Jump to content

AMD Rewards kroz Gaming Evolved app


Slađan

Recommended Posts

AMD pokreće neki Rewards loyalty program u kojem učestvujete ako koristite AMD/Raptr Gaming Evolved aplikaciju za optmizaciju podešavanja u igrama. Navodno će igrači primati poene za igranje i još ponešto, a ti isti poeni će služiti kao za kupovinu igara, popuste i slično. E sad, ne piše nešto baš koliko je poena potrebno za nešto smisleno što je možda najbitnije jer kome treba bloatware koji ti donese 1€ vrednosti za godinu dana igranja. Ja ne koristim to, niti sam probao ali sam skinuo pre nekog vremena program i nikako da čekiram ima li leba od toga, a i nije da mi treba mada ću svejedno probati, možda ima neki zanimljiv feature. A ako već koristite Gaming Evolved, sasvim je moguće da već imate par hiljada poena.

 

Detaljnije - http://hexus.net/gaming/news/pc/66297-amd-rewards-loyalty-program-launched/

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Sad sam baš čekirao Gaming Evolved, realno ima par glavnih fora od kojih je većina nebitna:

 

- Ako ste retard i ne umete da optimizujete igru putem grafičkih podešavanja u samoj igri, ovo je prava stvar za vas.

 

- Apdejtovanje drajvera za AMD kartice.

 

- Podržava strimovanje gejmpleja na Twitch, nema nikakvih podešavanja samo one click to stream. Radi kljakavo.

 

- Ti poeni i sranja ne rade baš najbolje, po nekoj teoriji ja sam u startu trebao da dobijem 750 poena jer sam se ulogovao sa svojim Raptr nalogom i verifikovao mejl ali nisam dobio išta.

 

- Pomenuti poeni služe za dobijanje nekih popusta ili kupovinu igara. Popusti su oko 5-10% na fazon četiri stvari, neke sluške, twitch pretplatu i još neko sranje. Takođe, igre koje su dostupne su uglavnom između 12.500 i 25.000 poena, a ima ih fazon 5-6 (DeusEx HR, DMC, Dirt3, itd). Takođe možete sa tim poenima ući i u dnevna/nedeljna/mesečna izvlačenja u kojima su nagrade bronze/silver/gold AMD reloaded paketi sa igrama ali i postoji izvlačenja u kojima možete dobiti R9 270X grafičku. Sem toga, poeni i nemaju neku vrednost za sada.

 

- Možete da hvatate skrinšotove mada to većina klijenata može danas (sem glupog EA Origina).

 

- Broj podržanih naslova nije baš impresivan, meni je od 20 igara skontao za optimizaciju jedino tri (ACIII, BL2 i Portal 2).

 

- Ono što jeste plus je što je ovo ipak Raptr desktop aplikacija te time beleži sve igre koje imate instalirane, statistiku, itd, itd. A sve to možete da (automatski) šerujete detaljno na FB i Twitter. Ni jedan od poznatih klijenata - Steam, Origin i UPlay to i dalje nemaju niti su blizu bilo kakve bitne i zanimljive integracije sa modernim socijalnim mrežama ovog tipa. Raptr pokušava ali bez desktop klijenta tj. ovoga, neretko ne radi kako treba.

 

Pored tih kao "fičra", aplikacija nasumično krešuje bez ikakvog objašnjenja i upozorenja niti daje ikakave error poruke, samo se ugasi. Podešavanja u opcijama se resetuju kada se to desi, ako ih niste sačuvali i ručno resetovali program. In-game overlay nekad radi, nekad ne.

 

Generalno, lepa zamisao ali u praksi i dalje mega beskorisno za svakoga ko pretežno koristi Steam Origin, UPlay za igranje. Kao što sam naveo, skrinšotovanje ima manje više svuda, a svako ko ima iole malo mozga da igra bilo šta na PC-ju će umeti da ode u opcije i podesi grafiku u igri kako mu paše. Strimovanje na Twitch je podržano u Originu i UPlayu, a ima i boljih i korisnih programa koji to rade mnogo bolje od Gaming Evolveda. Apdejtovanje drajvera, to može i Steam, AMD Catalyst, koji već većina ljudi ima.

 

Iako im je glavna fora to "one click" optimizacija igara, to je glupost najveća. Jedina iole vrednost je u tim buđavim poenima koje i ne možete da potrošite na išta pametno sem da upadate u neka izvlačenja sa još milion ljudi. Tu je i Raptr, ali ako vam radi bez klijenta i uredno povlači info sa Stima i gde sve već, onda vam ovo ni ne treba. Nažalost, online Raptr je večito bagovit tako da je ovako lokalno skupljanje informacija jedina opcija za koju znate da će raditi.

 

Zaključak - za propustiti za sada, možda kada izađe iz bete (ako izađe iz bete) probati ponovo. 

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...