosta puta promasi, a trosi energiju.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

@dulio

cela poenta ukratko posto vidim da se prica o kretanju i slicno

wow je po default settinzima namesten tako da se okreces u krug

e sad zamisli sebe da igras kanter i da se okreces na strelice (ove desno). tako to izgleda kad igras na defaultu

e sad ako nemas tu naviku da vidis nasta se ukazuje namesti kako ti je volja

i za hodanje u nazad na s je prosta matematika koju ako ponavljas jednostavno hodas duplo sporije i nije dobro nizasta

sem za situacije protiv kripova i bosova gde se malo pomeris u nazad da bi udarao kako treba

sto se makroa tice . obevezno ubaci sebi u naviku da koristis sve koriste stvari i shortcutove . imas na wowwiki cini mi se i arena junkisu dosta samo osnovnih makroa koji ti ubrzavaju gameplay bez kojih jednostavno nisi potpuni igrac svoje klase

ako uvezbas kretanje+bidnove+makroe dok uzmes 80 lvl vec su na putu da budes bolji i korisniji od 50% danasnje wow populacije . naravno sve je ovo bitno jedino ako ti je i cilj da budes iznad proseka 14snjeg dka koji ne zna da nabroji 2 spella svoje klase

Link to comment
Share on other sites

wow je po default settinzima namesten tako da se okreces u krug

e sad zamisli sebe da igras kanter i da se okreces na strelice (ove desno). tako to izgleda kad igras na defaultu

e sad ako nemas tu naviku da vidis nasta se ukazuje namesti kako ti je volja

ovo je okej, to sam skontao posto pikam kvejk, ja sam odmah i namestio a i d na strejf ko sto bog zapoveda:)

ali sam ostavio kvikbar bajndove na 1-= sto je bezze jer ne mogu da se dohvate. sad sam nabacio onaj bartender i gledam da bajndujem na brojeve do 5 i okolo wasd sve sto moze da stane, plus shift i ctrl i alt varijante (fala na tipovima drugari).

ostaje da izvaljujem sta mi odgovara najvise, a to cu da vidim jedino repeticijom. recimo, ja sam od kvejka i PES-a lol navikao da koristim slova oko wasd, ali brojeve slabije. nije mi problem ni shift ili alt kombinacija, jedino mi je ctrl malo far-fetch.

sto se makroa tice . obevezno ubaci sebi u naviku da koristis sve koriste stvari i shortcutove . imas na wowwiki cini mi se i arena junkisu dosta samo osnovnih makroa koji ti ubrzavaju gameplay bez kojih jednostavno nisi potpuni igrac svoje klase

ne svidja mi se ideja o makroima generalno u igrama, al videcu, mozda se i 'slomim', ko ce ga znati lol

ako uvezbas kretanje+bidnove+makroe dok uzmes 80 lvl vec su na putu da budes bolji i korisniji od 50% danasnje wow populacije . naravno sve je ovo bitno jedino ako ti je i cilj da budes iznad proseka 14snjeg dka koji ne zna da nabroji 2 spella svoje klase

pa neam pojma, trenutno mi to nije cilj, al ko zna, ako mi se igra uvuce pod kozu, onda se mozda i angazujem. a mozda ni tada, mozda budem jurio lepe oklope koji su fus po karakteristikama i mirisao cvece u pravom RP duhu:)

Malo je smesno sto ti imas problem sa bindovanjem na 30lvlu a nemas jos ni 40% od ukupnih abilitija

pa da, problem je u sustini sto sam ostavio default bajndove, a to je nemoguce povatati. meni nije problem da baratam sa q, e, r, f, c, x, z i sa alt i shift kombinacijama. t, g, v moze, al malo slabije, isto tako i 1, 2 i 3. dakle, ako izbajndujem na ove pomenute, ja imam 39 dostupnih kombinacija, sto je valjda okej za sada. ako naucim i ctrl da modifajujem, to je jos 13. posto ne znam da li mi bas trebaju bajndovi za recimo one aure sto traju pola sata ili za mounta ili tako te stvari.

tako da sa neke mehanicke strane, kontam da cu se povatati kako vreme ide. najveci problem ce biti popamtiti to i ubaciti u mahinalno, a rezonsko delovanje:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

te 30 min buffove zato stavis na ctrl :) ne moras ekstra brzo da ih pritiskas, a lakse ti je ipak ctrl od klika

macroi su inace jako korisna stvar, i nekada su i neophodni. evo warrior na primer, ne znam kako bi neko igrao pvp bez weapon swap macroa. fora je sto blizzard podrzava njihovu upotrebu, sto je i dobro, dosta olaksavaju zivot. nemoj da mislis da ce macroi da rade sve umesto tebe i da je sve automatizovano pa da ih zbog toga izbegavas

i da ofc, ako ih koristis kako treba, mozes da ustedis dosta prostora na action barovima i potencijalne bindove

Edited by Dr. Steinman
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...