Jump to content

sata hdd


domiNus

Recommended Posts

Posto imam staru plocu, novi sata hdd sam povezao preko raid controllera... e sad, znaci jedno dobrih godinu dana sve je radilo ok, ali u prethodne dve nedelje javlja se slecedi problem: windows radi neko vreme, i u jednom trenutku cujem zvuk u kucistu kao da sam ugasio racunar, ne znam ni kako da objasnim, i od jednom mi se prikazuju samo dve particije starog hdd-a. Ocajan sam, sve mi je na tom starom hdd-u a ne znam kako da resim problem. To je ukratko, ako neko zna sta bi mogao da bude problem neka pita, ovako ne znam sta jos da napisem :/

e da, kad se dize windows prijavljuje mi problem u G particiji koja je na novom hdd-u, ja ostavim da odradi shta treba ali opet isto. nekad odmah po startovanju windowsa nestanu particije, a nekad radi prilicno pa nestanu. mozda mi se 2-3 puta u ovih nedelju dana to desilo...

Link to comment
Share on other sites

vazi, probacu..

i jel moze neki guide kako da instaliram windows na taj hdd ako je uopste moguce...

i da, sad sam par puta restartovao racunar, svaki put prijavi gresku na G particiji, uvek pustim da odradi medjutim ne prikazuje. i kada uzmem properties na silicon image on mi prijavljuje hdd, 320gb samsung, ali ne cita particije :/

Link to comment
Share on other sites

Za instalaciju XP-a na taj hard disk, ide normalno, samo kad pocne butovanje instalacije sa diska, stisnes F8 kad te ponudi i preko floppy-ja ucitas drajvere za taj kontroler.

Te drajvere mozes naci na netu, ja imam npr Silicon Image 3112.

Jedino moze da te usere ako nemas floppy na kompu ili da ti rikne disketa prilikom same instalacije, e to je vec smor.

Andjeo smrti spusti buktinju i s' njom ugasi se jadno bice moje.

Link to comment
Share on other sites

ovaj.. posto ja ocigledno postajem ocajan, radi se o ovom controlleru...

http://www.ascent.co.nz/productspecificati...x?ItemID=359940

ranije sam sve lako instalirao, a sada vec mislim da je problem do drivera.. imam disk koji je pun istih, ne znam koji je tacno za ovaj...

a jel moguce da se butuje sa diskta drajver pri instalaciji? :(

blah, da, kupio sam i novo napajanje, atx 500 vati, ali ima 24 rupe na kablu za maticnu, a na maticnoj imaju 20.. video sam da neka napajanja imaju mogucnost da se skine visak. e sad, da li to znaci da je ovo nemoguce podesiti ili? da znam, da li da vracam sutra, pa uzmem drugo ili...

Link to comment
Share on other sites

uzeo napajanje, ne cita ga, znaci nije do njega.. meni cita hdd, i onda nece da ga prikaze u windowsu. pri svakom paljenju prijavi error na jednoj od particija. e sad, da li postoji neki program tipa hdd doctor ili tako nesto, koji moze da cita particije sa hdd-a koji je povezan preko silicon image-a?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

bump!

[:D]

ovako, znaci definitivno nije do napajanja..

a pri startovanju windowsa ide ovako: prvo prijavi problem na jednoj particiji (od tri, koliko ih ima na hardu), pustim da odradi repair, posle repaira a pre samog logovanja u windows cuje se taj zvuk dole u kucistu, a te tri particije se vise ne prikazuju u exploreru.. pokusao sam i preko runa recimo da udjem, ali ne..

e sad, nekih nedelju- dve nisam drzao taj hdd uopste prikacen na controller, i kada sam ga prikacio i instalirao drajvere on mi je prepoznao dve (od tri) particije, posto je winamp bio ukljucen pitao me je da li zelim da doda u pl bla, bla, i kada sam usao u my computer kako bih usao u neku od njih, cuo se taj skljoc dole u kucistu i particije su nestale again.. :/

aj molim vas ako imate jos neki savet, posebno bi dobro dosao neki software koji moze da pregleda taj hdd, jer vecina programa ne moze da cita hard diskove koji su nakaceni preko controllera koliko sam ukapirao.. mozda je problem u toj particiji gde staljno prijavljuje gresku..

Link to comment
Share on other sites

hddhealth je program kojim pre svega valja da proveris da li je taj drajv ispravan uopste, bar po meni.

posto sam i ja imao u skorije vreme probleme sa hard diskom, posebno sa zvukovima koje pusta :) postoji po onome sto sam saznao velika mogucnost da ako hard disk pusta neki neobican zvuk kao u tvom primeru da je riknuo na zalost. nadam se da nisam u pravu.

dakle moj savet je da skines ovaj hddhealth programcic, proveris da li je hard disk zdrav, pa onda krenes dalje u ispitivanje ako jeste

e i probaj ovaj link

zvukovi

mozda ti pomogne da protumacis znacenje tog zvuka koji ispusta tvoj hard disk :)

Link to comment
Share on other sites

e dominuse... uradi bato lepo ZERO FILL tog harda posto tebe jebu izgleda neki bad sectori na njemu! zero fill ce ga srediti

a bad sectore markirati za svagda i izbaciti ih iz upotrebe pa onda lepo odradish boot sa XPom pa format u NTFS pa pichi novi OS...

naravno pre svega toga bekapuj podatke jer moras ceo hdd da sjebesh a pri boot-u XP-a ga ponovo izdeli na particije po zelji...

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

jeeeeeeeej, sredjen mi je hdd, e sad jedno pitanje.. posto mi je taj prijatelj koji je servisirao hdd instalirao win na njega, kako da podesim sad da sa njega bootuje win, posto je povezan preko tog kontrolera na maticnu, u biosu kontam da mi ne prikazuje uopste...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...