Jump to content

the age of stupid - era glupih


noodle

Recommended Posts

„The Age of Stupid” je film u trajanju od 90 minuta, sa glavnom temom o klimatskim promenama, i šta nam donosi budućnost po svim prognozama, utemeljenim naučnim činjenicama.

Glavna uloga - oskarom nominovani Pete Postlethwaite (“In The Name of the Father”, “Brassed Off”) glumi čoveka koji živi sam u opustošenom i razorenom svetu 2055, gledajući u elektronske arhive koje datiraju iz 2007. i neprestano pita sebe: - Zašto nismo sprečili klimatske promene kada smo imali šansu?

karta.jpg

992916095313537815148134.jpg 992916095351537815148134.jpg

Zelena Inicijativa & The Age of Stupid

trejleri.

--------------------------------------------------------------------------------------------

ja uzeo el. karte. dodjite!

Link to comment
Share on other sites

The Age of Stupid

ide nekoliko prica u isto vreme, pricaju i losi i dobri. ali niko ti ne kaze "oni si losi" ili "oni su dobri" i u tome je draz filma. da sam razmislis i da das svoj sud na celu pricu.

nazalost, zivimo tu gde zivimo, posle filma svi se okrenu svojim problemima, retko ko je npr. uzeo ceger iako je na svakom sedistu bio isti u borbi protiv kesa...

ispred moje zgrade je bio pored kontejnera deo za plasticne flase kada je to radila privatna fabrika. oni su nesto zajebali i nemamo vise tj. sklonili su. :(

u isto vreme je gradska cistoca postavila velike kontejnere za plastiku, staklo i jos nesto, ali daleko o mog naselja. juce sam bio na premijeri ovog filma sa drugaricom koja zivi 20 metara od tih kontejnera i opet nije ih koristila, nego sve smece zajedno u obican kontejner. :|

nama treba fabrike koje recikliraju tj. bave se time, treba nam edukacija (cujem da mozes da kao izbirni predmet ekologiju u osnovnoj skoli) stanovnistva, ali jako tesko u zemlji gde je standard nizak da ne znas sta te ceka sutra, a ne da razmisljas o poslednicama tvog ponasanja za 100 godina. jbg, ali tako je.

Link to comment
Share on other sites

e da,ja zaboravio da bacim komentar :).

iskreno,bilo je mnogo vise ljudi nego sto sam ocekivao. Lepo sve organizovano,jedino je slika bila malo losija,ali nista strasno...

film jako dobar. Ideja je vise nego interesantna,i odlicno si Noodlo to rekao,da ti niko u filmu ne sugerise sta treba,a sta ne,nego sam donosis svoje zakljucke na osnovu licnog stava. Jedino me je malo smorio onaj deo sa naftom i profitom,ali dobro,taj deo mene licno ne zanima :). Sve u svemu,ceo koncept filma mi se jako svidja,i definitivno te natera da stavis prst na celo i da se zapitas...Zanimljivo mi je bilo sto su kante ispred terena bile prepune plasticnih flasica za vodu(koje su se inace delile),sto govori da je svako ko je pogledao film,odlucio da ne ostavi djubre iza sebe,i pripazi gde sta ostavlja(sto realno nikad nije slucaj :D).

Jos bih samo pohvalio muziku u filmu koja mi se jako dopala :).

Hvala Noodlo na obavestenju za premijeru,drago mi je sto sam pogledao tako nesto...

2ch4bup.jpg

Link to comment
Share on other sites

e da,ja zaboravio da bacim komentar :).

iskreno,bilo je mnogo vise ljudi nego sto sam ocekivao. Lepo sve organizovano,jedino je slika bila malo losija,ali nista strasno...

film jako dobar. Ideja je vise nego interesantna,i odlicno si Noodlo to rekao,da ti niko u filmu ne sugerise sta treba,a sta ne,nego sam donosis svoje zakljucke na osnovu licnog stava. Jedino me je malo smorio onaj deo sa naftom i profitom,ali dobro,taj deo mene licno ne zanima :). Sve u svemu,ceo koncept filma mi se jako svidja,i definitivno te natera da stavis prst na celo i da se zapitas...Zanimljivo mi je bilo sto su kante ispred terena bile prepune plasticnih flasica za vodu(koje su se inace delile),sto govori da je svako ko je pogledao film,odlucio da ne ostavi djubre iza sebe,i pripazi gde sta ostavlja(sto realno nikad nije slucaj :D).

Jos bih samo pohvalio muziku u filmu koja mi se jako dopala :).

Hvala Noodlo na obavestenju za premijeru,drago mi je sto sam pogledao tako nesto...

ma to za flasice je ok da su da li kontejner za reciklazu, a ne ovako na kantu koja prima 5, nabacili smo 55 flasa.

muziku je toliko dobra da je to strasno. steta sto je nisu nisu iskoristili!

platno je ok sa open air, nego su ga smorile lampe na prolazu na tvrdjavi.

nema na cemu, valjda cemo dobiti kontejnere za reciklazu uskoro (to je miminum minimuma koji mozemo da uradimo).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...