Jump to content

Drakensang: The Dark Eye


voodoo_

Recommended Posts

??

Ono što je Baldur's Gate u odnosu na Icewind Dale, to ti je otprilike Drakensang u odnosu na Summonera, recimo.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

u nedostatku bolje zanimacije, cini mi se da cu da instaliram :)

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Upravo pređoh.

Osim poluretardirane završnice, može se reći prilično kvalitetan i dugačak FRP. Sistem koji pokreće igru je kompleksan i fino radi posao (iako mi pola stvari još nije jasno u njemu), likovi iz družine nisu ni blizu harizmatični kao ekipe iz Fallout i Baldur's Gate igara, ali su dovoljno upamtljivi, priča je kliše ali fino ispričana, minimum dungeon crawlinga (u odnosu na sve ostalo), dok su najbolji deo igre odlično osmišljene lokacije i imerzivnost celog tog sveta.

Obavezno štivo za svakog ljubitelja žanra, znaju ti Nemci znanje samo kad se potrude.

I najbolji deo, oslobađanje 10 giga prostora na hardu, woohooo...!

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Fala Vudu, evo sav sam porumeneo...[:I]

Nego, kako neko ko ima JC Dentona za avatara čeka nečiju preporuku koji FRP/RPG da proba? Tu nešto ne štima.

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

poco sam ovo ponukan vasim postovima, a bome i stranim rivjuovima i nisam se razocarao. ne znam tacno sta je u pitanju, ali igra ima ono nesto, znaci, nekako je sve adekvatno, idem kroz sumu i super mi je suma, bijem vuka i super mi je i nekako imam filing da je sve odradjeno (mada kliseizirano) onako kako treba da bi se covek osecao frpasto dok igra frp. sistem budzenja mi je malo nejasan i koliko vidim ovde po utiscima, ostace uglavnom nejasan do daljnjeg:)

znaci, da nisam izvalio da mos da se rotiras ko coek na q i e, ja mislim da bi aninstalirao odma, na svu srecu, postoje ta dva carobna dugmenceta.

pocetni utisci su vrlo pozitivni, bas sam srecan, nisam igrao ovakav olskul, kliseizirani, harizmaticni, tipicni, moc i magija frp jako, jako dugo. sve nesto ili tupavo tipa nwnovi ili neobicno tipa viceri:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

pa ti daj otkaz!11

i dalje mi se svidja, sad sam neki 3-4 level. i to mi se svidja sto se smoreno levelujes, a ne idemo vrrrr sto levela na sat vremena. u onom gradu sam poslednjih nekoliko sati i ne secam se kad sam se tukao poslednji put sto je sjajno! jedino me ona kamera ubija, ali ajde, ne dam se.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

eto, ne mos svijetu ugoditi!

sto ti je bezveze, meni je ovo punokrvni olskul fantazysetting patuljci elfovi orkovi pacovi kultovi zeleno drvece i potocici vukovi mede zeke carobnjaci fajteri zmajevi kvestovi frp...da ne pominjem da mi je i dalje do jaja sto sam vise isao okolo i smarao ljude i stvari nego sto sam se tuko.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

e jebiga pricas ko neki americki tinejdzer:)

na kameru se naviknes, fajt je isto ko i bilo koji pause fajt, ako mislis na privlacnost samog fajta onda idi igraj tekken:P mislim u pnp frpovima fajt onda ne postoji posto se sve zamislja:)

sto se tice generike, tu si u pravu i tu verovatno dolaze do izrazaja licni afiniteti i ukus, recimo ja sam odusevljen celim tripom i atmosferom, u nwnu mi je sve bilo nekako neprijatno, ne znam kako da se izrazim, recimo, ambijentalni zvuci su mi bili morbidni, odeca mi je bila retardirana, grafika dobra ali totalno neadekvatna, ovde mi je sve do jaja, prvi put u nekoj igri mi ne bi bilo smor da setam kroz sumu recimo. bas prvi put, ja to nikad ne radim:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Jeste, al recimo isto takvo i generičko okruženje i questovanje nudi i World of Warcraft, s tim što je to u njemu neuporedivo bolje urađeno + ne moram da proučavam sistem pravila sto godina pre nego što krenem da igram, kao u Drakensangu, tako da ako mi se igra nešto takvo, igraću WoW, u protivnom čekam nešto novo i divlje.

Link to comment
Share on other sites

Nah, varaš se.

Mislim, ja WoW igram samo zbog solo kvestovanja i zbog toga sam meta zajebancije, ali ta komponenta je daleko prijemčivija nego ova u Drakensangu. Znači jeste da Drakensang ima lepo ispričane questove, al ako zapravo kreneš da čitaš questove u WoW-u, i oni i te kako imaju smisla i baš su skroz fini i fantasy.

Link to comment
Share on other sites

nisam igrao wow, ali ovo je poprilichno dobro uradjeno, ne znam sa chim bih uporedio

mislim, igranje frp/rpga pored svega ostalog podrazumeva i igranje sa celim sistemom razvoja lika, ti bi vuds neku avanturu pre igrao nego li rpg

borba je fino uradjena, da li ima 1 ili 5 animacija borbe svejedno je kada i ne gledash borbu koja god brojka da je vec gledas uspeh tvog avatara

okruzenje jeste generichko (a koje nije????) ali je najlepshe jebeno genericko okruzenje koje sam video poslednjih godina... muzika i dizajn grada i mapa totalno doprinose nekom lepom ugodjaju dok se shetkash i reshavash kvestice... malo sam testirao nesto nisam primetio ikakav vid nelinearsnosti, ali tek sam u drugom gradu

i ne znam da li tako treba, ali moj pc se mnogo sporije lvlupuje od ostatka drugara, i nekako je kul :) uzeo sam amazonku, jbg nisam znao da vec u prvom gradu dobijesh amazonku, sada sam pokupio dwarfa i onu drugu ribicu :) pravim ugodjaj matoroj drtini, ne verujem da je ikada video 6 onolikih sisa u isto vreme :D

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...