Jump to content

Pitanjce u vezi preporucene konfiguracije + monitora


ProperFuck

Recommended Posts

Dakle odlucio sam da uzmem komp i samo sam cekao da se pojavi ova preporucena konfiguracija(iz sticky topika).. Najvise mi se svidja sto ispade samo 600 evra. Samo mi nije jasno sto nema dd3 jer sam primetio da je sad ljudi uzimaju i da li ona ploca podrzava dd3 uopste ako budem hteo da zamenim nekad ?

A drugo u vezi monitora, video sam na drugim temama da nema smisla uzimati mnitor bez tog DVI-ja samo ne kapiram sto? Ja ne planiram da gledam filmove niti tv nego iskljucivo za rad i igrice.. jel to utice na potrebu za dvijem ? I ako je taj dvi bas must koji je najjeftiniji monitor koji to ima.. na it svetu u onoj kategoriji ispod 150 evra ispade da nema nijedan ..

Dajte neki savet molim vas.

Link to comment
Share on other sites

Kakav budzet ?

Mene samo interesuje 1) zasto preporucena gejmer kofiguracija (iz sticky topica) nema dd3 i 2) koji je najjeftiniji dvi monitor

Ovo drugo zato sto na it svetu u onim specifikacijama za monitore ponekad pise da ima dvi, a dole u komentarima ljudi kazu da nema, ili nema na nasem trzistu

Edited by ProperFuck
Link to comment
Share on other sites

1) Zato što se išlo na što manju cenu, jer je kriza, a da performanse ostanu dovoljne da mogu da se igraju sve nove igre u 1680x1050 sa AA i AF. Razlika DDR2 vs DDR3 se u igrama maltene ne oseti. Ionako će za koji mesec na mesto preporučene konfiguracije doći Core i5/i7+DDR3, čim malo pojeftine.

2) Ne znam, i ne čitaj specifikacije na itsvetu nego na sajtu proizvođača.

Link to comment
Share on other sites

E vudli, deluje da si ti u toku sa cenama ddr2/3 memorije i u dosluhu sa Vidovitom Vangom i Belim Magom Mr Kurjakom... koji se bre kurac desava? Cene memorije konstantno rastu sto napolju sto kod nas, od procena iz avgusta da ce da se izjednace pred kraj godine nema nista jer obe odose u picku materinu... teo sam da uzimam ddr3 sistem ali sve odlazem dok budem imao vremena da zapravo nesto korisno/zabavno radim na novoj masini a u medjuvremenu ispada da za iste pare mogu da uzmem duplo manje memorije nego u julu kad mi komp nije trebao... ocu bre 4GB rama za kesicu kikirikija! Kad ce to pojeftinjenje a? a? A?

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

e ljudi bio sam da narucim i ovako to izgleda

amd phenom II X3

ma770t-ud3p

2x2gb dd3 kingston pc1333

asus engtx275 - ovo sam uzo umesto 260

soprano rs200 - samo je ovo imalo

lc power 6650gp3 650w atx 2.3 14cm fan - ovo su me ubedili jer nije imalo thermaltake napajanje, a jos mi je pricao kako 470w nije dovoljno za gtx275..

1.5 tb samsung 5400

benq 22" dvi

Imam jos vremena da se predomislim, pa dajte ako neko ima volju da kaze dal je ovo napajanje dobro posto nikad nisam cuo za ove lc, a i uopste u vezi konfiguracije dal ima nekih problema ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...