Jump to content

Zadatak iz Excela


Pipboy

Recommended Posts

Znači ovako: treba da odradim u Excelu, u jednoj ćeliji, neku vrstu brojača koji će da dodaje i oduzima vrednost u zavisnosti od unosa u drugim ćelijama. Drugim rečima, imam tri ćelije, jedna je STANJE, druga je DODAVANJE i treća je ODUZIMANJE. U ćeliji stanje se ubaci neka inicijelna vrednost (npr 5), i onda se u ćeliji DODAVANJE unese recimo broj 4. U ćeliji STANJE treba da se pojavi nova vrenost (9). Onda na tu devetku treba da se dodaju i oduzimaju vrednosti koje se naknadno ubacuju u ćelije DODAVANJE i ODUZIMANJE. Ovo nije moguće uraditi klasično, jer svako novo dodavanje na ćeliju STANJE resetuje zbir (a meni treba ta ćelija da akumulira vrednosti, odnosno oduzima u zavisnosti od druge dve ćelije). Prilično sam siguran da ovo može da se odradi preko neke od naprednih funkcija u Excelu, ali ne mogu nikako da provalim kako (možda kroz cirkularne formule), nazivi funkcija su skraćenice iz kojih se teško provali o čemu se radi, a njihov opis je prilično kriptičan. Probao sam na netu da nađem primere i knjige, ali bez uspeha. Ako neko zna, bio bih mu zahvalan na bilo kakvom savetu/rešenju/predlogu (osim onog da se to uradi programski u nekoj drugoj aplikaciji, mora da bude u Excelu.).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Tools->Options->Calculations i ukljuci Iterations i stavi max change 1000 npr, radi na principu:

stani na polje a1 i ukucaj u formulu "= a1+a2". A1 ti je tvoje STANJE, a2 tvoje DODAVANJE.

Sa ovim ce ti raditi, uzmi malo pa se igraj =)

You owe me 2 dollarz nigga!

Andjeo smrti spusti buktinju i s' njom ugasi se jadno bice moje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...