Jump to content

monitor probl0mz


Doolio

Recommended Posts

:(

smorio sam se, ajde sto mi monitor nesto smara, nego sto me i windza jebe sa tim istim monitorom, ili graficka, ko ce ga znati, cudne stvari u svakom slucaju...

elem, prvo da kukam za hardverski deo problema:

monitor ima cudan trip da neke rezolucije u nekim hercazama (dosta njih su prilicno adekvatne, tipa 1600x900 u 60hz) prikazuje 'djubretarski', dakle, kao neki interlace, tipa jedno slovo ima deblju jednu crtu, drugo drugu, trece ima tu istu crtu mutnu itd...nekad je to samo blaga 'mutnina' koja se i ne primecuje sa metar i po, a nekad je smehotresno, ko da ima 800x600 fizickih piksela, a oce da prikaze 1280x1024 rezoluciju. ne znam kako bolje da objasnim. u nekim rezolucijama nije ovaj 'interlace' trip, nego postoje fiksne 'mutne vertikalne strafte', kao da je prljav ekran na par tih vertikalnih strafti, pa muti te delove prikaza. nekad se desi da ista rezolucija moze da bude do jaja u jednoj hercazi, a da ima ove mutne areas u drugoj. primera radi, najvecu rezu (1920x1080x60) prikazuje besprekorno. ove djubrave stvarcice ne mogu da se sjebu nikakvim auto ili manualnim focusom, phaseovanjem, clockovanjem, sharpnessom i slicno u OSD-u.

monitor je asus vh242h i mator je tipa nedelju dana i oduvek je to radio...

sad softverski:

vindza mi je prsla juce, tako da sam rokno novu pre tipa deset sati. bio dobar mali decko, formatiro particiju pre instalacije, instaliro antivirus odma itd. monitor je, pun radosti, nastavio da brljavi po rezolucijama, s tim sto je neke malo ispermutovao, pa sad i neke sto je znao da prikaze lepo - ne zna, nego i njih veselo interlejsuje i prlja. iam najnovije drajvere za graficku (7600gs) koji su se veselo prikljucili zajebanciji. komp mi redovno, ako ponabadam monitor u device manageru, na refreshovanje uredjaja, stavi cetiri monitora, dva default monitora i dva plug'n'play sa sve dualview opcijama i tim tripovima (dobro, ovo je verovatno zato sto je monitor prikacen i vga i dvi kablom, medjutim, zasto onda i default i plugnplay). takodje, vindza je istripovala da je do jaja pametna, pa mi lockuje neke rezolucije na 60hz iako mogu i u 70, 72 i 75 fizicki (npr 1440x900) i ne mogu nikako da povecam osvezavanje, cak i kad odcekiram 'hide refresovanja koja monitor nume da prikaze', opet imam samo 60hz ponudjeno (a gomila rezolucija dobije mogucnost selektovanja carskih osvezavanja od milion herca - sto ce reci da opcija funkcionise 'kao'). sto je jos jace, na proslom vindovsu sam imao adekvatno ponudjene rezolucije i osvezavanja (ko sto i treba da bude na specifikacijama).

ima jos:) iz nekog volsebnog razloga, ne mogu da odem na nvidia.com ili na bilo sta sto je pod nvidia.com. drajvere za graficku sam skinuo sa nekog levog sajta, jedva sam nasao nesto sto ne linkuje ka zvanicnom linku. browser (sva cetiri tj) se ponasa kao da sajt ne postoji ili kao da neam net. lupetao sam razne sajtove, samo nvidijin tako tripuje. drndao sam security, firewall, proxy, sta god i nista. skenirao kasperskim, nista (a i brate, vindza ima deset sati, kad sam poceo da se jebem sa ovim tripovima, imala je deset minuta, nema teorije da me neki virus ili nesto tog tipa sjebalo).

ja bih rado poslao screenshot, ali screenshotovi su svi dobri, bukvalno ko da je ekran prljav. kad bi ja sad shotovo najbrljaviju rezoluciju koju uspem da nadjem, shot bi (kod mene na dobroj rezoluciji) kod nekog od vas bio fantastischen.

pomagajte ako boga znate

Edited by Doolio

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Pod jedan, problem sa hercažom nije problem, na TFT-u ti i ne treba više od 60 Hz, osim ako pičiš kvejk i baš ti treba da vidiš 75 Hz. Na TFT-u nećeš pokvariti oči ni na 2 Hz, prosto je drugačiji princip iscrtavanja slike.

Pod dva, ovo iz prvog pasusa bi meni bio dovoljan razlog da ga nosim na reklamaciju, a ti kako oćeš :)

Link to comment
Share on other sites

pa nije problem sa hercazom sto meni smeta nego sto ima propisane tripove koje vindza nece da konta, zato i prezentujem mah problem:)

izgleda da cu ga nositi na reklamejsn, al reko, ko zna, mozda neko kaze nesto pametno, tipa 'ne valja ti struja' ili 'debilu, imas malo dugme sa strane' ili tako nesto:)

a ovo softverisanje, a?:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

zasto, zaaastooo:) mislim, ono, kontam da niko nikad nije kupio pokvaren monitor, ajde da je felerican, pa da crkne posle mesec dana, al ovo mi je totalno gej, jos je monitor dobar relativno...koji smor, nikad nisam nista reklamirao, njaaaa monitor ima sto kila njaaaaaaaaaaa

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

iam najnovije drajvere za graficku (7600gs) koji su se veselo prikljucili zajebanciji. komp mi redovno, ako ponabadam monitor u device manageru, na refreshovanje uredjaja, stavi cetiri monitora, dva default monitora i dva plug'n'play sa sve dualview opcijama i tim tripovima (dobro, ovo je verovatno zato sto je monitor prikacen i vga i dvi kablom, medjutim, zasto onda i default i plugnplay). takodje, vindza je istripovala da je do jaja pametna, pa mi lockuje neke rezolucije na 60hz iako mogu i u 70, 72 i 75 fizicki (npr 1440x900) i ne mogu nikako da povecam osvezavanje, cak i kad odcekiram 'hide refresovanja koja monitor nume da prikaze', opet imam samo 60hz ponudjeno (a gomila rezolucija dobije mogucnost selektovanja carskih osvezavanja od milion herca - sto ce reci da opcija funkcionise 'kao'). sto je jos jace, na proslom vindovsu sam imao adekvatno ponudjene rezolucije i osvezavanja (ko sto i treba da bude na specifikacijama).

Nisi samo napisao da li ti je aktivan TV out sa te kartice [;)]

- ostavi samo DVI kable

- iscupaj TV out kable (nevidim drugi razlog za dual view osim tv ili da kartica "kapira" da imas dva monitora a ustvari je jedan VGA/DVI)

- obrisi sve te monitore u device menageru i restartuj

ocigledno se tu nesto zbingovalo

- drajveri za grafiku su ti zadnji 190.62_whql

a kako nemozes na nvidiu eve ti gde ima svega i svacega za Vistu/Win7

http://downloads.guru3d.com/Videocards---N...-Vista_c32.html

Win XP

http://www.filehippo.com/download_nvidia_forceware_xp/

mozda ti se blesave i drajveri tako da probaj neke starije (ja drzim 163.76 [8D] )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...