Jump to content

Uradi sam


brue

Recommended Posts

Uf, kako sad da objasnim sta mi treba...

U svakom slucaju treba mi pomoc :)

Trebalo bi da napravim interaktivnu bazu, gde bi glavni podaci bili razdeljeni u skupove A, B i C, a svaki od tih skupova na brdo manjih. Aj da taj "podatak" definisem kao stranu (skeniran dokument, plus nesto infoa), morao bi biti dostupan iz nekolicine od onih podskupova. E sad, da bi se automatizovalo, unosi se samo ta strana, odabere se sa cim ce imati veze, dodatni text itd, i podatak upadne u tu interaktivnu bazu u podskupove koji su "otkaceni" u opcija pri unosu.

Kojim klincem da ovo izvedem, a da nije potrebno visemesecno ucenje?

Pod interaktivnu bazu mislim da je moguce graficki je malo podmazati, tja da vise lici na net sajt ili power point prezentaciju, a manje na Excel npr. I normalno, to najvise iz rayloga da je mogu koristiti i oni koji nemaju bas mnogo veza sa kompjuterima :)

Eh da, i ne treba da je online, ali bi trebalo da je za network, sa razlicitim nivoima pristupa.

Nadam se da sam bio iole jasan sta mi treba...

Link to comment
Share on other sites

Treba ti relaciona baza ali nijedna nije tako laka za savladati kao sto bi ti zeleo + baza je baza, a interfejs ka istoj je nesto drugo i u vecini slucajeva se mora napraviti(napisati/isprogramirati) specificno za ono sto ce se unositi/chitati iz te baze.

btw moguce je da te nisam najbolje razumeo, jer sam ja ovo "morao bi biti dostupan iz nekolicine od onih podskupova" skapirao kao povezanost izmedju tih nekoliko tabela koje ces imati po nekom parametru posto bukvalno kako si rekao nema mnogo smisla jer ti podskupovi ne pristupaju jedni drugima vec ti na osnovu podataka iz jednog vadis podatke iz drugog i sl.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Moguce da nisam bio dovoljno jasan. Aj moram iz pocetka i sad cu valjda uspeti slikovitije i preciznije da opisem.

U biti, baza je jedna, samo sto preko interfejsa moze se doci do istog podatka na razlicite nacine, zavisno sa cim je povezan.

Preciznije (nadam se):

Napravim npr stranu kao u, ne znam, Wordu npr, sa nekim textom, ubacenom skeniranom slikom itd. Medjutim to je automatizovano, tja u nekom kalupu sto se izgleda tice, plus ima opciju da mu se stavi za koje delove interfejsa ce biti "vidljiv.

Sad, korisnik kad to pokrene, vidi u interfejsu sveukupne podatke (ne one unete, vec unapred definisane) i bira skup odnosno nakon toga podskup. Tu mu izlista one "strane" i bira koju ce da otvori. Normalno do te iste, moze doci iz iz drugog podskupa, u slucaju da se ta "strana" u prethodnom delu "vezala" i za taj podskup.

Slikovitije:

Unose se podaci za svakog ucenika u skoli. Korisnik (ne, nije pedofil) kasnije moze da pristupi podacima o tom uceniku i preko npr odeljenja, ili preko nekog predmeta , aj recimo, poput matematike. Samo sto je unos podatak automatizovan, tja onaj koji je zaduzen za unos ne mora da rucno dodaje vec ima fakticki "formular".

E jbga, ne znam kako drugacije da objasnim, meni lici kao jednostavan postupak, samo ne znam koliko je jednostavno to i napraviti. I ovo "slikovitije" je bas samo slikovitije, nema veze sa skolom :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...