Jump to content

Online Tournament Supoport by KGB e-sports


Recommended Posts

U zadnje vreme cesto se pojavljuju najave i objave online turnira i liga.

Jako mali broj njih uspe a ostatak propadne cak i pre pocetka.

Postoje uglavnom dva razloga tome:

1. losa organizacija 2. serveri na kojima treba da se igraju mechevi

Odluka je da ce KGB e-sports svima koji su voljni i sposobni da organizuju online turnir da sponzorise do 4 CW servera sa stalnim HLTV-om za gledanje (za demoe cete narucivati hltv.org) dok traje turnir.

Uslovi za dobijanje servera:

1. Morate imati forum na kome ce se odvijati turnir i poslacete mi link

2. Morate imati odradjen sistem i pravila, poslacete mi link

3. Ne sme biti u toku neki online turnir jer KGB ce da sponzorise samo jedan turnir, ne vise istovremeno, u tom slucaju sacekajte da se zavrsi tekuci.

Kada ispunite gore navedene uslove zahtev za pomoc oko online turnira mozete potraziti kod mene na PM ili na e-mail iggi@kgb-hq.com.

p.s. Pomoc ne podrazumeva da vam ja pisem pravila i sistem, samo dobijate CW servere sa HLTV-om ;)

Link to comment
Share on other sites

Na odluci je organizatora da li ce biti steam ili non steam, odustao sam ja od steam koncepta jer kao sto se zna KGB CW serveri su vrveli od mixeva dok su bili nonsteam otkako su steam 5 mixeva nedeljno :)

Samo nek se igra, kotrlja i druzi ;)

A sve u nadi da cemo opet praviti velike lan turnire ;)

Link to comment
Share on other sites

Veoma lepo od tebe. Ali sumnjam da ce se neshto bitnije promeniti nashe online lige. Ovim ce samo problem servera biti reshen. Ima samo 3-4 lige koje su do sada uspele i koliko toliko uspeshno zavrshene. Organizatori su takodje problem (jer ne umeju da saradjuju bash najbolje), sudije su uglavnom klinci i mnooooogo veliki ispadi se deshavaju u toku mecha, a o protekciji i da ne govorim. Uglavnom u svakoj non steam ligi igra ko kome stigne i za nekoliko ekipa samo da bi ta ekipa uspela da prodje taj krug takmichenja ili shta vec. Steam liga nije neko veliko reshenje, ali bi se barem malo sprechio taj "nekontrolisani transfer" igracha. Sumo sumarum: 1. Sudije 2. (Ne)Prijavljeni igrachi 3. Silent run (skrolashi) etc.

Posle zadnje, kako oni kazu uspeshno zavrshene, HLGuard lige reshio sam vishe da se ne prijavljujem na online lige, osim ako se bas ne uverim da je organizacija kako treba, jer je ono tamo bio chist uzas i necu da me neko ponizava za dzabe.

Uglavnom IGGI ti od ovoga vishe ne mozesh da pomognesh i to je to, a na KGB CW steam serveru iam problem. Jeste da moj internet nije neshto, ali na solidnim serverima mi je loss i choke 0, dok na KGB CW-u choke mi je bolji nego fps, 99-100 :D

Edited by Bjeka
Link to comment
Share on other sites

evo sad kad je iggi ponudio ovako servere evo ja sam zainteresovan da napravim 1na1 ligu na nekim aim mapama.

sistem bi bio knock-out od prvog kola stim sto bi se u 1/4 poceo bo3 da igra. liga bi se igrala samo ako bi bilo 32 igraca.igralo bi se na 2 steam kgb servera zbog steam ID-ova. posto bi se igralo na 2 servera potreban mi je minimum jos jedan covek za organizaciju da prati mecheve samnom.

hteo bi da svaka 2 vikenda bude turnir ovakvog tipa. jedan vikend se igraju mape tipa aim_map , aim_qpad , aim_sk_ak_m4, za drugi turnir mape u rotaciji da budu aim_usp aim_sk_glock aim_sk_deagle_usp , a treci turnir mape vezane za awp.

takodje mislio sam da bude neki ufur za tur kako bi privukao neku masu tipa 150 dinara po igracu mislim da nije mnogo i da svako moze za 2 nedelje da usteka 150 dinara :). sa tih 150 din po igracu ako bi bilo 32 igraca prvo mesto bi iznosilo 50e posto mislim da napravim tako da pobednik nosi sve pare.

a sad kako bi vi dobili te pare ako vam bash trebaju posaljem vam postom ili ako vam nije frka dobijete ih na prvom lan turniru.

takodje mislio sam da ovaj turnir bude samo za igrace iz srbije za pocetak.

ako bi kojim slucajem bilo 64 igraca trebalo bi mi 4 servera da bi se turnir odigrao za jedan vikend i nagrede bi onda bilo oko 6k za prvo i 3k za drugo mesto.

Edited by Dejan J.

lA DPS FAMILY

Link to comment
Share on other sites

Dejane, moze to da se uradi, ali mozes da dodas jos i sezone, pa na recimo svaka 8 turnira se napravi 1 masters turnir gde ce igrati prvih 8 igraca. A igraci ce se rangirati u odnosu na ranije turnire :). Kapiras? :)

kontao sam tako nesto ali sam kontam npr pobednik pistol aim-a rifle aim-a i awp aim-a pa se igra bo3 svako sa svakim prva mapa random ostale bira porazeni tako nesto sve u svemu napravicu nesto mrzi me danas da se cimam lep dan napolju nema sunca pa idem na basket ocekujte za jedno 2-3 dana info ceo dok se malo konsultujem sa iggijem i sve ostalo a prvi tur bi bio prvi ili drugi vikend avgusta. taman svi dolaze sa mora da se spremaju za wcg :)

Edited by Dejan J.

lA DPS FAMILY

Link to comment
Share on other sites

pazi,nije to lose,ali mnogo bi zanimljvije bilo da se igra 1v1 d2,inf,nuke...ono,cela mapa,c4 50,i to...meni je to mnogo zanimljivije...

edit: u svakom slucaju,racunaj na mene kao jednog od organizatora ili partnera,ili kako god...

Edited by LESkO

2ch4bup.jpg

Link to comment
Share on other sites

pazi,nije to lose,ali mnogo bi zanimljvije bilo da se igra 1v1 d2,inf,nuke...ono,cela mapa,c4 50,i to...meni je to mnogo zanimljivije...

edit: u svakom slucaju,racunaj na mene kao jednog od organizatora ili partnera,ili kako god...

ne znam mene to jako smara takav tip 1na1 nadje se neki baja walkuje celu mapu od spawn-a ...

ovo je bash tipa reflexi i aim pa udri :) normalno frezzetime 0

a i ovaj tip ima prednost zato sto mapa traje max 15 min a onako ume da potraje kao da je 5na5 :)

Edited by Dejan J.

lA DPS FAMILY

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...