Jump to content

Druid DPS


Paja

Recommended Posts

Izgearovao sam retadina do jaja, pa me malo smorio :). Krenuo sam sada da levelujem druida posto mislim da je to jedina klasa (posle warriora) koju jos nisam probao. Nameravam da ga koristim za PVE i to iskljucivo DPS (bear tanking mi izgleda suvise haoticno, navikao sam na pally aoe tanking, a healera vec imam dva).

Za leveling pretpostavljam da treba ici feral. E sad, zanima me kako je u end-game sa kitty a kako je sa boomkinom? Koliko su oba viable i da je kitty dps kompetentan sa ostalim dps klasama?

Zastava101Mala.jpg
Link to comment
Share on other sites

E pa posto sam igrao druida jedno 2 godine mogu da ti podelim svoje iskustvo :)

Ovako, za lvling definitivno feral, mnogo brzo ces izlvlovati, ali nije bas preporucljivo na 80. lvlu da ides kao feral dps, po meni bolji i zastupljeniji je boomkin jer su me u svakom raidu hteli. Ja sam do negde 72. lvla isao kao feral, a posle polako poceo da skupljam balance opremu te sam vec na sledecem lvlu mogao komotno da lvlujem kao balance. Prednost lvlovanja sa feralom je sto ne zahteva vodu da bi obnovio manu, u svakom trenutku mozes da izadjes iz forme i krknes hot i da se vratis opet u combat formu, a kao boom na manjim lvlima tipa pre 55-60 posle svakog drugog moba (naravno ako hoces da ga sto pre ubijes) treba da stajes i replenishujes manu. Boom je odlican, standardno ides na spell power, hit i crit rating, po meni bolje je vise ici na crit nego na hit rating. Nije tezak za igranje, tj ne znam za pvp jer zadnji put kad sam pvpovao bilo je u TBCu, ali u pveu je dosta lak za igranje a pravi odlican dmg.

U 99% raidova ces uci bez muke kao boom, jer je odlicna podrska za ceo raid zbog magija. Ne treba ti cela tastatura za magije, koristio sam wrath, moonfire, starfire, insect swarm, faerie fire i mozda jos jednu magiju, ako se dobro secam, ali uglavnom, druid se vise koristi kao podrska raidu zbog povecanja kako sebi tako i celom partiju hita. E sad, postoji jedan build koji obicno svi koriste ali ja sam koristio drugaciji. Za to ce ti morati reci neko drugi, recimo moyo igra sa druidom dosta dugo, ja se stvarno ne secam koji sam koristio :)

poz

Od kako igram sa Krekijem, moja zena vise ne hrche.

Link to comment
Share on other sites

ali nije bas preporucljivo na 80

Ne lupetaj.

I feral i boomkin su viable u raidovima, a to kome šta treba, to više zavisi od toga sa kim raiduješ. U Ulduaru 25 ima obično nas dvojica feral dps-a. Ja sam 5-6 jer imam bulja gear, a ovaj drugi je obično prvi. Naravno, ostale pure dps klase u gildi nam malo fejlaju, ali dps jeste kompetentan. Naravno, uvek swipe na trashu da naduvaš dmg done i nabijaš drugarima u lice. :)

Što se tiče tankinga, daleko je od haotičnog, štaviše, rekao bih da je najjednostavnije u igri, mada nisam probao DK-a. AOE tanking ti je jedno dugme (swipe) + eventualno demo svaki cd. Ako bude malo zajebano, ubaciš i maul i malo tabuješ i sve kul.

Za levelovanje je najkorisniji feral, jer nema downtime, a i (veliku) većinu elite kvestova sam završavaš. Naravno, najbolje se leveluje sa onim specom koji ti najviše prija. Ovo da posle svakog drugog-trećeg moba treba da staneš je isto glupost. Kao i većinu kastera, treba samo malo optimizacije i moraćeš da staneš tek ponekad, za razliku od ferala, sa kojim ne treba nikad. :)

I čuvaj se, druid je užasno zarazna i loveable klasa. ;)

Edited by Lurdusami
Link to comment
Share on other sites

Ne lupetam, hvala na odgovoru, evo obicnog razgovora:

-LFG dps raid taj i taj

-invite me!

-spec?

-feral

-no ty...

To sto tebe pustaju u gildu da ides, to je potpuno druga stvar, mozda se vec neko vreme sa njima pa oce i ti da se nagearujes, u 90% slucajeva kad sam hteo da PUGujem kao feral dps, dobijao sam gorenaveden odgovor.

Od kako igram sa Krekijem, moja zena vise ne hrche.

Link to comment
Share on other sites

Ne lupetam, hvala na odgovoru, evo obicnog razgovora:

-LFG dps raid taj i taj

-invite me!

-spec?

-feral

-no ty...

To sto tebe pustaju u gildu da ides, to je potpuno druga stvar, mozda se vec neko vreme sa njima pa oce i ti da se nagearujes, u 90% slucajeva kad sam hteo da PUGujem kao feral dps, dobijao sam gorenaveden odgovor.

I sad je feral spec kriv što ti nisi mogao da puguješ kao feral? Dakle, ja što 99% pugujem (kad sam pugovao) kao feral, onda ispada da su balance i resto fail specovi za pugovanje?

To zavisi od servera, potražnje i tvoje reputacije kao igrača na serveru, ako je iole ima. Odnosno, koliko primećujem, kad se pravi raid u početku uzimaju bilo koji dps, a kad se popuni npr. melee, onda traže neki range. Ali, to su pugovi, to nema veze sa specom. Feral dps je viable, to je poenta.

Link to comment
Share on other sites

Ma macor kolje samo tako.Bolje igraj macku,nego sovu.Kao sto rekoh sova je sjebana rng-om,plus T8 mali upgrade u odnosu na Naxx,plus je 4 set bonus izbagovan.Ako hoces da rokas ko lud onda macor.Solidan je noobkin,ali realno kao caster je maslo losiji u odnosu na druge.Moze se fino dps-ati,ali opet siju ga svi.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

problem je prost, kreator je igrao u tbc ferala i tad je bio pointless na zalost, sad je druga pricha, ali boom je bolji boost raidu definitivno, a shto se samog dpsa tiche mrtva trka (ako znash rotacije ofc)

ali brate ako hocesh feral dps idi rolaj rouga :D

www.500px.com/chegster26

Link to comment
Share on other sites

Ma igraj macku.A sto se tice raid boost-a,sve noobkinove buffove nadoknadjuju drugi casteri.

Boomkinova improved aura sada daje 3% spell haste citavom raidu, ako sam dobro zapamtio i procitao.

Sto je fin buff ako se stackuje sa shamanovim totemom. Ako ne, onda QQ blizz...

I ja jos nikad nisam vidio da je macor uradio veci dps od boomkina. Ne znam, mozda sam naletao cesto na fail macore, ali boomkin je uvjek radio mnogo jaci dps od macora kad god sam ja pratio recount.

I kao sto neko gore rece... kome god treba melee, pre ce uzeti warr/rog/dk/pala/sham nego macku..

Edited by joximovic
Da sam pameta sigurno bi bio neki dr mr pr i bio PISMEN a nebi zavrsio za mesara i klao svaki dan 2000svinja.
Link to comment
Share on other sites

Lol kome treba melee uzece nesto drugo.Kome treba caster moze uzeti drugog,umesto noobkina.Macor lagano moze da se juri sa ostalim po pitanju dps-a,dok kao noobkin moras da molis boga da te prosere proc kad treba.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

problem je prost, kreator je igrao u tbc ferala i tad je bio pointless na zalost, sad je druga pricha, ali boom je bolji boost raidu definitivno, a shto se samog dpsa tiche mrtva trka (ako znash rotacije ofc)

ali brate ako hocesh feral dps idi rolaj rouga :D

Que?

Ja sam u tbcu tenkovao kao druid jerbo nam je trebao tenk stalno ali na encounterima koji ne zahtevaju tenka tipa arcanist doan sam bio prvi il drugi pored rouga koji je jedan od najboljih na serveru bio.

Da ne pominjem koji boost ima dps feral druid ako mu tenkuje druid jer ne mora da ubacuje mangle u rotaciju. Par puta je sa nama isao druid koji nije bio guildiee al je bio kul lik i dobro je igrao i bio je uvek prvi kad je single target dpsovanje bilo u pitanju dok sam ja tenkovao ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Po toj teoriji ako hocete da igrate sa casterom, iskljucivo igrajte sa magom, a ostale su sranje...

I onda napravite raid samo sa magovima, pa da vidimo kako to funckionise.

naravno

igra treba da bude od 3 klase

warriora kao melee

mage kao caster

i priest kao healer

sve ostalo su samo kopije !

Link to comment
Share on other sites

Po toj teoriji ako hocete da igrate sa casterom, iskljucivo igrajte sa magom, a ostale su sranje...

I onda napravite raid samo sa magovima, pa da vidimo kako to funckionise.

Realno, mage je trenutno no1 RNG-a, tako da jedan fight ce biti imba, drugi ce biti sux..

Da sam pameta sigurno bi bio neki dr mr pr i bio PISMEN a nebi zavrsio za mesara i klao svaki dan 2000svinja.
Link to comment
Share on other sites

Evo i mojih prvih utisaka :)

27. sam level i mnogo je zarazan druid. Tako je jebeno koristan, i mogu da se lako prilagodim bilo kakvoj ocekivanoj (i neocekivanoj) situaciji.

Jedino mi je samo jos malo teze da se navikavam na kombo sistem nakon dugo godina igranja paladina. Pokusavam da ukapiram kada uopste vredi iskoristiti kombo poene za finisher (koji je dot) ili kada treba jednostavno lupati poteze dok trash ne umre. Mislim, dok radim solo, uglavnom udarim finisher posle recimo drugog komba, jer ako sacekam vise poena, mob vec umire :). Da li se uopste isplati raditi to? Otprilike mi isto dodje sa i bez finishera da ubijem mob.

Mislim mogu ja recimo u instancama da sacekam 5. poen pa da uradim finisher, ali kapiram da ce se razlika pokazati tek na vishim levelima.

Sta iskusniji druidi misle? :)

Zastava101Mala.jpg
Link to comment
Share on other sites

Zaboravio sam sta se dobija na kom levelu,ali ubijaj mobove kako ti se namesti.Super je to sto kao feral mozes ici i kao dps,tank i healer.To mozes raditi cak i dobar deo outlanda.Kad dodjes do King of the jungle talenta,ni slucajno nemoj da si ga propustio,tad ce mobovi padati za 5 sekundi.Kombo poene neces pratit dok ga ne izlevelujes.Ja sam lupao finishing jedino na group questovima i na wordl pvp-u.Mobovi su padali od kombinacije,pounce,pa mangle,tigers fury i onda shred.Kaoje su rotacije u raidu,sa feralom,pojma nemam jer sam krenuo noobkina na 74 lvlu.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Evo i mojih prvih utisaka :)

27. sam level i mnogo je zarazan druid. Tako je jebeno koristan, i mogu da se lako prilagodim bilo kakvoj ocekivanoj (i neocekivanoj) situaciji.

Jedino mi je samo jos malo teze da se navikavam na kombo sistem nakon dugo godina igranja paladina. Pokusavam da ukapiram kada uopste vredi iskoristiti kombo poene za finisher (koji je dot) ili kada treba jednostavno lupati poteze dok trash ne umre. Mislim, dok radim solo, uglavnom udarim finisher posle recimo drugog komba, jer ako sacekam vise poena, mob vec umire :). Da li se uopste isplati raditi to? Otprilike mi isto dodje sa i bez finishera da ubijem mob.

Mislim mogu ja recimo u instancama da sacekam 5. poen pa da uradim finisher, ali kapiram da ce se razlika pokazati tek na vishim levelima.

Sta iskusniji druidi misle? :)

Finishing su ti upravo takvi - radiš na osećaj. Tek posle, kada dobiješ još dva finišera, onda možeš da šaraš malo u instancama.

U principu, šta ti je glavno da upamtiš - bleed i crit su tvoji prijatelji. Rip ti je obavezan finišer na bosovima, jer nije armor mitigated. Dakle, koliko piše da pravi damagea, toliko će da napravi bez obzira na armor bosa. Kasnije na bosovima ili mobovima sa mnogo hp-a koristiš pounce, savage roar, mangle, rake i ako imaš tanka shred, pa rip i da pevaš. Za solo imaš lacerate za interupte, ali obično će sami da padaju kao sveće. Posle, kada dobiješ king of the jungle i rend and tear, biće dovoljno samo da ih popreko pogledaš. :)

I da, ako daš savet, stalno koristi fearie fire i bez obzira šta ko kaže, imp shred je najbolji dps talenat za feral dps.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...