Jump to content

Konfiguracija do 50 000 dinarci


evgeniy

Recommended Posts

uh, konacno dobih i taj blagoslov od roditelja da svoj antikvitet pod nazivom "Celeron" od 1.7ghz zamenim nekim boljim procesorom

elem, ova je prica bila aktuelna i pre mesec-dva dana kad sam takodje razmisljao na ovu temu i sastavio sam neku "FAPFAP" konfiguraciju koja glasi:

procesor: intel core2duo, E7200

memorija: geil black dragon 2x1gb)

ploca: gigabyte P35

hard: WD 320gb

graficka: gigabyte 8600gt, 256mb, 128bit (mada mi preporucise da uzmem 9600GSO, 384mb)

monitor: samsung 2232BW ili T200 (ne mora da je 22" :D)

e sad, ne znam kolko dobro se ove komponente medjusobno "uklapaju" pa vas molim da mi pomognete pri izboru i prosvetlite

ne verujem da cu priliku za kupovinu novog (ili zamenu starog) dobiti uskoro, tako da moram da ulozim novac pametno

hvala unapred :D

(copy/paste sa SK foruma, tamo sve idioti, lepse se osecam kad pitam na RURu :D)

Link to comment
Share on other sites

Uzmi 2x2 GB Geil Value memorije (cena je ista ko za 2x1 GB Black Dragon) i uzmi 9600 GSO umesto 8600 GT obavezno, daleko je brža. Samo otvori četvore oči, ako je 9600 GSO sa 512 MB, to je ona sporija sa 128-bitnom magistralom, to ne uzimaj. Ako je sa 384 ili 768 MB, to je sa 192-bitnom, to je "prava" 9600 GSO.

Ako je tesno s parama, umesto E7200 uzmi E5200. U igrama su skoro isti, a E5200 se jako dobro overklokuje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...