Jump to content

Holandija, viza, pasos, etc


Recommended Posts

Zbog neke spontane akcije moze da se desi da mi hitno treba Holandska viza, pa reko da pitam bracu rurovce kakva iskustva imate, kolko se ceka, jel ima sanse da se dobije u kratkom roku, kolko cimaju za pozivno pismo, hotelsku / avionsku rezervaciju, posto tesko da cu da imam bilo sta bolje od pozivnog pisma.

Also, bila je prica da stari plavi pasosi prestaju da vaze od januara 2009, zna li neko vise o tome?

Link to comment
Share on other sites

- 35e

- standardno: obrazac, fotografija, 6 meseci pasosha, lichna, papir o prihodima, papir o nekretninama (mada mislim da ovo ne treba vishe), radna knjizhica, pozivno pismo ili hotelska rezervacija, avionska karta, formular

koliko sam chuo u poslednjih par meseci su pocheli ponovo da smaraju oko izdavanja viza, tako da je kao i uvek bolje itji na nemachku vizu, koja se mnogo lakshe dobija.

koji sad stari plavi pasoshi ? mislim to je josh uvek vazhetji dokument iako sisaju karu sa ovim novim pasoshima koje nisu ni pocheli da izdaju. valjda od jan.2009 vishe (kao) netje izdavati stare nego nove, mada s' ivicom na chelu i tom akcijom koja traje vetj 7 meseci neshto ne verujem. ovi plavi tje sigurno vazhiti do kraja 2009.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

Also, bila je prica da stari plavi pasosi prestaju da vaze od januara 2009, zna li neko vise o tome?

sjebali su se u proceni, a nasha neefikasna skupshtina josh uvek nije izglasala produzhenje vazhenja plavih pasosha na kraj 2009. ja sam za svaki sluchaj uzeo josh u septembru biometrijski pasosh.

shto se tiche problema, s obzirom na bezobraznost pojedinih zemalja mogu da te sjebu za vizu zbog pasosha.

Link to comment
Share on other sites

holandjani su ti drkadzije nevidjene. to kazem iz licnog iskustva.

svako mi je odobrio vizu,ukljucujuci i amere (koji su je dali na 3 god) samo su se holandjani izdrkali i odbili bez obrazlozenja ikakvog.

u svakom slucaju,sa srecom ako budes bio u prilici da vadis...

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

pa i nije,prvi put sam dobio na 6 meseci... drugi put na tri godine.

ne znam kakva su pravila ali meni je ovako bilo. a njih sam uzeo samo kao primer. nigde nisam imao toliko cimanja oko vize kao sa holandjanima,da bi na kraju odbili opusteno bez obrazlozenja.

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

holandjani su ti drkadzije nevidjene. to kazem iz licnog iskustva.

svako mi je odobrio vizu,ukljucujuci i amere (koji su je dali na 3 god) samo su se holandjani izdrkali i odbili bez obrazlozenja ikakvog.

u svakom slucaju,sa srecom ako budes bio u prilici da vadis...

Iskustva su razlicita. Evo ja na primer nisam nigde duuugo bio (pasos koji sam izvadio 2003. mi je bio prazan od viza EU) i podneo sam dokumenta u cetvrtak, tog dana malo kasnije su me zvali jer je konzul trazio i kopiju lk/pasosa ortaka kod kojih sam isao, u petak sam podneo samo jednu kopiju lk (od 3, posto sam naveo trojicu). U ponedeljak su me zvali pre podne izvinili su se er konzul nije stigao da pogleda moj zahtev (zamolio sam ih u petak da mi rese pitanje pre srede jer sam za tad kupio avionsku kartu), 2 sata kasnije su zvali opet da mi kazu da je konzul resio moj zahtev i da u utorak odem po vizu. Utorak uzeo vizu, sreda bio u Amsterdamu. S druge strane ja imam katastrofalno lose iskustvo sa Spancima i sa Italijanima. Prvi su mi odbili vizu isto bez objasnjenja (studentska ekskurzija.. odbijeno nas 500+), a Italijani imaju onu foru sa zakazivanjem preko telefona. Svaki dan ujutru u 7:30 zovem, kazu mi jos nije pocelo zakazivanje za sledeci mesec; a kad ce?; ne znamo, morate zvati sutra. I jedan famozni ponedeljak ja ih pozovem i oni mi kazu da se zakazivanje zavrsilo prosli petak. Do jaja zar ne? :)))))

Link to comment
Share on other sites

Holandjani su ne vidjene drkadzije,mene su prosle godine odbili za vizu bez ikakvog obrazlozenja...samo su mi rekli "dovidjenja prijatno,pokusaj ponovo za 2 meseca",pre 2 meseca sam poslovno isao za Holandiju,dali su mi vizu na keca,evo prvog decembra sam uplatio novu godinu u amsterdamu i dobio sam vizu opet lagano. Jbg to kako im dune...

P.S shroomsi nisu zabranjeni,to je samo glupa bubica,ortak sa posla dosao pre 2 dana sa 2 procije pecurkica ;)

Link to comment
Share on other sites

Meni su Francuzi bez problema dali vizu u Moskvi za jedan dan (doshao ujutru u ambasadu, posle 14:00 mi vec dali vizu). Dodushe ja sam imao milion papira (da imam veliku platu, da imam u Rusiji pare na rachunu, da sam ozenjen i imam dete u Rusiji, da radim, da sam zdrav itd.).

Edited by ZerBah

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Holandjani su ne vidjene drkadzije,mene su prosle godine odbili za vizu bez ikakvog obrazlozenja...samo su mi rekli "dovidjenja prijatno,pokusaj ponovo za 2 meseca",pre 2 meseca sam poslovno isao za Holandiju,dali su mi vizu na keca,evo prvog decembra sam uplatio novu godinu u amsterdamu i dobio sam vizu opet lagano. Jbg to kako im dune...

Sad meni nije jasno kako su nevidjene drkadzije? :) Jednom su te odbili i dva puta su ti LAGANO dali vizu? :)))

Link to comment
Share on other sites

koliko sam chuo u poslednjih par meseci su pocheli ponovo da smaraju oko izdavanja viza, tako da je kao i uvek bolje itji na nemachku vizu, koja se mnogo lakshe dobija.

a kolko mogu da me smaraju ako uzmem nemacku vizu a ni ne pojavim se u toj zemlji ili samo prodjem vozom kroz istu?

koji sad stari plavi pasoshi ?

pa taj jedan jedini, defaultni. Sorry na konfuziji.

džabe ideš, zabranili su shrumse :(

nisu nisu, ne veruj dusmanima :)

podneo sam dokumenta u cetvrtak

a jesi morao da zakazujes u napred i ti fazoni? Kolko u napred moram da im se najavim?

imaju spanci te fazone, al' moze im se :)

da, izgleda da je to sve random, posto ja sa spancima nisam imao nikakvih problema, cak su mi falili neki papiri (nebitni doduse) i dobio vizu sledeci dan.

Edited by trooper
Link to comment
Share on other sites

ako ideš vozom, neće te uopšte smarati što imaš nemačku vizu. eventualno za avion pitaju jer je tu očigledno da ideš u "pogrešnu" zemlju, ali mene su i tako puštali. mnogo to zavisi i od tvoje face i vajba, jer je diskrecija graničara poprilična.

Link to comment
Share on other sites

ma teško da će da smaraju, ortaci su letos vadili mađarski šengen, i kad su dobili vizu, išli su avionom u Rim, iz Beograda, i niko im nije pravio frku

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

a kolko mogu da me smaraju ako uzmem nemacku vizu a ni ne pojavim se u toj zemlji ili samo prodjem vozom kroz istu?

pa ja sam imao odprilike isti sluchaj, ishao sam u belgiju sa nemachkom vizom, avionom. na kontroli me je pitala neshto u fazonu "pa vi imate nemachku vizu ?!" na shta sam rekao da sam samo u tranzitu ono par dana i palim posle i sve je proshlo glatko. od svih takvih primera nisam chuo za nikoga da su ga vratili il bilo shta slichno.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

americke vize izdaju na 3 godine samo (tj. tako su meni i jednom drugaru), btw. kakva je procedura ako pasos prestane da vazi (ovaj plavi SRJ) a viza (za USA) i dalje vazi u njemu? ako bih izvadio novi pasos sta bi morao da uradim da bi ta viza i dalje vazila ?

sry za hijack topica btw

Edited by SilentCat

[13:00] <GM`JessicaBiel> neko drzi blokce sa pikovima i banovima a neko sa kevama

[23:11] <srs[razer]Baja> ne volim da me neko gleda

[23:11] <srs[razer]Baja> dok jebem

[01:40] <@Xeo|Baja> ko da ti ja kazem pitaj mareta kako mu cale suri odbojku

[01:40] <@Xeo|Baja> i on ti kaze moj cale nema ruke

Link to comment
Share on other sites

americke vize izdaju na 3 godine samo (tj. tako su meni i jednom drugaru),

sto ne znaci da je svima tako... :)

ne bih slagao,boze,pise mi u pasosu. to je bilo 2003,sad drugi put kad sam vadio,2007, dobio sam na 3 godine.

ali totalno nebitno za temu u sustini...

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

očigledno da su promenili imigracionu politiku ili premestili srbiju iz grupe sa mudžijskim u grupu sa nekim manje štrokavim zemljama.

^ this

US turisticka B-2 viza se po defaultu izdaje na 3 godine vec neko vreme.

mada mi nije jasno zasto smo povlasceni imajuci u vidu da volimo da im palimo ambasadu :)

Edited by trooper
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...