Jump to content

Healadin newbie :)


Paja

Recommended Posts

Drugari i drugarice, dok se spremam da tankujem Karu (znam znam.. tishina!), nabasao sam na dosta lepih healadin itema. Pa sam poceo da razmisljam o tome da sa vremena na vreme promenim spec, cisto da vidim kako je biti paladin healer.

Tips?

links?

Talenti?

A i ono shto me najvise zanima. Koliko je tesko navici se na healing posle tankovanja godinu dana? :)

Zastava101Mala.jpg
Link to comment
Share on other sites

Posle druida, po meni najbolji healer za pvp i pve.

Ne treba ti navikavanje jer je healovanje lako.

tuzno je sto ljudi misle da je ovo tacno

NEMA JAKO I NEMA U GLAVU!

[19:12:21] [W From] [80:Primevilka]: ja to zato shto te volim <3

Pa ne znam,pola shljive,njivik i bashtu

Link to comment
Share on other sites

^ priets, arena disci pve holy...

2.5 godine igram holy paliju, igra se sastoji od: spam 1 dugme ceo raid, chak ne rasturash spell ni na rankove jer nemash mana problem, niti pravish tret, bacash blessinge(isto kao i tankadin) po nekad bacish instant heal chisto da ti tank ostane ziv dok ga "pravi healeri" ne zaleche, ne znam kako ali na kraju imash solidan overall heal, stim shto ti kao palija MOASH da overheaujesh jer ti je posao da spamujesh svoj heal na recimo tanku... iskreno smrdi ja sam posle toliko vremena probao tankovanje i mnogo je zanimljivije... naravno fali mi healing pa sada lvlujem shamana coz they look so cool :D a i cela alijansa ih zeli... :D

www.500px.com/chegster26

Link to comment
Share on other sites

Vrlo je bitno kako se gearujes ... ako hoces da budes dobar kao druidi i priestovi u pve onda moras da se pravilno gearujes i socketujes ... za t4 gear ti preporucujem da ides mass mana / 5 sec , kako se budes kretao prema t5 gearu izmeshaj malo crit i mana regen a kada budes krenuo na t6 kreni na full crit gear. Ja unbuffed imam 35% crit i nisam hteo da idem preko toga ... 2350 healing unbuffed i 35% crit sa 120 mana regen i nekih 80 spell haste je po meni savrsen neki balans za all around paladina sa tim mozes sve da healujes.

Spell haste gear mozes da imas ali to je gear za situationals fajtove... Dakle kada nabavis oko 200+ spell haste to nosi na essence of souls fajtovima ... koji ne traju mnogo i koji zahtevaju sto veci Heal Per Second... tj tamo gde mana nije bitna.

Druga bitna stvar jeste down ranking. Preporucujem ti da koristis pored max rank holy light flash of light i holy shocka i njihove nize rankove. Dakle rank 1 holy light bacas pre pulla bosa da bi imao 2.0 sekundi na prvi holy light , takodje drzi rank 5 , 6 i 7 holy light i rank 3 4 i 5 flash of light i rank 1 flash of light. Flash of light rank 1 kosta 35 mane ako se nevaram a sa 2300 healinga + kada popalis neke trinkete i recimo upali se ring iz mount hijala mozes da imas i oko 3100 healing za 35 mane mozes da healujes po 1400. Sto je recimo za delove gde ti treba jako malo heala kao npr prva faza ilidana jako dobro. Mozes da budes prvi na healing metru da budes na 100% mane i da nemas overheal.

Holy shock. Ljudi kazu da je los za pve ja se ne slazem. Za neke fajtove koji su stacionarni , kao recimo mother sharaz i brutalus jeste los i u takvim fajvtovima ti se skoro nikada ne isplati da ga bacas. Medjutim u fajtovima kao recimo faza 3 i 4 ilidan kada se pomeras , ili kalcegos ili fel mist pogotovo ... Divine favor + holy shock dok trchish moze da spase lika da ne umre i to vrlo chest. Druga stvar sa holy shockom ako ga korists kako treba nece praviti overheal , tako da je uvek dobar i siguran heal.

Na trash packovima gde te mana ne zanima uvek ga koristis svaki cooldown.

Sto se tiche pvpa , 5x5 holy paladin je jedino koristan. Moze da ide u 2x2 i 3x3 ali je u 5x5 najbolji i skoro svaki tim ce te voditi u 5x5 jer jednostavno za 2 heal i 3 dps timove koji su najpopularniji u 5x5 preko 2000 rating. Tvoj posao u ovim timovima jeste da healujes healujes i healujes. Ako imas priesta disciplinu u timu on ti je utility. On skoro nista ne healujes. Njegov posao je dispel ofanzivni i defanzivni mana burn fear itd. Tvoj posao je heal i kada mozes ali nije toliko bitno da dispel radis i naravno bacas freedom i bop itd. U vecini slucajeva u takvim timovima dosta zavisi od ostatka tima koliko ostavi mesta paladinu da ih healuje.

Naravno neke stvari moras sam da naucis i osetis. Kao naprimer iako si na 100% hpa i iako nemas fear na sebi da se bubbleujes jer kada se mage spremi za nuke ( upali peta namesti se u range za cs ) ti ces sigurno dobiti , zato lepo podignes bubble i ishilujes kroz nuke. U padajucem tekstu videces samo immune na cs jer mnogi timovi koriste frejmove kao recimo proximo da bacaju spellove.

Itd itd.

Za 2x2 moras da imas 400 resiliance za 3x3 moras da imas do 350 resiliance za 5x5 treba ti oko 100 150 resiliance ostalo mozes da ides u pve gearu. U dobrom 5x5 setupu tim koji ide na paladina ce da izgubi. Jos jedna stvar. U 2x2 verovatno ces ici za warriorom to je jedini dobar kombo atm , i sa njim moras da igras skoroz ofanzivno ... dakle da judgeujes i da burstujes. Takodje nikada nemoj u pvp da se bubbleujes na 10 20 30 % hpa ako je tu priest. Ako ima priest uradi bubble na 60% da bi mogao da prezivis mass dispel. Time si kroz bubble samo sklonio debuffove. Uradis bubble krenes da trcis iza stuba holy shock freedom na sebe posle dispela i pobegao si.

U 5x5 kada to prezivis njihov tim je mrtav jer ako imas dobar setup oni ce da pocrkaju :).

40/21/0 ti je najbolji pvp build naravno.

http://www.wowhead.com/?talent=sVxhMxdheotVGkhMc

ja sam ovaj build koristio i za pvp i za pve ... naravno ima tu i kao boljih buildova za pve ali ti oni ne poboljshavaju healing vec samo taj utility. Kao bolji might bacas itd , mada to ti ne treba. Jer ti sa ovim buildom mozes da radis pve i da healujes kao i svi ostali i ovo je najbolji build za pvp. Dok ako se specujes u imp wisdom imp might itd neces moci da radis pvp.

Od nekih cudnijih stvari u buildu cisto da objasnim. Redoubt = must have ... ne uzima se imp devo aura. Dok te bije rogue ili warrior kada procuje moze da blokira ne samo mnogo dmga vec i pummel i kick i stun. Devo auru neces koristiti u pvp nikada a u pve je buff od talenta zanemarljiv... 300 vise armora na tanka koji ima 20000 ne znaci nista.

Precision. Povecava shansu da pogodis sa spelovima. Dakle tvoj hammer of justice stun ce se manje resistovati = dojaja.

To je to.

u pravu je chester

pala je mnogo tuzna klasa za pve

a za pvp je i disc i resto drood bolji

on moze da se meri sa sham

ali BL>bubble :P

Sto se tiche pve shaman je generalno najbolji healaer pa paladin pa priest. Naravno to je samo sa tachke koliko ko moze da ishiluje i u kojoj situaciji.

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

mislim pazi stoji josh jedna stvar ja nemam blage shto sam prvo rollao paladina kao i conqa u aocu, ali tako se desilo i igrao ga 3 godine jer sam lvloao kao holy i to je trajalo 100 godina jbg naravno pochnem da mrzim klasu, a ovaj chovek je jbg zaljubljen u tu klasu pa ce da je odbrani bolje nego shto cu ja da je nagrdim i ako oba igramo isto (mada ja nakon kz gde sam bio u formi i magija ne toliko aktivno jer se smorih)...

www.500px.com/chegster26

Link to comment
Share on other sites

reche chovek(zasto su ovo uvek komentari posle dzogazovih paly-wall-of-textova? :D)

@dzogaz - linkovao si 41/20/0(verovatno si na to i mislio, ali eto, tek da kazem [;)] )

To si napisao kao meni cisto da ti nebi post bio spam iako ti je 95% postova na forumu spam nevezan za bilo koju temu :/

250-300 played days na paladinu.

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

reche chovek(zasto su ovo uvek komentari posle dzogazovih paly-wall-of-textova? :D)

@dzogaz - linkovao si 41/20/0(verovatno si na to i mislio, ali eto, tek da kazem [;)] )

Ako mrzis klasu treba da prestanes da je igras.

Ja imam oko 75dana played na magu i oko 50 na warlocku , prvo sam igrao maga pa jos jednog maga pa warlocka. Od svih klasa u wowu a sve sam digao na lvl60 bar ( sem rouga on me smorio na lvl50 pa sam izbrisao ) ne zanimaju me ... u wotlk cu igrati 99.9% paladina 0.1% maga. Toliko me i zanimaju te dve klase da igram. To ne znachi da se ne interesujem za ostale klase kako funkcionishu i bez problema mogu da igram warlocka , priesta , shamana i warriora sa kojima sam dosta igrao arenu ( neki friends characteri ).

Ako imate nesta da napisete u vezi sa paladinom sto ce da mu pomogne pisite ne morate da spamujete topic na kome sam napisao nesta da pomognem coveku sa vasim glupostima sa kojima upropastavate svaki drugi topic. Idite istresite govna u wow pricajte ili ultimativni politichki topic za to su napravljeni a ovo neka ovde ostane da moze covek da procita i pita sta ga interesuje.

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

E extra, hvala na _detaljnom_ opisu storme. Ce da jos blejim na neki healashkim forumima da vidim shta se sve tu zbiva :)

http://elitistjerks.com/f31/t16934-healadin_thread/

Ovo je ultimativni holy topic na o meni najboljem forumu za diskusije tehniche prirode ... tj kako klase funkcionishu itd.

Ima tu svega i svachega dobre diskusije slaganje i ne slaganja i prilicno je obiman topic.

Na tom forumu imas sve moguce klase i specove.

HF

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...