Jump to content

SBB serveri?


Recommended Posts

serveri su umrli kao i scena q3 ovde :/

serveri nisu umrli,na srecu postoje jos 2 EUnet q3 servera,

koja uvece budu prepuna...

tako da nam bas nedostaju sbb serveri :(

ali izgleda da ste vi sto pljujete scenu

zaboravili da prvo morate da se konektujete

da bi scena zazivela [:o)]

hf

Edited by uq.zuloom

P.S.101

Link to comment
Share on other sites

serveri nisu umrli,na srecu postoje jos 2 EUnet q3 servera,

koja uvece budu prepuna...

tako da nam bas nedostaju sbb serveri :(

ali izgleda da ste vi sto pljujete scenu

zaboravili da prvo morate da se konektujete

da bi scena zazivela [:o)]

hf

true true

[22:50:28] <@[qcg]rmb> i wan play now :\

[22:51:15] <@sch4^qcg> n-o-w

[22:51:15] <@sch4^qcg> :P

[22:52:13] <@sch4^qcg> n-o-clarke-gabel-w

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Moguce je da ce biti server vracen, a chak i pojachan.

Obratili su mi se Chixus i Mitke, zele da pomognu ili chak podignu novu mashinu.

Dogovoricemo se u narednih dve nedelje shta cemo, u zavisnosti kakve su nam mogucnosti.

Trenutno stanje je da sadashnja mashina ne radi iz nepoznatog razloga ( nisam imao vremena ni da utvrdim zashto, sudeci po opisu sbb-ovaca najverovatnije je otkazalo napajanje ).

Postoji rezervna plocha za C2D procesor, postoji nova memorija za tu plochu i napajanje ( koje mozda nece biti dovoljno jako za ovu mashinu ). Shto se nabavke tiche trebace nam nov procesor i novo napajanje ( jache od rezervnog ).

Chixus ce da pogleda da li postoje uslovi da se server bolje obezbedi ( da ne bi morali da bacamo po jedno napajanje i ups na svakih 2-3 meseca ).

Smatram da sam dao dosta novca i vremena na ovo do sad, i previshe.

Tako da server moze da opstane samo uz jos nechiju podrshku ( 1. finanskijksu - nova napajanja, 2. u ljudstvu - jer nemam vremena da po ceo dan zivkam sbb-ovce da kliknu na power on dugme kad im vrisne struja u zgradi, i vremena da instaliram novo napajanje, isto da resetujem server - tachnije nisam uvek tu ).

Shto se tiche instalacije mashine, igara, podeshavanja i delova ( koliko mogu ) dacu.

U novonastaloj situaciji:

- moracete da se udruzujete za kesh za napajanje ( obracacete se Mitketu ),

- Chixus ce se baviti proverom rada mashine i resetovanjem aplikacija ako je potrebno ( zamenom napajanja ako ja ne stignem ).

mizantrop iz Singidunuma

--<[Superunknown]>--

Link to comment
Share on other sites

fala niko brate , ja licno mislim da si ti nasoj q3 zajednici dao najvise.

mogli bi svi , tj oni koji se igraju na serverima domacim da dobiju neki zhirorachun i uplate po neku sumicu tipa 100,200din

za napajanje , procesor ili sta vec treba , a ne da se guzi nas 8 na 1v1 eunetu.

takodje i bolje prioritete na nase igrace , koje zele da ulete kintu u odnosu na cro i madjare koji djuskaju kod nas :P

Pink_Floyd_The_Wall_Avatar_by_Irakli_Jan

Link to comment
Share on other sites

Ako se napravi neka organizacija da ljudi koji igraju Kvejk pomognu nashoj sceni na ovaj nachin (novchano) - prvi bih poslao tih 100/200 dinara. Dobre ideja zomb1e.

Niko, svaka tebi chast na svemu shto si uradio do sada za Q kod nas, mislim da je vreme da i drugi, makar malo, pomognu na ovaj ili onaj nachin i veoma mi je drago da su ti se neki ljudi vetj javili i ponudili pomotj.

/waves

Link to comment
Share on other sites

shto se mene tiche, tu sam za organizaciju turnira, refovanje, modovanje servera, telnet itd (i neki skroman kesh ako treba)

poshto sam iz zrenjanina, ne mogu da se fizichki cimam da idem do bg-a i da brljavim po serveru, ali count me in za gore navedeno

videcu da, ako budem mogao da izboksujem, sezam digne neki q3 server

p0zdrav

[22:50:28] <@[qcg]rmb> i wan play now :\

[22:51:15] <@sch4^qcg> n-o-w

[22:51:15] <@sch4^qcg> :P

[22:52:13] <@sch4^qcg> n-o-clarke-gabel-w

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...