Jump to content

Novi zakon o bezbednosti saobracaja


Recommended Posts

Par saveta oko novog zakona.

1. Ne potpisujte zapisnik NIKADA.

2. Ako ne postoji neki neoborivi dokaz vašeg prekršaja, tipa video snimak sa onih "presretača", fotka prekoračenja brzine (ima i takvih radara), uvek idite kod sudije za prekršaje umesto da platite odmah jer su troškovi smešno veći (oko 1000 din), osporavajte da se tako desilo, tražite sučeljavanje sa pandurom, a zbog njihove efikasnosti po svoj prilici će zastariti stvar.

3. Ako ste pili, ali niste baš mortus pijani i naduvate tipa, 0.8, uložite prigovor da sumnjate u ispravnost aparata, tražite da vas vodi na vađenje krvi u urgentni. Epilog A, pandura mrzi da se cima da vas vodi do urgentnog i kako niste baš mortus pijani pušta vas. Epilog B, pandura mrzi da se cima da vas vodi do urgentnog piše zapisnik, a vi onda insistirate da u zapisnik unese da ste izrazili sumnju u ispravnost aparata - stvar pada na sudu. Epilog C, pandur vas vodi do urgentnog, kako niste prioritet za zbrinjavanje, čekate neko vreme, vama polako organizam obrađuje alkohol i on se smanjuje, izvade vam krv, dok laborant odradi vaš uzorak, alkohol isparava iz uzorka, po svoj prilici rezultat će biti u granicam dozvoljenog - opet ste se izvukli.

Sve ovo važi samo ako niste mortus, nego fazon 3-4 piva, 2-3 čaše vina itd...

Ako ste mortus i vozite, onda i treba da vam uzmu dozvolu! [:D]

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

Nekome je dosta i 3-4 piva da bude mortus, a da (naravno) trvdi da nije. I zašto bi bio mortus da bi napravio sranje, dovoljno je da ti se procenjivanje i rasuđivanje od pića smanji za malo, pa da opet napraviš sranje. Zajebi to, drink+driving doesn't match.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

opet ova fina deca serendaju

Da, da, to pričaj tehničarima iz hitne dok te budu strugali iz olupine, daleko bilo.

Baš zato što više nisam dete serendam. No, sve će ti se kasti sam kad porasteš, mali veseljače.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Shto kaze Pip - lako je zajebavati se kada imash 18-19 godina, besna kola i boli te uvo za sve. Ali treba imati na umu da ljudi u kolima voze svoje porodice i da jedan neodgovorni polupijani kreten moze da napravi takvo sranje da ga nece iskupiti 3 dozivotne robije... Zato pamet u glavu i vozite po pravilima.

Shto se mene tiche, imao sam eksces skoro - krenuo sam jako rano (oko 5-6 sati ujutru, a da nisam puno spavao) na put od 500 km koji je poprilichno dosadan (da ne kazem skoro pravolinijski). Na 400 km sam zaspao za volanom [:(] Sva sreca pa put na tom delu nije bio sa bankinom, da nije bilo drugih vozila okolo i odmah pored je bio shljunak koji me je odmah trgao inache bi se sjebao samo tako. Posle toga je bilo zaustavljanje na prvoj pumpi, trchanje oko iste i pola litre Red Bull-a... Od sada vishe nikada ne idem na dugachak put bez doobrog odmora.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

kad si već spomenuo decu, mene jako nervira kad vidim da keva ili ćale voze klinca koji onako stoji pozadi na sredini i naginje se ka napred. u najblažem sudaru klinac koji stoji tu leti kroz šoferku i gine.

o tome što se niko ne vezuje da ne pričam.

Link to comment
Share on other sites

jos su gori roditelji koji ne paze svoje male djavolove na zadnjem sedistu, koji mi 10 minuta dok milim tosinim bunarom pokazuju srednji prst, krevelje se i rade prrrrr

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Da, da, to pričaj tehničarima iz hitne dok te budu strugali iz olupine, daleko bilo.

Baš zato što više nisam dete serendam. No, sve će ti se kasti sam kad porasteš, mali veseljače.

Nemoj pogresno da me shvatis. Nisam od onih koji divljaju i koji se loze. Ali takodje nisam ni od onih koji kazu "Ne pijem, vozim" .

Popijem par piva ili cega vec, ne lesim se, i smatram i tvrdim da tih par piva ne mogu da mi skode.

Idiot je idiot, dal on pio ili ne, on ce se uvek zaletati.

Link to comment
Share on other sites

Pa pokaži i ti njima.

bile su 3 devojcice, pa mi je bilo glupo da im pokazujem srednji prst, ali sam im se plazio za sve pare

ssi

Nemoj pogresno da me shvatis. Nisam od onih koji divljaju i koji se loze. Ali takodje nisam ni od onih koji kazu "Ne pijem, vozim" .

Popijem par piva ili cega vec, ne lesim se, i smatram i tvrdim da tih par piva ne mogu da mi skode.

Idiot je idiot, dal on pio ili ne, on ce se uvek zaletati.

Da i bolje parkiras kad cimnes 2 pivca i sigurnije vozis jer vise obracas paznju, xxex xeex

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Shto se dece tiche, u Rusiji je obavezno dechije sedishte za decu do 7 godina. E sad, ja imam to sedishte i sve to izgleda super na papiru - dete je vezano, nece nikuda da poleti pri kochenju i slichno, ali je totalni bedak za dete kada se dugo negde vozi: u tom sedishtu ne moze da spava (stalno se dete nameshta da kunta na one jastuchice sa strane i glava mu pada napred), da ne pricham da bi se svaki normalan chovek ukochio sedeci tako vishe od pola sata. Setite se kako smo mi ranije normalno spavali na zadnjim sedishtima i shvaticete koliko su nova sedishta nehumana...

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Nemoj pogresno da me shvatis. Nisam od onih koji divljaju i koji se loze. Ali takodje nisam ni od onih koji kazu "Ne pijem, vozim" .

Popijem par piva ili cega vec, ne lesim se, i smatram i tvrdim da tih par piva ne mogu da mi skode.

Idiot je idiot, dal on pio ili ne, on ce se uvek zaletati.

Nemoj ni ti mene pogrešno da shvatiš, svako treba da zna kolika količina alkohola kako utiče na njega. Ali, zapitaj se da li ti ne bi prva pomisao koja ti prođe kroz glavu u slučaju udesa (nebitno da li si kriv ili ne) bila: "Fuck, dal' bi se ovo desilo da nisam pio?"

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

sigurno jesu neudobna, (ja sam kao mali obozavao da spavam na zadnjem sedistu auta kada bi isli na more) ali postoje suvishe cesto situacije kada sigurnosna oprema u kolima ne zastiti decu vec samo odrasle zbog razlike u velichini.

kada smo vec kod ove teme, zanima me da li kod nas postoji neko administrativno telo i odgovarajuci sistem vrednosti (poput euro ncap testova) koji ustanovljava da li neko vozilo zadovoljava minimum sigurnosti i ako ne zabranjuje njegov uvoz,registraciju itd. Pitam ovo jer mi se uchinilo danas da sam video u bataji onaj kineski Brilliance koji je dobio 1 zvezdicu na ncap testu

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Ne verujem da postoji tako nesto. NCAP testovi su valjda samo informativni, a ti ako hoces da vozis giljotinu sa tockovima, samo napred :)

A ova sedista za decu su i kod nas sad obavezna, ali do 3 godine valjda. A naravno i vezivanje pojaseva pozadi je sad obavezno, tako da nema vise spavanja pozadi :(

Link to comment
Share on other sites

kada smo vec kod ove teme, zanima me da li kod nas postoji neko administrativno telo i odgovarajuci sistem vrednosti (poput euro ncap testova) koji ustanovljava da li neko vozilo zadovoljava minimum sigurnosti i ako ne zabranjuje njegov uvoz,registraciju itd. Pitam ovo jer mi se uchinilo danas da sam video u bataji onaj kineski Brilliance koji je dobio 1 zvezdicu na ncap testu

jel to retoricko pitanje?

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

da ne otvaram novi topik, jel zna neko neku dobru auto skolu u zemunu/novom beogradu?

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...