Jump to content

zanimljiv film


Recommended Posts

pravila moja drugarica, preporucujem za pogledati.

stavio sam ovde link, jer je onaj deo za filmove klipove i ostalo malo meni delovao debilno za ovo, premestite ako mislite da treba

http://vimeo.com/5227124

film je prilicno potresan

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

u gradskoj cistoci uvek ima mesta, i ok su plate. kod kineza moze da se fizikalishe uvek za ok pare. itd, itd. nisam gledao video, kasnije cu pa cu edit.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

It's morphing time! Metamorfoza iz antropologa i biologa u psihologe (oh wait, pa vec smo na crna reka topicu) pa da raspravljamo u kakvim je uslovima odrastao, da li mu je iko usadio radne navike, osecaj da treba da radi i stvara. Hajmo psiholozi!

Hocu da kazem da nije lik 100% kriv sto je skurcan, vec naprotiv, mnogo je manje on kriv, a mnogo vise ova drzava i socijalna briga (i okolnosti, ali to je nekontrolisana pojava [sto su mu umrli roditelji i sl.]), cak i za to sto ne radi. Njemu je uskraceno 20 godina vaspitanja i odrastanja u zdravom (ili makar kakvom) krugu porodice. Barem moje misljenje.

Edited by lakjgvsmlkhvlsmekhgmlsergm
Link to comment
Share on other sites

jednom da se slozim sa dakijem. naivno gledate sve to. nije to kao da ste vi odjednom ostali bez icega, pa sad kao de cu sta cu, idem kod kineza, idem nesto da radim, cek da probam prvo da cimam ortake iz osnovne i slicne stvari. njegovi aspekti, percepcija i, pa recimo, sve ostalo je mnooogo drugacije od vaseg silom prilika. zamislite impact desetine stvari koje su se njemu desile na vas, pa onda pricajte.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

To moze da bude tako a i ne mora... po toj logici svako koje odrastao u sranju (bez roditelja, u losem okruzenju itd) je osudjen na propast? Da te pitam ja onda.... sta se deshava s onima koji odrastu u govnima i uspeju da postanu ljudi, da naprave nesto od svog zivota? Samo nemoj da kazes "imao je srece..."... prema tome, iako nije lako, moguce je. Zavisi od karaktera covek, mentalne snage, inteligencije itd... ali je moguce.

To sto ovaj lik nije radio nigde ili nije pokusao da se izbori sa zivotom na neki drugi nacin (osim preturanja po kontejnerima za hranom, drogiranjem itd) je na njegovu odgovonost. Na stranu to sto je drzava takva, sto ne pomaze , sto su uslovi takvi.. ako je jedan iz govana uspeo da postane nesto, onda moze i neko drugi.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

ocu da kazem da je tema kompleksnija i to dosta od 'sto nije radio nesto, nije da ga zalim' i sa socijalne i sa psidza strane. ljudi imaju tendenciju da dodju i lupe neko svoje empirijsko tripovanje.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Mislim, nije svet bulova algebra, zatvoreni skup jedinice i nule. 1000 i jedna okolnost utice na vaspitanje, zrelost, razmisljama, 'common-sense' i da ne nabrajam - ni jedna ljudska jedinka na svetu nije ista. Ko zna kako on razmislja i zasto ne sljaka. Upao je u probleme sa heroinom sa 13 (apsolutno tu nije nista kriv) i ostalo je sta? Sranje.

Naravno da postoje primeri koji su uspeli nesto, ali oni su mozda imali nekog staratelja koji ih je zgotivio, pokazao im neke 'fore i fazone', malo vaspitao, sklonio sa ulice, sta znam. Ne verujem da je iko NA ULICI dovoljno razvio svest sam od sebe da kaze sa 18 "e dosta smo se zajebavali, na posao sada".

Edited by lakjgvsmlkhvlsmekhgmlsergm
Link to comment
Share on other sites

Pa ja se delimicno i slazem s time "sta ima da ga zalim", specijano zbog toga sto je krenuo da se drogira...... s druge strane, jeste potresno i znam kolko je tesko ziveti na ulici, ali mislim da je ovaj decko Bojan postao mentalno ostecen u nekom trenutku od pritiska i da je zbog toga i oduzeo sebi zivot.

edit: Daki, znam da studiras neki kurac od IT-a ili nesto slicno i da se lozis na te brojeve, algebre, integrale i programiranje, i mislis pritom da si jako pametan kad pominjes to u svakom 2. postu i pravis neke analogije od toga, ali nama pojedincima koji mozemo da ti drzimo casove matematike zbog toga delujes jos gluplje. Idi vozi bmw, jebi kurve, smrci sta vec smrces, idi na djavu i sve to.... sta ti koji kurac znas o ovom nacinu zivota? zasto je neko sa 13 godina uzeo drogu i zasto je ostalo na ulici, zasto nije bio u stanju da pogleda malo u buducnost i da skapira da ce propasti ako ne uradi nesto sa svojim zivotu, ako ne pokaze malo volje.

Edited by Pesma-mrtve-dece

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

polazite od sebe ili od nekih usadjenih vrednosti i obrazaca ponasanja, a nas svet i svet ovakvih likova je razlicit maltene po svemu osim po kosmickim zakonima. ovih prica ima mnogo i tipicne su, a mozda jedan u nekoliko iljada postane normalan gradjanin. jel to zato sto su takvi likovi mahom slabi? ne, to je zato sto je to mnogo zajebano i mnogo istripovano.

ako ne pokaze malo volje.

kakvu volju i percepciju si ti imao sa tih 13 dina? gledo si u buducnost lol. ne znam, ja nisam.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

sa 13 godina sam znao da ako se puknem heroinom da moze samo losije da mi bude, ne znam kako to ljudi ne kapiraju.. .znaci u tom trenutku sam znao da ako se drogiram u BILO KOM SCENIARJU moze da mi bude samo losije.

edit: na gledanje u buducnost sam mislio pre svega na to da kad napuni 18, da nece moci vise da bude u domu, nego ce ga izbaciti na ulicu jelte.... znaci postaje punoletan, mora da radi nesto u zivotu.

Edited by Pesma-mrtve-dece

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

edit: Daki, znam da studiras neki kurac od IT-a ili nesto slicno i da se lozis na te brojeve, algebre, integrale i programiranje, i mislis pritom da si jako pametan kad pominjes to u svakom 2. postu i pravis neke analogije od toga, ali nama pojedincima koji mozemo da ti drzimo casove matematike zbog toga delujes jos gluplje. Idi vozi bmw, jebi kurve, smrci sta vec smrces, idi na djavu i sve to.... sta ti koji kurac znas o ovom nacinu zivota? zasto je neko sa 13 godina uzeo drogu i zasto je ostalo na ulici, zasto nije bio u stanju da pogleda malo u buducnost i da skapira da ce propasti ako ne uradi nesto sa svojim zivotu, ako ne pokaze malo volje.

Sad se mani 'argumentum ad hominem'. Bas zato sto znas matematiku sam pomenuo to da bi ti ilustrovao koliko jednosmerno razmisljas. Dobra analogija bi bila "crno-belo".

sa 13 godina sam znao da ako se puknem heroinom da moze samo losije da mi bude, ne znam kako to ljudi ne kapiraju.. .znaci u tom trenutku sam znao da ako se drogiram u BILO KOM SCENIARJU moze da mi bude samo losije.

Deep bullshit. Zasto si to znao? Sam si skontao dok si igrao lastis sa drugaricama iza zgrade. Bas zato sto si imao porodicu i nekog ko ce da se stara o tebi i ucite o zivotu. Razvio ti se 'common-sense' kao i neke druge stvari tipa radne navike i odgovornost. Kod njega i njemu slicnim se to ne desava. To je moja i duliova poenta.

Link to comment
Share on other sites

jeste, ali opet kazem ceo njegov zivot je zajeban i to prilicno utice na percepciju, ponasanje, sistem vrednosti i tako te stvari. nekako je smesno kad kazes 'zato sto nije imao malo volje'. plus sto mu se bas svasta desavalo, mene bi slomila trecina tih stvari. ja bi se rokno sa deset otprilike:)

edit:

u pravu je daki. previse 1+1=2 unosis u ovo, a kazem da ne mozes time da se vodis ovde. ti mislis da mozes i dobro, to je tvoje pravo.

Edited by Doolio

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

edit: na gledanje u buducnost sam mislio pre svega na to da kad napuni 18, da nece moci vise da bude u domu, nego ce ga izbaciti na ulicu jelte.... znaci postaje punoletan, mora da radi nesto u zivotu.

Gledanje u buducnost, tipa sta ce biti samnom je starno jednostavan skill koji koji ima veliki broj ljudi ali opet nemaju svi. (Jer da imaju, ne bi danas bilo ni jednog lopova ili narkomana). Ali i to se stvara kad ti roditelj ili neko 100 puta ponovi "A sta ces sutra kad sad pojedes celu cokoladu odjednom.", "Ako ne uradis domaci neces ici napolje da se igras.", "Ako opet razbijes komsiji prozor loptom nema igranja mesec dana" i sl...

Link to comment
Share on other sites

Daj nemoj biti smeshan.... da je droga losha moze da te nauci samo roditelj i porodica? Ako nista drugo oko toga se trubi na svakom koraku, znaci ono... sa 13 godine ne znas da je droga losha ako zivis ispod kamena nekog a ne u glavnom gradu jedne drzave. Ja ne razmisljam jednosmerno, ja sam rekao da "ako moze neki tamo random XYZ covek da uspe da se izvuce govana, mogao je i ovaj decko" i to je moj stav, to sto on nije uspeo, meni govori neke stvari, ali ne i oavezno da je drzava kriva, drustvo, okruzenje.

jeste, ali opet kazem ceo njegov zivot je zajeban i to prilicno utice na percepciju, ponasanje, sistem vrednosti i tako te stvari. nekako je smesno kad kazes 'zato sto nije imao malo volje'. plus sto mu se bas svasta desavalo, mene bi slomila trecina tih stvari. ja bi se rokno sa deset otprilike:)

edit:

u pravu je daki. previse 1+1=2 unosis u ovo, a kazem da ne mozes time da se vodis ovde. ti mislis da mozes i dobro, to je tvoje pravo.

Ja zapravo ovde pricam iz iskustva. (kog tacno i kakvog, necu da ulazim). Nije bilo mozda tolko potresno kao ovaj film, ali je bilo dovoljno da mogu da barem probam da se stavim u situaciju tu.

@gledanje u buducnost. - Nije decko naprasno ostao bez igde ikoga odjednom pa da ne zna sta ga cega i sve to... Vecinu zivota je proveo sam, napusten, preupsten samom sebi... mogao je da nasluti sta ga cega, iz toga da izvuce zakljucak da sam sebi mora da pomogne.

mozda sad zvuci grubo kad to kazem, ali zaista, ne mogu da prihvatim da je nekome plafon snage da pretura po kontejnerima a pri tom je zdrav, prav, kolko sam video ne fali mu nista fizicki...

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Ako cemo da se bavimo pojedinacnim primerima mene niko drugi nije naucio do caleta i keve da je droga losa. I to mi je poceo pricati od moje 6. godine pa do danas. Sa 15-16 sam imao prvu priliku da probam i do tada sam samo od mojih cuo cinjenice o istoj. Danas mogu da uzmem sta hocu bez ikakvih posledica, ali dosta likova koji su uzeli tada sa 15-16 su u teskom kurcu. Jednostavno, ne mozes u ovoj spiki polaziti od sebe i govoriti "Ja sam znao da je gudra losa pa nisam uzeo" jer ne razmisljaju svi tako. Pa ko ce svesno uzeti drogu sa 13-14 i reci ocu da se drogiram i zivim u sranju 10 godina pa da zavrsim u 'public wc'-u od overdouza. Jebote pesma, koji si teletabis.

I ako moze neki tamo random XYZ lik da zakuca i pritom uradi 3-60 mozes i ti.

@gledanje u buducnost. - Nije decko naprasno ostao bez igde ikoga odjednom pa da ne zna sta ga cega i sve to... Vecinu zivota je proveo sam, napusten, preupsten samom sebi... mogao je da nasluti sta ga cega, iz toga da izvuce zakljucak da sam sebi mora da pomogne.

[roflmao]

Reci mi, s' obzirom da si 15 godina stariji nego on kad je trebao da nasluti nesto, da si pametniji, obrazovaniji i sl. sta te ceka u zivotu?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...