Jump to content

Starcraft 2 konacno


Recommended Posts

a da zasto sam jos hejtovao novi bnet, mape moraju prvo biti publishovane (a neke ce MORATI da se kupuju ako kreator mape na to odluci) i nece se "skidati" sa neta i jednostavno hostovati.

Koliko god bila dobra ta mapa tesko da ce je iko platiti (osim ako je neka vrsta dota-e u pitanju).

A da bi mogao da udjes u mapu, moras je imati na svom racunaru, zar ne. I zasto se ne bi nasla lokacija te mape, mapa otvorila u editoru, nesto sitno promenilo i bacila na host ? A ako mapa bude bila zakljucana za editor samo je bacis odmah na host ?

Bolji nacin zarade je reklama, ako je neka mapa bas igriva, bolje je da se ubaci neka reklama u samu mapu, tipa Razer, Steelseries,...

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Koliko god bila dobra ta mapa tesko da ce je iko platiti (osim ako je neka vrsta dota-e u pitanju).

A da bi mogao da udjes u mapu, moras je imati na svom racunaru, zar ne. I zasto se ne bi nasla lokacija te mape, mapa otvorila u editoru, nesto sitno promenilo i bacila na host ? A ako mapa bude bila zakljucana za editor samo je bacis odmah na host ?

Bolji nacin zarade je reklama, ako je neka mapa bas igriva, bolje je da se ubaci neka reklama u samu mapu, tipa Razer, Steelseries,...

Pozdrav!

The new StarCraft II publishing system on Battle.net allows you to publish your maps and mods directly to the Battle.net service, where they are permanently stored online and made available for others to play within the game. If you want to play your map online with other players, or if you want others to be able to use your mod in their maps, they need to be posted using the publishing system.

mada sad citam nesto drugo izgleda da ce moci samo nece biti isto kao ranije.

nemoras pisati pozdrav na kraju svakog posta [;)]

edit:

Battle.net has the following limits for published files per user: up to five individual maps or mods (represented as "slots" in the dialog), with no more than 20 MB total size, and no more than 10 MB used for any single map or mod.

koja glupost za singleplayre modove.

Edited by dustman

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

imam turbo masinu ali svaki put kad se alt tabujem nazad u igru to traje po 20 sec...ima li neko isti problem?

mozda je to neki anti hack sistem da provere da nisi palio neki 3rd party jebem li ga...

To je i mene nerviralo u beti, verujem da se vecina na to zali. Samo mogu reci da sam zadivljen jer su u drugu fazu beta testiranja implementirali koriscenje media keys, koji pre nisu radili :D.

@dustman svakako ce mapa biti na tvom racunaru, stalno ili trenutno, opet ce se nekako preuzeti, cak i da je online na serveru, opet ce se naci neki nacin da se dodje do nje :). Inace ovo Pozdrav koristim i na nekim drugim forumima i niko se nije zalio do sada :).

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

1.8 miliona kopija prodato prvog dana bez kopija iz Juzne Koreje. A u Koreji kontam josh milion.

Pa ti posle reci da nece dostici 5 miliona [:)].

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Igra ima da se proda u 10 miliona primeraka ko od sale.

Samo par stvari ovako iz glave:

SCV-ovi automatski popravljaju obližnje oštećene zgrade i jedinice.

Konačno je moguće u jednu grupu staviti koliko hoćeš jedinica (ili barem ja nisam došao još do limita).

Moguće je napraviti queue za izgradnju zgrada SCV-om (shift + click).

Mene recimo smara sto kada imam vise baraka na jednom hot dugmetu, jednim klikom on pravi samo jednu jedinicu u jednoj baraci, a ne po jednu u svakoj baraci, kao sto je to bilo u wc3. Mislim kontam da mozda nekom ovo i odgovora, ali bi ovakva stvar cak i pre legla u wc3 nego u stardzi gde je i poenta u mass produkciji jedinica, sta imam da se bakcem da klikcem po jednom za svaku baraku ako ih imam recimo 4.

Jedino ako postoji neka opcija da ih pravi vise od jednom,a ja corav nisam primetio? :D

Edited by Capitaine Kotscha

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Igra ima da se proda u 10 miliona primeraka ko od sale.

Mene recimo smara sto kada imam vise baraka na jednom hot dugmetu, jednim klikom on pravi samo jednu jedinicu u jednoj baraci, a ne po jednu u svakoj baraci, kao sto je to bilo u wc3. Mislim kontam da mozda nekom ovo i odgovora, ali bi ovakva stvar cak i pre legla u wc3 nego u stardzi gde je i poenta u mass produkciji jedinica, sta imam da se bakcem da klikcem po jednom za svaku baraku ako ih imam recimo 4.

Jedino ako postoji neka opcija da ih pravi vise od jednom,a ja corav nisam primetio? :D

Pa bolje tako, šta ako imaš grupisanih 5 baraka, a treba ti jedna jedinica. Koliko puta stisneš toliko marinaca izađe, važno je da se prave istovremeno (a ne da queuje u jednoj baraci a ostale da stoje prazne). Jedino da dodele neki hotkey za taj mass production, možda i postoji.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

^^Ne znam, meni to ima vise logike u wc3, gde je svaki zlatnik bio bitan, i gde je bilo bitno da iskobinujes precizno 4 ove jedinice i 5 ovih.

Ali ovde ako mi treba jooooos marinaca, ja hocu da kliknem jednom na dugme 4 gde imam 5 baraki, i jos jednom na dugme A i hocu da mi proizvodi onoliko marinaca koliko para imam, kao sto je u wc3.

Meni to deluje logicno, ako je tako bilo u wc3, zasto ne bi bilo tako u starcraft 2 gde je mass bitiniji od borjanja koliko imas ovih, koliko onih.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

imam turbo masinu ali svaki put kad se alt tabujem nazad u igru to traje po 20 sec...ima li neko isti problem?

mozda je to neki anti hack sistem da provere da nisi palio neki 3rd party jebem li ga...

Meni se taskuje trenutno.

Valjda ima veze sa 8 GB rama koje imam u mašini :P

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

Kotscha doticnu promeni su trazili/predlozili progameri koji su ucestvovali u pravljenji i testiranju SC2 [:)]. Kod Zerga je to josh dramaticnije, jer si pre selektovanjem svih larvi i pritiskom na H napravio maksimalno hidri. Sada morash da kliknesh 10 puta za 10 Hidri. U pocetku mi je smetalo, ali kada sam se navikao skontao sam da je mnogo bolje. Daje ti mnogo vecu kontrolu nad produkcijom nego pre, sada mozesh vishe da "mikrujesh" produkciju, tj svoj makro [:)].

Btw, ako stisnesh i drzish dugme on ce napraviti jedinicu za koliko god para imash. Npr ako imam 16 larvi selektovano i drzim H na 1 sekundu on ce zadati 16 hidri ako imam para. Tako da ne moram da kliknem 16 puta. Verovatno isto vazi i za marince, treba proveriti.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Jbt kako sam se smorio sa ovim Starcraft-om i nedostatkom LAN-a...

Svaki čas provalim nešto novo i oduševim se, pa krenem da razmišljam kako će biti do jaja kada budu došli ortaci kod mene da otpikamo partiju... no wait... DAMN YOU BLIZZARD/ACTIVISION!!!

Osećam se kao sa super zgodnom ribom koja ti daje da joj pipkaš dude, al' dole ne može...

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

Pa igrajte preko neta, u cemu je problem onda? :P Kontam, hocete da sedite u istoj sobi...bice i toga nemoj da se sekirash. Ali prvo moraju da zarade pare!

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

ne znam, mene to toliko smara, mislim izgleda da sam jedini kome je sam princip toliko gadan da bi otiso tamo i detonirao firmu, uz suze naravno, ali detonirao:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Jbt kako sam se smorio sa ovim Starcraft-om i nedostatkom LAN-a...

Svaki čas provalim nešto novo i oduševim se, pa krenem da razmišljam kako će biti do jaja kada budu došli ortaci kod mene da otpikamo partiju... no wait... DAMN YOU BLIZZARD/ACTIVISION!!!

Osećam se kao sa super zgodnom ribom koja ti daje da joj pipkaš dude, al' dole ne može...

Nemoj me drzati za rec, ali mislim da on samo odradi autentifikaciju preko neta ali da rutiranje saobracaja izmadju pirova radi na nivou OS-a ne na nivou battle net-a.

Dakle paketi ce ici preko LAN-a. I imaces ping od 1 ms.

Link to comment
Share on other sites

Hoću bre da sedim sa ortacima, pijem pivo i krkam pizzu dok ih ljuštim u Starcraft-u, a da ne moram da razmišljam o tome da li moj ubogi ADSL može da podnese više od dva igrača istovremeno... da ne pominjem LAN party u vikendici.

Jako su me iznervirali i razočarali. Blizzard je bio još jedini developer u koga sam imao potpuno poverenje. Toga sada više nema.

Tužno...

@Stator

Ja sam isto mislio da je tako, ali po svemu što čitam na Battle.Net forumima i drugim mestima na netu, izgleda da nije.

Edited by Dandy

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

Nemoj me drzati za rec, ali mislim da on samo odradi autentifikaciju preko neta ali da rutiranje saobracaja izmadju pirova radi na nivou OS-a ne na nivou battle net-a.

Dakle paketi ce ici preko LAN-a. I imaces ping od 1 ms.

ako tako radi onda će uhakovati LAN u roku od par dana :) Al po onome što sam do sada video / pročitao čini mi se da sve ide preko njihovih servera, tj. to je na-sva-usta-hvaljeni Battle.Net 2.0

Link to comment
Share on other sites

jebo ih bnet2.0 sa sve fejsachom treba neko da ode da pobije ove iz fejsbuka i da im spali servere 

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Tacno tako sve ide preko bneta sto je i dobro jer ti ping odredjuje tvoja brzina do bneta i zaboli te ako tvoj protivnik ima losu vezu.

Nego jel ima opcija za custom hotkeys recite ljudi da ne moram da kupujem igru da bih to saznao i sa koje kartice moze da se plati na tom sajtu za digitalnu kopiju.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...