Jump to content

Mass Effect 2


G!!!

Recommended Posts

  • Replies 241
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Može, ne znam za Mirandu ali za Jack znam sigurno. Kod nje imaš "bad romance" kad je smotaš posle par priča dole gde spava, i imaš "good romance" ako joj pričaš da ti je stalo i da nećeš samo prcanje. Onda kad poteraš brod u Omega 4, dok letite ona sama dođe gore u kabinu.

Mirandu prcash pred poslednjom misijom. Igrao sam josh jednom zadnju misiju, sada su mi poginuli dvoje - Jack i Zaeed (jedini mi nisu bili lojalni [:D]). Treca sreca znachi ;)

znachi obe mogu daju kada krenes na poslednju misiju? jack mi nije lojalna jer sam je iskulirao u svadji sa mirandom

kao da preprichavamo spansku seriju :)

edit

http://www.infoaddict.com/the-many-failures-of-mass-effect-2

evo jedan koji pogadja dosta toga, dobar osecaj kada shvatis da nisi jedini na internetu :P

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Uh zavrsih za 2 dana nonstop igranja :D Igrao sam me1 pa odmah posle me2 tako da cu dati i par komentara sto se tice razlika. Mislim da je igra drasticno bolja od mass effect 1.

Lose: Nema precica na tastaturi za promenu oruzija, nema quest loga ili bilo kakvog dnevnika, harvestovanje resursa na planetama je katastrofalno uradjeno. Sondirao sam 3 planete i posle toga sam batalio i editovao save game sa po milion jedinica svake rude :) Relativno mali broj razlicitih armora i oruzija, mislim da sam pronasao po 2-3 armora za svaki slot, a jedini tip oruzija gde sam imao 5 je bio heavy weapons.

Dobro: Fantasticna prica, odlicno profilisani likovi( Mordin mi je bio bas kul:) ) i dijalozi. Odlicno uradjena animacija likova(samo pogledajte asari igracice na omegi recimo). Ovo je po meni jedana od najvaznijih stvari za svaku igru. Izbacen inventar. Treba biti realan i reci da je inventar u prvom delu bio go kurac. Uopste ceo sistem itema u prvom delu, gde su svi itemi bili genericki I-IX mi je bio totalno sranje. Nije uopste bilo unikatnih oruzija, neprijatelji su bacali loot u zavisnosti od player nivoa, i kada sam to izvalio zakljucio sam da nema nikakog smisla istrazivati random planete i samo sam pratio pricu do kraja.

Dobro uradjena i fluidna borba, svi npcovi su borbeno korisni tako da se ogracu ostavlja koga zeli da vodi u borbu na osnovu licnog afiniteta, a ne potrebe da se ima odredjena klasa( kao u dragon age-u gde su svi vodili wrynn zato sto je jedini healer).

Dakle da sumiram mislim da igra nije nista izgubila izbacivanjem inventara i skracivanjem broja skilova, naprotiv milim da je obrnut slucaj. Prvi deo ionako nije bio preterano jak sa stanovista rpg-a i mislim da je dobro sto nisu insistirali na sistemu iz prvog dela. Sa druge strane mogli su da ostave quest log, bas me je zivcirao njegov nedostatak :D Dakle ME2 je los rpg kada se poredi sa witcherom recimo ali je bez obzira na to fantasticna igra. Da imam pare kupio bih ovu igru!

Da li je moguce da svi prezive poslednju misiju, i kako sprcati keli? Sve sam radio dobro i na kraju nisam dobio opciju :(

Edited by lakosta
Link to comment
Share on other sites

Lose: Nema precica na tastaturi za promenu oruzija, nema quest loga ili bilo kakvog dnevnika, harvestovanje resursa na planetama je katastrofalno uradjeno. Sondirao sam 3 planete i posle toga sam batalio i editovao save game sa po milion jedinica svake rude :) Relativno mali broj razlicitih armora i oruzija, mislim da sam pronasao po 2-3 armora za svaki slot, a jedini tip oruzija gde sam imao 5 je bio heavy weapons.

Da li je moguce da svi prezive poslednju misiju, i kako sprcati keli? Sve sam radio dobro i na kraju nisam dobio opciju :(

escape>journal sa primarnim i side questovima ??

kako si ti igrao uopste ?

meni su svi preziveli na kraju..igrao sam sa dlcom svi su mi bili lojalni osim Jack

Link to comment
Share on other sites

Upravo prešao, zginula mi samo Tali na kraju, neam pojma zašto. Em je bila lojalna, em sam nju izabrao za misiju u shaftu, em sam izstiskao svih osam ventila kad je tražila, i opet mi rikne, i to u sinematiku, znači bez ikakvog mog uticaja. I pred kraj zakače paljbom Garusa, ali ostane živ, uopšte mi nije jasno kako se to određuje, možda je zginula jer se nismo prcali, lol. Od tih romansi uspeo sam sa Mirandom, i posle igre sam je otkačio i smuvao lagano sa Džek, onda može i da se druži sa curicom po izboru u Šepardovoj kabini na kauču :)

Inače svi su mi bili lojalni, i to zato što sam uspešno odradio misiju za svakoga, ne razumem kakve veze na lojalnost ima dijalog sa njima, zar to nije vezano samo za njihove sporedne misije?

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Najverovatnije si u konfrotaciji izmedju Legiona i Tali stao na Legion-vu stranu a ako ne to onda ti je malo duze trebalo da odes po posadu posle otmice tj. nisi odmah otisao. Sta sve utice? Lojalnost, unapredjivanje broda, vreme kao sto rekoh izmedju otmice i zadnje misije, pa onda da ne izgubis lojalnost ali to imas samo sa Mirandom/Dzek i Legion/Tali *cudi me sto nije bilo Jacob/Thane* i mozda ima jos nesto. Meni su recimo svi preziveli a otisao sam po posadu skoro odmah posle otmice tj. imao sam samo da zaradim Legijinu lojalnost.

On a darker note ...

Poceo da igram Mass Effect prvi jelte. Osim sto stalno pokusavam da trcim na space i repetiram na "R" *pauza i bacanje granate* nekoliko stvari na koje sam totalno zaboravio su postale nevidjeno evidentne. Posto im je cilj bio da nastavak pretvore u akcionu avanturu u tome su 100% uspeli. Dvojka je sa akcione strane igrivljiva, brza i same borbe zanimljivije. Iako mi MAKO nije nedostajao fali to neko prostranstvo za istrazivanje. Inventar je bacen i neiskoriscen deo igre, mogli su da ga urade bolje ali su izabrali da ga osakate do maksimuma. Pare nemaju ni 1/100 deo vaznosti kao sto su imale u prvom delu. RAzumljivo. Dve strane medalje u vezi same price. Ocigledno je da je sam lore debelo zanemaren u drugom delu, sto racunam cuvaju za DLC-ove. ALi samim tim su fokusirali paznju na elemente koji su vazni za game-play. Suma sumarum, ovo samo potvrdjuje moje najgore slutnje da ce digitalna distibucija sadrzaja tj. DLC-ovi biti smrt a ne spas igara. Dobijacemo osakacene igre blize demoima nego punokrvnim izdanjima u kojima cemo biti bombardovani NPC-evima koji ce traziti od nas brojeve kreditnih kartica da bi nam rekli nesto vise. Spojimo to sa cloud gaming-om i cao djaci. Plan mi je da krenem da skupljam i trajnije cuvam klasike, mozda cak i delove za racunar gde ce to sve da se igra.

Edited by Pekarman

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Takodje sada igram prvi deo (opet) - sasvim je drugachija igra. Granate su u pochetku letele na sve strane [:D]

Ono shto je u prvom delu definitivno bolje:

- svi likovi koje regrutujesh su mnogo bolje uklopljeni u prichu, a nisu samo spisak

- da bi doshao do njihovih "loyalty" misija, treba razgovarati sa njima dosta, a ne samo da ti riba kaze "taj i taj hoce da pricha sa tobom"

- iako Mako moze da smori, opet je nekako zabavno voziti se po raznim planetama i ubijati Thresher Maw-ove i slichne gamadi.

- Citadela i ostali nivoi su uglavnom mnogo veci nego u drugom delu i imaju veci "epic feel"

- levelovanje likova ima mnogo vishe mogucnosti

- budzenje oruzija, ampova, omni toolova i armora je ipak mnogo gotivnije nego "upgrades" u drugom delu.

- preciznost oruzija zavisi od nabudzenosti lika

- pricha je, naravno, mnogo bolja nego u drugom delu

Shta je loshije:

- liftovi su smooor - predugo traju

- Normandija SR02 ima mnogo bolji layout nego SR01

- sve baze neprijatelja na planetama imaju nekoliko generichkih layout-a

- nema nikakvih hintova na kojim planetama si bio, a gde nisi shto ume da smori

- ima samo 6 likova koje mozesh da regrutujesh

- borba je mnogo sporija i ne tako zabavna kao u drugom delu

- decryption je loshiji nego u drugom delu

- inventar se brzo napuni i onda krece muchno redukovanje svega u omni gel

- para ima malo, tako da je teshko kupiti sve shto se zeli (mozda ovo i nije loshe, ali opet je problem shto u prvom delu imash nekako bash malo para...).

Sve u svemu , ako u trecem delu naprave mix prvog i drugog, mogla bi to da bude josh jedna epic igra.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Najverovatnije si u konfrotaciji izmedju Legiona i Tali stao na Legion-vu stranu a ako ne to onda ti je malo duze trebalo da odes po posadu posle otmice tj. nisi odmah otisao. Sta sve utice? Lojalnost, unapredjivanje broda, vreme kao sto rekoh izmedju otmice i zadnje misije, pa onda da ne izgubis lojalnost ali to imas samo sa Mirandom/Dzek i Legion/Tali *cudi me sto nije bilo Jacob/Thane* i mozda ima jos nesto. Meni su recimo svi preziveli a otisao sam po posadu skoro odmah posle otmice tj. imao sam samo da zaradim Legijinu lojalnost.

Nope, krenuo sam odmah u Rilej 4, samo sam mali delay napravio da iskeniram još planetu-dve, da apgrejdujem sve što je preostalo, što sigurno oduzima manje vremena nego odrađivanje kompletne misije. Brod sam apgrejdovo skroz (čemu to služi uopšte, ako nije namunjen šta se tačno menja na kraju igre?), lojalnost nisam izgubio sa Tali (imala je onaj oreol na ekranu za biranje posade) a i ne znam kako drugačije da se regrutuje Legija a da ova ne ispizdi malo (zbog priče i odnosa te dve rase, jel) Mada, ko je šiša, najviše mi išla na živce i ona i oni njeni smarači sa one flote, bar neće da smara u trojci kad importujem lika. Legija, lol.

Nego, muka da se odigra igra u Americi:

http://videogames.yahoo.com/events/playback/playback-103/1389206

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Da se nadovezem na pricu o dlc-ovima, likovi iz biowera su postali obicni pijacari i ugledaju se na blizzard. Pogledaj Dragon Age, sve najbolje iteme dobijes ako platis extra, prica nema nikakve veze cak. Stvarno ne znam sto su morali toliko da izmene ME2, kec je pored svih svojih mana imao ljupki shmek. Mogli su da unaprede borbu bez sakacenja dobrih stvari

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Nope, krenuo sam odmah u Rilej 4, samo sam mali delay napravio da iskeniram još planetu-dve, da apgrejdujem sve što je preostalo, što sigurno oduzima manje vremena nego odrađivanje kompletne misije. Brod sam apgrejdovo skroz (čemu to služi uopšte, ako nije namunjen šta se tačno menja na kraju igre?), lojalnost nisam izgubio sa Tali (imala je onaj oreol na ekranu za biranje posade) a i ne znam kako drugačije da se regrutuje Legija a da ova ne ispizdi malo (zbog priče i odnosa te dve rase, jel) Mada, ko je šiša, najviše mi išla na živce i ona i oni njeni smarači sa one flote, bar neće da smara u trojci kad importujem lika. Legija, lol.

Ako zelish da ti prezivi posada Normandije, morash odmah da idesh na Omega4 rilej - nema nikakvog shetanja po planetama posle misije sa Jokerom. Shto se tiche Tali, ona je isto meni bila lojalna ali je poginula prvi put kada sam igrao suicide mission. Reshenje je jednostavno - menjaj Tali na Legiona ;-)

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Nope, krenuo sam odmah u Rilej 4, samo sam mali delay napravio da iskeniram još planetu-dve, da apgrejdujem sve što je preostalo, što sigurno oduzima manje vremena nego odrađivanje kompletne misije. Brod sam apgrejdovo skroz (čemu to služi uopšte, ako nije namunjen šta se tačno menja na kraju igre?), lojalnost nisam izgubio sa Tali (imala je onaj oreol na ekranu za biranje posade) a i ne znam kako drugačije da se regrutuje Legija a da ova ne ispizdi malo (zbog priče i odnosa te dve rase, jel) Mada, ko je šiša, najviše mi išla na živce i ona i oni njeni smarači sa one flote, bar neće da smara u trojci kad importujem lika. Legija, lol.

Oklop, stit, motori i naoruzanje. To direktno utice ko ce da ti rikne dok se boris da sletis na stanicu, seti se kako posle nekog sinematika ide scena na brodu sa nekim od posade. Da li imas taj upgrade odlucuje da li ces da dobijes scenu gde oni prezivljavaju napad u toj sekciji broda ili ginu. Grunt ima onu sacmaru, ako mu je nedas a izaberes ga da bude vodja fireteam-a ili da prati one sto si spasio do broda postoji sansa neko da rikne. Isto Jack, ako joj ne unapredis biotics a izaberes je da pravi onaj stit moze da se desi da ona rikne. Mordin ako ga posaljes kroz tunel a da nema svoj upgrade ima da popije granatu u lice. LEgion takodje ga posaljes kroz ventilaciju bez snajpera ili loyalty-a. Ima bas dosta nepoznanica. Cak su ubacili i elemenat koji nasumicno daje mogucnost da ti neko rikne iako imas sve ili ako nemas samo jednu stvar.

Jao, jao bas mi ih zao. Ako si primetio, reporterka je uzela za pravo da CELU igracku populaciju pretvori u Amerikance tj. svi smo mi Amerikanci pa samo nas 48% ima HDTV.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Hm, aj da mi neki stručnjak objasni kako se pokreću ovi DLCovi. Elem, skinuo sam ceo paket, instalirao npr. Normandy Crash, iskopirao onaj crack/patch šta li je u root igre, pokrenuo ga, isključio pre svega one online opcije iz igre, sve lepo po uputstvu, i kad pokrenem igru, na glavnom meniju mi odma izbaci poruku u stilu "neautorizovani DLC, bla, bla, kupi verziju na Cerberus networku, bla, bla.." i napiše ispod toga Normandy Crash. Učitam poziciju, odem na galaksi mapu i nema nigde ničega (predpostavljam da ću dobiti info za sistem u koje se dotični quest nalazi.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...