Jump to content

Poker


FATA

Recommended Posts

Ne treba vise, nasao zrtvu :D 

Da ne bude da samo zicam pare, od danas polako otvaram NL10 stolove, sta ja znam, prvih sat vremena igranja je islo fino, dva puta se nastekovao , dva puta izglupirao pola steka ,  ali i dalje ne mogu da se naviknem na razliku u velicini potova :D

Edited by ArktickaLubenica
Link to comment
Share on other sites

Jedno pitanje. Kako se lecite od negativnog uticaja downswinga? Kapiram ja sve da dodje period kad nece karta ali ovo sto se desava nije realno. Inb4 ne znas da igras. To nije poenta. Cepam turnire na zabarima i tu se kao sto gruja rece sve svodi na par flipova. Ne ocekujem ja da stalno prolazim 50:50 ali kad jebeno drzim keceve, neko je all, ja pritiskam call i krecem da gasim sto jer znam da nisam prosao. Kada flopujem set na rainbow flopu i znam da ce mi se neko kupiti runer runner jer se to desava vec dve nedelje. Kupim se i ja ponekad i prodjem par ruku ali ove najbitnije gde apsolutno dominiram ne mogu nikako da prodjem. I ko za kurac sam ispao jedno 10 puta kao bubble. Znam da se i to izbegne foldovanjem do prize poola ali koja je poenta ako cu foldovati premium karte u fazi kad se kradu blindovi i slicno. Jos jednom da na pomenem, ne whinujem zato sto nece nego cisto pitam kako se leciti od toga? Utice mi na igru kad jebeno strepim svaku ruku i sa monster kartama nemam samopouzdanja da igram. I imam neki iracionalan osecaj da ta moja strepnja i negativnost jebeno priziva jos vecu kolicinu bad beata

 

kad god sam kukao, pricao kako nece da pusti, kako ginem kad ne treba, sve se svelo na to da jednostavno mora da se radi na igri . ne kazem da radis/igras lose, ali jednostavno kada osetim stagnaciju u igri/downswing nadjem nesto novo pogledam, procitam , pregledam hh itd. znaci napredak u igri + moras nastaviti da igras a game dok ne dodju rezultati ... svaka promena je dobra ( cak promena ambijenta, atmosfere menjao sam raspored po kuci itd. itd. znaci mnogo ).

 

ako igras mtt-ove ( i zivis od toga ) pazi se sta i kako ja sam 6 meseci bio even . da ne trazim grafik ne znam gde je mnogo je depresivan....

 

nisam bio pristalica odmora i slicnih zajebancija, znaci mora se igra to je jedini nacin da se sredi i swing i sve. ali kao sto rekoh pazljivo sa mtt-ovima mogu biti jako zajebani...

 

i da tvoje odluke koje donosis mora da budu ispravne i  plus EV , a ne da strepis kao sto si napisao. moras igrati kako treba  i da ne budes rezultatski orijentisan .

 

ako treba nesto jos pp

 

gl

Edited by Frubi

sigpic7722.gif

Link to comment
Share on other sites

ajde i ovde da stavim , sta mislite, koji je ovde najbolji play ocevi pokera ? 

9/14/2013 7:57:19 PM - Round 420300756 starts

Lothir is seated with €10.44

theruiner is seated with €12.03

Pedjica1986 is seated with €7.85

jelenpivo is seated with €16.60

Anguria is seated with €11.98

Lothir Posts small blind of €0.05

theruiner Posts big blind of €0.10

Dealing cards Anguria: Ts Th

Pedjica1986 Calls €0.10

jelenpivo Folds

Anguria Raises to €0.35

Lothir Folds theruiner Folds

Pedjica1986 Calls €0.25

Flop: 6s 7c 9s Pedjica1986 Bets €0.85 Anguria Raises to €2.30 Pedjica1986 Calls €1.45 Turn: 6s 7c 9s Td Pedjica1986 Bets €5.20 (all-in)

Edited by ArktickaLubenica
Link to comment
Share on other sites

na takvom flopu ja raisujem dosta jace jer ovaj nece bacati draw sigurno...inace, mislim da ce se on mnogo cesce pojaviti ovde sa pikovima, ili neki retardirani par pretvara u debilski blef, ne vidjam cesto fisheve da donkuju ovoliko jako kad pogodi ocigledan oesd sa tom kentom. kao sto rekoh, mislim da je na pikovima ili pretvara neku drugu ruku u blef jer mu je to jedna od dve idealne karte da te tera

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

pa kako da ti kazemo najbolji play kada ne znamo info o igracu vs koga igramo ?

dinamiku itd.

?

Danas sam prvi put seo za NL10 , nemam odakle info da izvadim :D 

To je bukvalno ruka posle 10 minuta igre, jedino sto sam primetio jeste da je najaktivniji za stolom sa dosta 3beta pfr i na flopu, u tih 10 minuta nije donkovao , i mislim da je samo jednom otisao u showdown ... 

Link to comment
Share on other sites

kao sto rekoh, na flopu raisujem bar do 3.1, jer kad on potuje tako hocu da se stekujemo odma sada odma, sa tim sizingom, na njegov shove imas skoro ispravan call cak i da on u rangeu ima samo kente, ubacis u range gomilu gluposti (a ja cak i mislim da su mu kente izuzetno mali deo range-a) i imas ez call

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

To sam i ja odmah pretpostavio, da mi je sajzing na flopu morao biti malko bolji da bi se lakse stekovao. Inace , posle duzeg razmisljanja sam kliknuo call i on je otvorio 9T, river 9 :) Slicno sam razmisljao, samo sto ja nisam stavljao kente u bas mali deo range-a , ali po tome kako je odigrao , kontao sam da postoje vece sanse da je FD , A9, 9J, 9T  a i nije da sam mrtav ako okrene dvopar, kentu ili set, mada da ima set stekovao bi se na riveru 99% kako ja to vidim. 

Link to comment
Share on other sites

ostavio sam na odgovarajucem topicu :) a chat ide u notepad i cuvam ga, jer vredi majke mi :))

 

i'll just leave this here (photoshopovi na 2+2 - gold)

http://forumserver.twoplustwo.com/29/news-views-gossip/jrb-durrrr-kidnapping-some-guy-possible-photoshop-potential-1371549/index4.html

 

j404.jpg

Edited by vlada_

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

kako ide?

 

mene i dalje zesce kanali softver, bas mi jebe mater u usta...juce ujutru zabodem nekih 250e, brat gruja mi posalje sms 'al ranujes ko bog :)' i onda u naredna 2 sata izgubim 500e (na nl50 sve)...a najjaci je fazon sto sve vreme nisam igrao A igru, nego A+++, fazon bacam liku set na riveru, na njegov donkbet, gde je akcija takva da znam da je njegov range 100% backdoor flush koji je izasao, uvek bih callovao to i bio u fazonu 'jbg, imam set, ako je kupio backdoor nek nosi', nisam mu dao jer sam znao da je kupio...ali dzabe kad me u bi ja softver, da mi je neko pricao da u 3betovanim potovima sa JJ-KK mozes TOLIKO puta da dobijes overe, da znam da ako sam dobio call na Q85r boardu, a imam AQ, turn moze biti samo K, ako imam KQ, turn moze biti samo A...ako imam KK u 3b potu, i dobijem call na Q high flopu, mora da izadje A na turnu, cisto da mi ubije potpuno akciju ako on eventualno nije kupio tog A...svakim turnom i riverom gledam kako moronski softver popunjava tacno one rupe u njegovom range-u koje ja pobedjujem :))) kao da mi sapnu u tim trenucima 'pa nisi valjda mislio da ces da odneses ruku' :))

odigrao sam jebenih 27k ruku za 9 dana, i igram jebeno predobro sve vreme, jer mi se desio prelom u glavi gde sam na ovo poceo da gledam kao neki challenge gde me testiraju koliko cu da izdrzim i iz inata igram A igru jedno 20 puta duze nego sto bih ranije...ne znam koliko vec traje ovo cudo, mislim da traje vise od 50k ruku, ali nadam se da ce da se okrene sreca u najskorije vreme i da cu ih unakaziti najstrasnije i iskulirati se od stresa i uzivati neko vreme

 

a da, na sve to konstatno sam na chatu na skype-u sa jednim likom koji ranuje kao bog >20 dana i koji misli da se losing meseci ne desavaju dobrim igracima i da je to sve stvar njegovog sabijanja igre i zali mi se kako ga 'bas nece' kad uzme 3bi na nl50 po ne znam koji dan zaredom i da zapravo ranuje ko kurac, sto me dodatno ubije

ne mogu da nateram coveka da proba da shvati kako izgleda kad umesto mesec dana '3betujes KK, lik ti plati sa AJ, dobijes J high rainbow flop, najbolji turn i river na svetu i stekujes ga' imas mesec dana '3betujes KK, lik ti plati sa AJ, dobijes A high flop, ili dobijes J108 flop, 7 turn' itd  i koliko je to sve soul crushing

 

trebao mi je filter drugari, don't mind

 

 

 

a da, malopre sam imao +7bi swing, ali sam naucio da se ne radujem previse, jer sam bas tada dobijao jos masniju kurcinu nego prethodni put...ali mislim da mi je dosta kurceva zaista, ne volim kurceve

 

 

mada osecam da je heater odmah iza ugla, bar jedno 20bi u 2 dana! :))

Edited by vlada_

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

Drz' se, ako igras A igru rezultati ce neminovno doci... Takva je igra, sami smo je izabrali.

Kod mene isto lose, od petka sve nizbrdo, ali dobro, mesec je bas dobar i dalje, cekamo opet da nas pusti, nadam se u nedelju. :)

Igrao sam PCA direct sat u nedelju, prezanimljivo, prva poker ekipa i nas 4-5 zalutalih fisheva preko satelita... Nisam se kvalifikovao, ali nisu me ni pregazili, zadovoljan sam, cekam sledeci. :)

Link to comment
Share on other sites

+400e za sat i po vremena, da imam kera pustio bih ga da igra, a ja bih gledao neki film, kapiram da bi uspeo da bude bar break even kako mi se sve otvara

 

9/19/2013 10:56:37 AM - Round 422378815 starts
reddevil11 is seated with €23.10
ILCAPO89 is seated with €55.66
el white is seated with €24.06
haligali is seated with €159.77
meligunis is seated with €15.20
haligali Posts big blind of €0.60
el white Posts small blind of €0.30
Dealing cards
haligali: 9h Th 
meligunis Calls €0.60
reddevil11 Calls €0.60
ILCAPO89 Calls €0.60
el white Folds
haligali Checks
Flop: Jh 8h Qh 
haligali Checks
meligunis Checks
reddevil11 Checks
ILCAPO89 Bets €1.20
haligali Calls €1.20
meligunis Calls €1.20
reddevil11 Calls €1.20
Turn: Jh 8h Qh Kh 
haligali Checks
meligunis Checks
reddevil11 Bets €3.00
ILCAPO89 Folds
haligali Calls €3.00
meligunis Calls €3.00
River: Jh 8h Qh Kh 3s 
haligali Bets €154.97 (all-in)
meligunis Folds
reddevil11 Calls €18.30 (all-in)
haligali gets refund of €136.67
reddevil11 shows 6s Ah  (Flush, Ace high)
haligali shows 9h Th  (Straight flush, King high)
haligali wins the main pot of €50.45 with Straight flush, King high
Edited by vlada_

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

Ne znam šta da ti kažem vlado, a da i sam toga nisi svestan. Ja sam trenutno u swingu i povraća mi se od softvera, ne radi se samo o svingu kao svingu, već o tome što znaš da je softver iz nekog razloga odvratan prema tebi. Otkad sam zabo taj mrtvi mesečni u grandu, kao da me je neko omađijao u tom bugarskom kazinu, već mesec i po dana kada prođem 70-30 situacije slavim kao da sam udao sestru, flip je nemoguća misija, a sa regovima sam u situacijama kk vs aa, ili obrnuto gde mi guraju i sa desetkama i sa aj i uvek prolaze dominirane situacije. Na sajtu ne postoji fish kojeg nisam duplirao od početka avgusta. A mislio sam da sam psihičku stranu pokera potpuno doveo pod kontrolu nakon onog januara kada sam bio 5k loš, kada sam kao najsamopouzdaniji čovek na svetu prešao na nl200 i nl400, i što zbog neadekvatne pripremljenosti, a onda i delimičnog swinga bio pregažen. Sećate se i sami da sam kačio ovde ruke i potove od po 1.5k u kojima mi set ruši 37ss ili flopovanu nuts kentu sa cekanjem boje - raner raner ful. A bilo je takvih primera koliko hoćeš. Nije ni bitno, poenta je da ja zaista nijednog trenutka otkad igram ovu igru trudim se da ne stagniram, gledao sam i klipove, evo sada sam angažovao i coacha, da vidim da li me je igra pregazila ili je problem i delimicno psihičke prirode. Mora sve da se ispegla na kraju, e sad, što je ljudska psiha kurac, to je problem druge vrste, voleo bih da idem na neko savetovalište i da tamo udaram džak, kontam da bi mi bilo lakše :) Pustiće valjda pre nego što bastujem po prvi put u životu ahahahahah :)

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

e da, jedna uljez ruka u onom polivanju

 

9/19/2013 10:59:01 AM - Round 422379408 starts
klizhan is seated with €52.31
B@ndog is seated with €60.17
NaCatapulta is seated with €50.00
haligali is seated with €51.35
mdixx2 is seated with €106.27
klizhan Posts small blind of €0.25
B@ndog Posts big blind of €0.50
Dealing cards
haligali: 2s 2h 
haligali Raises to €1.50
mdixx2 Calls €1.50
NaCatapulta Folds
klizhan Folds
B@ndog Folds
Flop: Qd Qs 9h 
haligali Bets €2.00
mdixx2 Calls €2.00
Turn: Qd Qs 9h 6s 
haligali Checks
mdixx2 Checks
River: Qd Qs 9h 6s 2c 
haligali Bets €4.00
mdixx2 Raises to €12.00
haligali Raises to €27.50
mdixx2 Raises to €102.77 (all-in)
haligali Calls €20.35 (all-in)
mdixx2 gets refund of €54.92
mdixx2 shows 6d 6c  (Full house, Sixes full of Queens)
haligali shows 2s 2h  (Full house, Deuces full of Queens)
mdixx2 wins the main pot of €98.45 with Full house, Sixes full of Queens
 
 
na riveru moram samo call 12? to mi je nekako delovalo preslabo u tom trenutku, ali mi to deluje kao jedini ispravan potez. mislim da reg nece callovati 3b na riveru sa Q samo, a cak i ako 3betujem river, onda bih zapravo morao to da radim sa planom da 3b/f, ovako sam puke callovao i to samo jer sam vrana koja ne moze da baci ful, a znam da ne valjam nikad
Edited by vlada_

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

pa ne znam,da 3bet foldujes na riveru nema previse smisla,a opet,na ovu akciju nekako se namece fold.Blah.Mada,jebem mu mater,ja bih ovde uvek check river jer ako je sakrio damu,mora da je betuje na riveru,ako je j10 ili neki gutter,mozda proba da otme na riveru jer realno ti tu value betujes devetku na riveru,i onda kada ga ti vratis na riveru i on te 3betuje,kada callujes 3bet,gubis manje.Valjda :) Ili druga opcija mi je da overbetujem river,nekih 11-12,i ako me vrati stvarno ne verujem da me ikada vraca sa necim sto nije ful,a mi imamo najslabiji ful.

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja imam zivot/poker related problem. Za desetak dana imam do or die ispite ( 2 tacnije ) i stvarno se trudim da udjem u mindset ultimativnog ucenja ali mi misli o pokeru ulete u glavu na svakih 20 minuta. Onda sam probao da otvorim jednu partiju na laptopu ispred sebe dok ucim, cisto da mogu da kliknem fold i call par puta, i to kao daje rezultate ali jebem ti ja to ucenje kada na svakih 2 minuta moram nesto da klikcem. 

Prestanite da pricate o tom downswingu na zabarima, userem se u gace na pomisao da me neko mesec dana pere na vecim limitima od NL4 i vrati na isti ! Pisite kako ste carevi i niko vam ne moze nista :D 

Link to comment
Share on other sites

Strasno, izbaksuzirao si me Vlado , sada moram back na NL4 da pravim 20e :D 

Pitao sam Gruju, ali ajde i ovde da stavim ruku 
 

9/19/2013 9:28:52 PM - Round 422691988 starts
Shumaher is seated with €11.23
NoHomeJerom$ is seated with €17.14
Lothir is seated with €12.36
MRCKO is seated with €27.43
Anguria is seated with €15.59
Dino99 is seated with €11.19
NoHomeJerom$ Posts small blind of €0.05
Lothir Posts big blind of €0.10
Dealing cards
Anguria: Kh Jh 
MRCKO Folds
Anguria Raises to €0.30
Dino99 Folds
Shumaher Folds
NoHomeJerom$ Calls €0.25
Lothir Folds
Flop: 8s 4h 2c 
NoHomeJerom$ Checks
Anguria Checks
Turn: 8s 4h 2c Js 
NoHomeJerom$ Bets €0.70
Anguria Calls €0.70
River: 8s 4h 2c Js 2h 
NoHomeJerom$ Bets €0.50
Anguria Raises to €1.40
NoHomeJerom$ Raises to €16.14 (all-in)
Anguria Folds
NoHomeJerom$ wins €19.40
NoHomeJerom$ mucks

Ja u njegovom rangeu ovde vidim 88, 44 ili air. Raise sam river zato sto i dalje izvlacim value od A8, K8, JQ, JT, J9. Mene vise zanima sta vi radite u ovim situacijama protiv complete unknowna. 

E da , mrtvi stars. 

http://www.boomplayer.com/en/poker-hands/Boom/4908747_E53D98680F
 
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...