Jump to content

Poker


FATA

Recommended Posts

ova dva retarda sa 4 i 8bb mogu da zovu sa bilo kakvim sranjem tipa Kxs,JT/QJ/QTs itd. a sta bi radio npr. da imas ATo umesto KQs?

Na turniru sa ovom strukturom, u ovoj fazi se bukvalno nikad nece pojaviti sa ovim rukama niko osim BTNa, moze da dodje u obzir samo KJs, QJs, ali svejedno, BTN nije problem... Covek sa 8bb i 7/5 statsima (sve ruke sa ovog turnira) nikada nece callovati sa slabijom, bar ja to jos nisam video. Sto se tice ATo, mislim da isto radim kad uradim kako treba, open/call BTN, fold ostalima. Ne osvaja se turbina drugacije. :)

[edit]In the other news, dobio sam kartu za WCOOP 109$ na lutriji. :))[/edit]

Edited by Green
Link to comment
Share on other sites

u tom slucaju je najgora opcija rejz/fold...

 

zasto ako vec imas mogucnost da vidis statse i barem priblizno imas predstavu sa kojim rangeom on tu moze da se pojavi.Kao sto rece Petar, 7/5 lik se nikada nece pojaviti tu bez ruke,a rizikovacemo 2bb za pot koji si pomenuo,umesto celog steka koji ce u najboljem slucaju biti flipovan sa kq

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

mali su stekovi da bi rejz/fold bio opcija. u potu ima 215k (sb+bb+ante, ako minujes to je +100k = 215k), e sad ako te shavuju sta se desava:

 

Co= (400k stek) - 100k (tvoj rejz koji je u potu) = 300k treba da zoves za pot od 400+400+115=915k : 300k = 3.05:1 sto znaci da treba da dobijes 1 u 4 puta da bi bio brejkiven ili ti 1/4=25% equitya. sad sledi njegov rejndz, uzmimo da ceka samo premijume, protiv QQ+ i AK ti imas 25%, ako dodas i JJ to je 29% sto znaci da si na duzi period tu dobar.

Bu= (200k), 515k:100k = 5.15:1 - 1/6.15 = 16% (koji god da mu je rejndz zoves, vs AA imas 17%) 

SB= (700k) 1515k:600k = 2.5:1 - 1/3.5 = 29% (protiv 6% 3b imamo 36%)

BB= (550k) 1215k:450k = 2.7:1 - 1/3.7 = 27% (slicna situacija kao protiv SB-a)

 

matematicki gledano, ako rejzujes ruku treba i da zoves allin u sva 4 slucaja jer na duze staze ces biti profitabilan i zbog toga rejz/fold nije najbolja opcija.

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Da, ako se igra kesh... Ako uzmemo u obzir ICM, skok isplata i strukturu, min/fold je skroz ok opcija, mada i ja sad vise naginjem na fold i cekanje boljeg spota. Ovaj ortak sa kojim igram, Gruja ga i zna (Fikus) je skroz ubedjen da je najbolje foldovati. A prilicno definitivno smo izabrali najgoru opciju u ovoj situaciji.

Edited by Green
Link to comment
Share on other sites

Da, ako se igra kesh... Ako uzmemo u obzir ICM, skok isplata i strukturu, min/fold je skroz ok opcija, mada i ja sad vise naginjem na fold i cekanje boljeg spota. Ovaj ortak sa kojim igram, Gruja ga i zna (Fikus) je skroz ubedjen da je najbolje foldovati. A prilicno definitivno smo izabrali najgoru opciju u ovoj situaciji.

Možda vi jeste :P

edit: Sad ozbiljno. Dosta dugo sam grindao turnire i pravio dosta grešaka da bih znao. Fold je ovde stvarno najbolja opcija. Čak i nije do toga da ti čekaš bolji spot. Da bi došlo do toga da ti čekaš bolji spot, ovo mora da bude bar solidan spot, što nije. Ubacio bih u SNG WIZ za detaljniji pogled, ali ne mogu ovo što si okačio. Treba mi textualno iz samog HHa.

Edited by Vitjsa
Link to comment
Share on other sites

Hahaha, hocu... :)

A lepo si rekao da si nub za turnire. :)

[edit]@Vitjsa: Pa da, ova kocka se nikako ne isplati u ovoj fazi, fold i kraj. Bolji spot u smislu, imamo KQs na srednjoj, sa 14bb... Deluje kao dosta dobar spot na prvi pogled, a zapravo je ocajan. Igrao sam bas mnogo stolova, WCOOP sateliti mi dodaju na broj bas mnogo ovih dana, nisam imao previse vremena za razmisljanje. Da sam stigao da razmislim malo, da bar izbrojim bb kako treba, verovatno bih min/fold izabrao, sto nije idealno, ali je dosta bolje od flipovanja.[/edit]

Edited by Green
Link to comment
Share on other sites

imamo KQs na srednjoj, sa 14bb... Deluje kao dosta dobar spot na prvi pogled, a zapravo je ocajan.

Suština.

Zašto brojiš BB? Ako već "multitejbluješ" koristi i table nindžu i možeš da biraš gde će da ti stoji crvena brojka koja ti govori koliko blajndova imaš. Sam biraš gde će na stolu da bude i koje veličine.

Link to comment
Share on other sites

Da, ako se igra kesh... Ako uzmemo u obzir ICM, skok isplata i strukturu, min/fold je skroz ok opcija, mada i ja sad vise naginjem na fold i cekanje boljeg spota. 

Fato jebote,pa this.Razgranici kesh i turnir.Kada sam proslog meseca zabo mesecni u grandu (HUMBLE BRAG),imao sam u jednom trenutku situaciju gde sam matematicki imao easy call,ali sam na kraju foldovao AT,liku za kojeg sam siguran da na turnirima ima edge nadamnom,i nisam hteo da flipujem sa njim,iz prostog razloga sto nisam hteo da flipujem sa njim i dupliram ga,jer bi onda postao opasan ne samo po mene,vec i po ceo sto,vise mi je odgovaralo da bude u push/fold modeu.Znam da mozda nisam dao dobar primer,ali ono,you got the point.Da jos dodatno pojasnim situaciju,imao sam recimo oko 50bb,a liku je all in bio 7-8bb,tako nesto.

 

E sad,kada sam vec spomenuo tu situaciju,interesuje me i vase misljenje u principu.I molim da ne bude objasnjenje,easy call,igram da ga osvojim!:D Jer ako neko igra da ga osvoji,a ne da se usmrdi u pare,onda sam to ja:)

 

I da,fikus je bog pokera! :)

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Rakic nema edge nadamnom :DDDDDDDd

Ostalo nas je sedmorica,cetvorica je u lovi,taj neki fazon je bio.Ili sestorica,ne mogu da se setim najbolje situacije.Znam da je on svakako posle toga ispao i imao sam easy game,ja i bugarin Polivanov :DDD

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...