Jump to content

mladenq

The X
  • Posts

    2,339
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    21

Everything posted by mladenq

  1. Da da, jaooo taj gejm. Degenerik taj sto je zadnji birao izjavi "i want to lose points" i randomuje AM-a... A mid je lik insta pickao Puck-a i fidao kao i ti moroni u offlaneu. Naravno da sam popizdio ali sam se kao sto kazes trudio:D. iako je zbog takvih degena skroz validno da namjerno budes afk.
  2. Ako ne rade bas nezamislivo nesto retardirano tipa oba supporta da ti contestuju kripove u lejnu onda stvarno nema razloga da uproastis gejm jednom recimo liku koji se trudi kao taj mid. Mene iz nekog razloga zadnjih 10 gejmova stalno stavlja u 4k partjie, ljudi imaju po 1k manje mmra od mene. Sad sam igrao sa likom kojem je nick "proench", ima negdje oko 4.5, koji je izjavio da igra svaki gejm sa ench i da ne gubi (odma znas na cemu si), pa je onda bio prvih 10min afk jungla farmajuci midas, sa jebenom ench, tol'ko afk da nije cak ni rune contestovao. :insertsadface:
  3. I ti znaci namjerno throwas jer ti neki idiot singlepulluje iako imas 2:0, jeziv si :D
  4. Je li realno da ljudi jos uvijek nisu sredili bug gdje ne bude safe to leave kada ti covjek dc na picku i ne vrati se, i izgubis 25, lel.
  5. Pogledao sam i ja do 20og minuta. Manje vise ovo sto kaze covjek iznad. SF vam je pa i najkorektnije odigrao, cak je vodio vokera jedno 1k sve vrijeme, dok niste poceli kolektivno da ginete svi. Ti iz nekog potpuno neshvatljivog razloga drzis ward u inventoriju do 8og minuta? Na slijepo mislis da ti SF dodje dole i genka? Pa on covjek ne smije ni na runu da krene jer vi predstavu nemate gdje su VS i ES cim se sklone malo iz lejna. First blood si dao prenaivno, ponovo iz nekog neobjasnjivog razloga ides direktno u VS sa 30% hpa koja ima stun. Za autocast glaives ti rece vec covjek da ne pisem isto, kao i za positioning. Gore Bristle i CM u sustini i ne mogu dobiti lejn vs Meduze i Licha ali su svakako jezivo losi, a SF iako ima ward prema toj gornjoj runi opet nema nikakav uvid u mogucu rotaciju njihovu, a i da je pokusao da genka ne bi uspio jer su oni imali ward u svojoj sumi zbog te potencijalne SF-ove rotacije. Bottom line, SF ne snosi ni najmanju krivicu za vas katastrofalan laning phase, i da je probao da genka ne bi mu proslo 95% jer oni imaju odlican vision a vi ne, jer opet kazem ti iz nekog razloga drzis ward u inventoriju, a i niko od vas ni u jednom trenutku nije pokusao da contestuje rune, nego ste afk u lejnovima i hocete da SF genka bez visiona, haha.
  6. Mislim da nisi dobar id dao, posto spominjes gyra i necra a njih nema u ovom gejmu.
  7. Oni jesu utvrdjenja u odnosu na njega, ali je opet SF sa pt vise tanky od recimo Zevsa, Line, Lesha... Nazvao sam ga nukerom/pusherom jer si me pitao kako bih nazvao heroja (SF) koji razama moze veliki dps da napravi a i lagano da cisti waveove, nisi me pitao kako bih nazvao bocica,cizma itembuild. I gdje sam to ja rekao da priznajem samo itembuildove i da na osnovu njih kategorisem heroje? Je l' ti to u nedostatku argumenata izmislis da sam ja nesto rekao pa onda branis to? Ja sam cak pokusao tj sve vrijeme pokusavam da napravim jasnu distinkciju izmedju tipa heroja (nuker/pusher) i itembuilda koji ides takvom jednom heroju (glascannon). I nije mi tesko da prevalim preko jezika glasscannon i tako da ga nazovem, msm to nije toliko ni bitno nego mi je samo zapalo za oko kao sto vec spomenuh dosta puta u prethodnim postovima da si uzeo za premisu da je SF glasscannon i onda pravdao gameplay njegov u skladu sa tim, a to nema logike jer se ne igra sada tako heroj. Stvarno mi nije zelja bila da diskutujem sa tobom sad na 10 strana o samom terminu.
  8. 1. Naravno da jeste glupo nazivati ih pusherom/nukerom ako pricamo o itembuildovima a mi ne pricamo o tome tj tvoje pitanje se nije odnosilo na item build nego kako bih nazvao HEROJA. 2. Dovoljno je tanky sa pt za taj early phase na kome ti od pocetka potenciras, a ne sigurno za mid/late game. 3. Ovim trecim nemam pojma sta si htio reci ni ako pretpostavim da mislis na role a ne roll, a nemam vise stvarno ni volje da pratim tvoj nekoherentan tok misli, sve sto sam htio reci na ovu temu sam vec rekao da se ne nadovezujemo dalje.
  9. @Vlada_ Naravno da nema sa SF-om koji se trenutno igra. A upravo ta sustina koju ti spominjes jeste u tome kako se igra SF trenutno igra, jer je covjek uzeo kao pocetnu premisu da je SF glass cannon i onda nastavio argument na osnovu toga, a kao sto gore rekoh on je i bez meke i bkba, sa obicnim pt poprilicno tanky. p.s. To sto si naveo kao definiciju stoji, ali konkretno u Doti se misli na itembuild kada se govori o glasscannonu i glupo je nazivati heroja glasscannon jer se nacin igranja tog heroja mijenja iz patcha u patch.
  10. Sta pricas ti? Jesi ti sad neki vitez koji swoop in da objasni stvari? Sta je smijesno u tom 'zvanicni'? Jesi ikada cuo da neko naziva tip heroja glass cannon ili da kaze da igrac ide glass cannon build heroju? Ili da iko jebeno oslovljava SF-a kao glass cannon, heroj koji se vec odavno igra kao teski frontliner ti ces sad da objasnjavas meni logiku kojom se dodje da je on glass cannon citajuci "opis njegovih magija" haha, o ljebe... Da caru, heroj koji u 9 od 10 partija stoji prvi tuce twr dok su njegova 4 iza, to je glass cannon!
  11. Naravno da to nije ista logika, jer po tome bi jedini nacin da budes pusher bio da kupis necro? Ili da budes initiator, da kupis dagger? Uostalom, to nije nesto sto sam ja izmislio, nuker/pusher su zvanicni tipovi heroja u doti dok glass cannon nije.
  12. Takvog heroja bi nazvao nuker/pusher. Ja ne znam sta tebi nije jasno, glass cannon nije tip heroja nego itembuild.
  13. Haha, pa u slucaju cizme i boce 5mins into the game on nema ni dps ni tankiness, kao sto nema nijedan drugi heroj, a posedovanje ta dva itema se nikako ne moze nazvati "itemizing". Ja ti opet kazem glass cannon ti dobijes prioritizovanjem dps itema nad svim ostalim a heroj sam po sebi nije glass cannon.
  14. Nisu heroji po defaultu glass cannon, neki imaju vecu predispoziciju da budu neki manju ali ti heroja gradis, itemizujes da bude glass cannon.
  15. Idioti koji idu necra offlane i treba da dobijaju po nosu, ni ja mu ne bih pomogao da sam bio taj SF.
  16. Krivim twitch streamove za tu sve cescu pojavu, idioti blindly prate stvari koje vide na streamu i ni 1% nisu sposobni da se prilagode potrebama njihovog tima u datoj partiji. 8 od 10 5k+ AntiMejdzova ima zacrtano u mozgu (jer je vidio na streamu) da treba iskljucivo bez ikakvih izuzetaka da farma sumu i da splitpusha i taj kretenizam ide u toliku krajnost da se on nece tp na na tower da pomogne pa i da je citav protivnicki tim na 10% hpa bez mane, jer je eto kompletni idiot. Map awareness je veliki problem kod igraca trenutno. Ovo isto vazi i za storm igrace.
  17. @daniiL Ali zar ne mozes taj argument upotrebiti za veliku vecinu dpsera? Rijetko je koji heroj pravljen da ima i ogroman dps a i da je po prirodi tanky, ti mozes i od axea napraviti heroja koji umire u 2 sec ako se focus bez surv itema... SF se ne igra kao glass cannon i onda ne vidim zasto uzimas to kao premisu za neki argument. Ti si cim uzmes pt nakon 5 min vise tanky od vecine midlanera.
  18. @daniiL Pa i ne bas? Meku mu kupujes jer je natural mek carrier i jer se igra kao frontliner a ne kao glass cannon, nisu heroji po defaultu glass cannon nego ih ti itemize u skladu sa tim ili ne, sto ne kupujes emberu meku i bkb, naravno da mozes i bice tanky ali se ne igra tako... A SF svakako jeste vise farm oriented nego gank, i mislim da ne treba siliti da on dolazi da pomaze lejnu kojem lose ide osim ako nema bas ekstra priliku (haste/invis runa, ili tp ako se vs opasno overextend)
  19. Otkud ti to? Pa heroju se more often than not ide meka pa bkb, i igras ga kao frontlinera. Naravno mozes ti njega itemize striktno glasscannonski ali je trenutno mnogo korisniji u ovoj ulozi koju sam spomenuo. @konkretnotopic Sto se tice gankanja ili farmanja lejn/suma to je skroz situational, prioritet ti je farm lejna/sume, ali imas bottle, ides po runu svaka 2 min, ako te ukenja invis/haste logicno da ces probati genk. Ako te runa ne ukenja skroz je ok i da stojis afk na midu 10 min da farmas. @shpanac kako ti uopste igras na tom fpsu, zasto to radis sebi :D
  20. Ne znam jesu li ove izmjene trebale da nerfaju Undyinga ili sta posto nikako nisu, par partija kada je imao dobar start vs mene i uzeo relativno brzo aghs, znaci da bi ga ubili samog ja(qop) mirana i kunka moramo da ga drzimo non stop pod stunlockom i da bacimo sve magije do jedne i opet jedva, a ako slucajno se odstunlockuje ne mozemo da ga ubijemo...
  21. Igrao sam 6-7 partija danas nakon ovog patcha, u svakoj je bio Doom i dobio svaku :D
  22. Prosjecan 5k lik apsolutno ali apsolutno pojma nema kad moze a kad ne da pusha, sto bi trebalo da bude neki common sense za jednog 3k koji je los, i ovo mu se stalno ovako desava iz gejma u gejm, covjek bi pomislio naucice ali ne, retardi ostaju retardi, i naravno nikad ne poslusaju, koliko mi se samo ovo puta desilo da imas free rosha i molis debile da odu da uzmu, ali jok:D. BS, Sky, Ursa i Rubick = bzt pushing powa evuh. Inace dobili smo gejm nekim cudom u 70om min. p.s. najgore od svega sto se oni cak nisu ni buyback, nego su ova cetiri morona moja cekala da se svi ozive i cak ni tad nisu odustali od pusha, samo smrt ih je mogla vratiti nazad:D
  23. 1. http://pokit.org/get/img/1c9f2cac100c8caae43bc0ee72776d4e.jpg 2. http://pokit.org/get/img/27e99b60c7097aa6266be68eadd17cbb.jpg doto gamesense in nutshell
  24. Neces ti onda brzo izaci iz 4k:D, ako si prosle sedmice imao 5.1k kad smo igrali, a spao si 500;D. Inace, moram da priznam da mi tvoja filozofija -ako su oni idioti, budi jos gori- djeluje sve vise primamljiva, samo ne da idem bas u krajnost da namjerno throwam, nego neka blaga nezainteresovanost. Tipa ako se desi da instant markiraju 4 core pozicije na pocetku partije i onda naravno da krene da odbrojava jer niko ne bira, random 10/10 od sada pa igram sta bog da. Bukvalno at certain point, kada se nareda dosta bagre iz gejma u gejm sa tobom, covjeku stvarno prestane da puca kurac za mmr, nego samo hoces da sljam izgubi.
  25. Evo trazi mi gejm 25min:D, ja mislim da ne postoji gaming platforma da vise sere po userima od ovog steama tj ovog valvea, i da useri vise trpe. btw kako mozes dobiti bodove ako je dobio abandon u pick timeu?
×
×
  • Create New...