Jump to content

Perception and the dimensions of the matrix


Recommended Posts

znaci obican stereogram mogu za dve sekunde da utripujem, ovo mi je do jaja zajebano, drndo sam jedan skoro minut i nisam uspeo, previse su veliki razmaci i evo vec pet minuta vidim mutno i bole me oci, jebes ti ovo:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ove konkretne slike su mi do jaja u odnosu na ove klasične stereograme gde iskrsavaju oblici iz mora ponavljajućih patterna.

"Moj" metod je sledeći: odabrati prvo na slici neki karakteristični element (kružna reklama sa kafom na drugoj slici, npr.) i zatim jako ukrstiti oči (tako da slike pobegnu na "suprotne" strane vidnog polja). Nakon toga početi polako sa vraćanjem očiju (i slika) u normalu i pri tome pokušati spojiti, fokusirati i "zadržati" pomenuti element kad se njegove kopije "sretnu" na sredini. Malo je zajebano u početku, ali upali svaki put.

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

znaci sta je fora - da ukrstite oci taman toliko da se pojave tri slike istih sirina, i da ta crna crta bude sa leve i desne strane sredisnje slike.. onda gledajte u tu srednju sliku netremice i oci ce se same prilagoditi

ja na primer zurim u ove paterne i nista ne vidim :)

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Ove "obicne" je lako provaliti. Sve sto treba da uradite je da fokusirate tacku "par metara iza slike", a ne da fokusirate tacku na slici.. Za ~20ak sekundi ce se pojaviti lik koji treba videti...

Ove "duple" nisam uspeo.

A poenta je da se fokusirate na neku tacku iza slike. Lupam imas zid na 1m iza monitora i fokusiras pogled na njegovu povrsinu, s tim da ti pogled prolazi kroz monitor. E sad ima fora da ukrstis pogled. E da i naravno ako mozete sami da otvarate zenice koliko je potrebno moze i tako. Uostalom googlujte stereogram pa pogledajte uputstva

Neko rece.. :)

Ove konkretne slike su mi do jaja u odnosu na ove klasične stereograme gde iskrsavaju oblici iz mora ponavljajućih patterna.

"Moj" metod je sledeći: odabrati prvo na slici neki karakteristični element (kružna reklama sa kafom na drugoj slici, npr.) i zatim jako ukrstiti oči (tako da slike pobegnu na "suprotne" strane vidnog polja). Nakon toga početi polako sa vraćanjem očiju (i slika) u normalu i pri tome pokušati spojiti, fokusirati i "zadržati" pomenuti element kad se njegove kopije "sretnu" na sredini. Malo je zajebano u početku, ali upali svaki put.

Brutalno!! Ova fora radi!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

uzmite bilo koju sliku,duplirajte je u PSu,ostavite par pixela prostora izmedju slika i voila,imate "stereogram" mada to nije pravi stereogram,vecj samo iluzija da slika ima dubinu,koliko znam kod pravog stereograma dobijena slika nikad nije kao i original,ako razumete.

dok su ovi iz posta 26 prava stvar,za 2-3 sek ih izvalim,samo kad se koncentrisem dobro.

U jaslicama mi se diz'o,sa 5 sam ga drkao,prvog dana skole mi je pusila na odmoru,u drugom razredu sam jebeo prvi put-i to dve drugarice,u trecjem sam jebao profesorku,kita mi je 25cm u ladnoj vodi,jebem svaki dan-a nekad i cescje....Imas ista iskustva? pridruzi se http://forum.klanrur.rs "cuz we fuck on first date"

Link to comment
Share on other sites

nije isto.. ja sam npr bio uzeo sliku zeleznice koja ide kroz sumu, ima 'dubinu', i dobio sam samo mali 3d efekat, koji se nikako ne moze uporediti sa onim zelenim vratima na primer

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...