Jump to content

Kvalifikacije za EP 2009


Formica

Recommended Posts

Selektor košarkaške reprezentacije Srbije Dušan Ivković objavio je širispisak igrača koje je pozvao na pripreme tima za kvalifikacije za EP. Ivković je pozvao sledeće igrače: Miloša Vujanića, Bojana Popovića, Stefana Markovića, Miloša Teodosića, Milenka Tepića, Uroša Tripkovića, Dušana Kecmana, Bojana Krstovića, Branka Cvetkovića, Vuka Radivojevića, Novicu Veličkovića, Zorana Ercega, Tadiju Dragićevića, Ivana Radenovića, Nenada Krstića, Darka Miličića, Kostu Perovića, Bobana Marjanovića i Luku Bogdanovića.

Srbija kvalifikacije počinje 20. avgusta utakmicom protiv Italije. U Grupi B nalaze se još i Bugarska i Mađarska. Evropsko prvenstvo 2009. godine igra se u Poljskoj.

Selektor je objavio i sastav stručnog štaba. Pomoćnici će mu biti Aco Petrović i Aleksandar Kesar.

Reprezentacija Srbije okupiće se 1. jula u Beogradu.

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Le Man

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

ma iserem se dudi usta boli me kurac jeste ovo siri spisak ali brate kostu perovica i tripka ne zelim da vidim u reprezentaciji :D bolje da mi igra varda :D nego ovaj retardinjo :D

inace igora rakocevica i marka jarica nema jer su zajedno otisli na letovanje :D

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

realno, Kosta - ne znam chemu to.

za tripka kali ne znam o chemu pricas...

Interesuje me jako da li ce kosta i ovog puta odbiti poziv selektora ne bi li se pripremio za "NBA sezonu" iako sam od NBA vise ja video nego on.

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

"...Vuka Radivojevica..."

-Ukoliko neka devojka sedi negde sama NIKADA joj nemojte prici, sesti pored nje i izvaditi digitron i pitati je jel zna da racuna, ona kaze da zna, i reci "racunaj da cu te jebati" (osoba cija je ovo fora ima 30 godina i NIKADA nije imao devojku koja ima sve zube)

  ▲

▲ ▲

Link to comment
Share on other sites

pa isracu se i tebi usta :D ako hoces :D

pa stojak je lepo reko sta da igra sada kada je vec sad mator a kamoli za evropsko sledece godine ;D tako da bolje da forsiramo mlade ;) hm i duda je takodjer reko da je zvao samo one igrace koji mogu da budu od pocetka do kraja sa reprezentaciom:D

@formice :D

mani me tripka lik-u je svaka sledece sezona NAJBITNIJA :D I ceka se da explodira ;D

samo ne znam sta to moze kod njega da explodira ;D kad decko zna samo da sutne :D

prosecan je igrac....

@

pa pre bih pozvao misanovica ili labovica mesto koste retarda :D

Edited by Kal1mero

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

drago mi je shto nema rakocevica.

@kali

ja ne znam u cemu je problem sa njim i dalje, ima uspone i padove to je pre svega zato shto je igru bazirao na shutu, i doslo je vreme da ojacha, sada kad ide u teretanu po pojacanom rezimu, shut mu bash i nije na nivou, ali ima utakmica na kojima zaista odigra sjajno. mlad je igrac, i doprinece reprezentaciji sigurno.

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

btw koji je poslednji nash, srpski, igrach, nakon milosha vujanica, koji je odmah iz nashe lige otisao u neki elitni evropski klub? Stojakovic i Jaric nisu pozvani jer ne mogu da budu dostupni za pripreme tokom celog perioda do prvenstva 2009te, tako barem kaze Duda

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

pa isracu se i tebi usta :D ako hoces :D

pa stojak je lepo reko sta da igra sada kada je vec sad mator a kamoli za evropsko sledece godine ;D tako da bolje da forsiramo mlade ;) hm i duda je takodjer reko da je zvao samo one igrace koji mogu da budu od pocetka do kraja sa reprezentaciom:D

@formice :D

mani me tripka lik-u je svaka sledece sezona NAJBITNIJA :D I ceka se da explodira ;D

samo ne znam sta to moze kod njega da explodira ;D kad decko zna samo da sutne :D

prosecan je igrac....

@

pa pre bih pozvao misanovica ili labovica mesto koste retarda :D

Labovic igra 4vorku iliti krilnog centra a Perovic klasicnog centra 5cu ;)

Sastav je kao sastav tuzan, ima toliko boljih mladih igraca nego sto su ovi, trip je sto je npr Teodosic pickica velika, on je plakao na svakoj 2 utakmici dok smo igrali u mladjim kategorijama!Tepic i Tripkovic...njima fali i da budu prosek - to je sto se tice mladih, ostale ne znam, kapiram da je mogao DUda da pozove barem 5 igraca 18-21 god koji bi se israli u zivot gore pomenutima u svakom trenutku.Tako da sto se kosarke tice, u narednih 5 godina ne ocekujte ni 1 medalju, barem dok ne dodju neki novi talenti.

~~

Link to comment
Share on other sites

Labovic igra 4vorku iliti krilnog centra a Perovic klasicnog centra 5cu ;)

Sastav je kao sastav tuzan, ima toliko boljih mladih igraca nego sto su ovi, trip je sto je npr Teodosic pickica velika, on je plakao na svakoj 2 utakmici dok smo igrali u mladjim kategorijama!Tepic i Tripkovic...njima fali i da budu prosek - to je sto se tice mladih, ostale ne znam, kapiram da je mogao DUda da pozove barem 5 igraca 18-21 god koji bi se israli u zivot gore pomenutima u svakom trenutku.Tako da sto se kosarke tice, u narednih 5 godina ne ocekujte ni 1 medalju, barem dok ne dodju neki novi talenti.

kapiras da si mogo da nabrojis... dobro reci ti koji su ti?

tepic i tripkovic.... ja ne znam o cemu ti pricas. tepic je izuzetno inteligentan igrac, prosao je kroz sve mladje kategorije i osvajao medalje, pa shta bi bilo da sad nije bio pozvan? daj molim te....

tripkovic, ima iskustva toliko sezona sa partizanom, igrao EL toliko sezona, playoff, F8 ove godine kao jedan od kljucnih igraca. da, jeste - i dalje trazi sebe, ali njegov kvalitet je neosporan.

ako je tako kao shto kazes, onda je partizan sa igracima ispod proseka stigao do f8? jel moguce da se evropska kosarka toliko srozala?

meni se svidja reprezentacija, vidim nekoliko ljudi i ne znam cemu oni tu, ali dobro ipak je samo shiri spisak

Edited by Formica

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Ja ti pricam dok sam jos ja trenirao, u mladjim kategorijama je bilo najmanje 15 igraca koji su brisali parket sa ovima iz repke, oni su jos uvek aktivni, ali zna se kako se ulazi u reprezentacije...Partizan je usao u f8, svaka cast, ali videcemo na prvenstvu kako ce to da izgleda, tipujem da cemo se obrukati nikad gore, daj boze da gresim!

~~

Link to comment
Share on other sites

Ja ti pricam dok sam jos ja trenirao, u mladjim kategorijama je bilo najmanje 15 igraca koji su brisali parket sa ovima iz repke, oni su jos uvek aktivni, ali zna se kako se ulazi u reprezentacije...Partizan je usao u f8, svaka cast, ali videcemo na prvenstvu kako ce to da izgleda, tipujem da cemo se obrukati nikad gore, daj boze da gresim!

Pricaj mi o treniranju basketa.

Kosarka je timska igra, i ti kao kolega kosarkas bi trebao da znas to. I da se uspeh jedne reprezentacije ne meri po kolicini dobrih individualaca. Shto je i dokazano 2005 u Novom Sadu, i josh mnogo puta...

Da li je bilo ljudi koji su brisali parket sa ovim momcima? Naravno, ali nemam ni vremena a ni forum nije pravo mesto da razlazem cime se meri da li ce jedan igrac uspeti, jako je duga prica. Ako budemo pricali i rekli, "ejjjj ja kad sam trenir'o basket sa 14 godina, Stojakovica smo gazili po terenu" - znas li ti koliko ja takvih prica cujem svaki dan? Jako mi luzerski deluje cela prica kad mi dodje drugar i kaze mi koliko je on i nekoliko njegovih drugara bilo boljih od Lebrona.

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

@ kali

po meni je perovic bolji centar od misanovica i u istoj su situaciji misanovic je otisao u dinamo i odrigrao 5 utakmica u uleb kupu, u prvenstvu nije imao prava da igra ...

duda je zvao ljude koji mogu da odrade pripreme od 80 dana u kompletu. stojakovic je celu sezonu na lekovima. moramo da shvatimo da nemamo vise zvezda kao sto su divac djordjevic danilovic ... to vreme je proslo. po meni je dobar spisak koji bi sledece godine uz jos par igraca iza mlade repke mogao da odigra lepo u poljskoj....

Edited by GIAAAAA

KULA JE PREDGRADJE VRBASA !!!!

Link to comment
Share on other sites

Pricaj mi o treniranju basketa.

Kosarka je timska igra, i ti kao kolega kosarkas bi trebao da znas to. I da se uspeh jedne reprezentacije ne meri po kolicini dobrih individualaca. Shto je i dokazano 2005 u Novom Sadu, i josh mnogo puta...

Da li je bilo ljudi koji su brisali parket sa ovim momcima? Naravno, ali nemam ni vremena a ni forum nije pravo mesto da razlazem cime se meri da li ce jedan igrac uspeti, jako je duga prica. Ako budemo pricali i rekli, "ejjjj ja kad sam trenir'o basket sa 14 godina, Stojakovica smo gazili po terenu" - znas li ti koliko ja takvih prica cujem svaki dan? Jako mi luzerski deluje cela prica kad mi dodje drugar i kaze mi koliko je on i nekoliko njegovih drugara bilo boljih od Lebrona.

da da timska igra, u prevodu 5 buljasa ce da opere 5 tenicara, pusti te price matori, pogledaj primer Bryanta,Jordana,Iversona,itd...Bas su timski igraci!

Kod nas ako nisi izvalio je isla timska igra donekle, dok ne krene frka, onda se desi sta? Bodiroga ili Djordjevic krenu da pune sami uz pomoc Divca koji je mozak svake ekipe gde je igrao, i zavrsi se kako, Djordjevic vs Litvanije 41 poen, Bodiroga vs Grcke 36, opet Djole hrvatima 32, i tako u nedogled.Lepo je misliti da svaki igrac moze da da po 8-10 poena uz par skokova i da ekipa ima 80 poena na kraju, ali to je retkost, uvek izdivlja 1, max 2.

A ne pricam o tome koliko je ljudi gazilo Teodosica, da je on bio vrhunski plej pa da je bilo par bolji ali se eto on probio pa ok, nego jednostavno pre da mu nije bilo Aleksandrova koji je izvlacio taj FMP masu puta jer niko nije mogao da dohvati njegov skok-sut!

Da ne bude da pricam u prazno, ja sam igrao final 6 u Zelezniku, tad su igrali Metalac,OKK bgd,Beovuk,Zemun i FMP pored nas, i ofc od zadnje trojke smo izgubili jer su jednostavno bili bolji.I svaka igra se tad zasnivala na 1 do 2 igraca, u svakoj ekipi, npr FMP-Aleksandrov iskljucivo, Zemun-Nikolic i bek (na R se preziva isto dobar igrac jako), Beovuk-Drca i Boskovic.Svi pomenuti uz jos par igraca sa turnira i jos 2 iz Zdravlja su pojam kosarke za pola ljudi koji su se posle probili, tako da samo kazem da je repka mogla da nam bude i jaca, mogu i ja da pisem jos tonu postova ali ne vidim poentu

Pozz

@ dejan za teodosica si se iskenjao kao foka..

pogledaj kako je odigrao proshlo prvenstvo mlade repke.zapushio ti je usta..uopshte nije loshe igrao ni u olimpijakosu...

aj da ne komentarisem ovo

~~

Link to comment
Share on other sites

post

ne vidim zasto pominjes KB24, Iversona i ostale kad na reprezentativnom planu nisu ni blizu onome shto su na individualnom. tako da - da 5 "buljasa" (jel si ih tako nazvao?) protiv 5 tehnicara.

isto kao stho mozes naci primer nas iz 90tih, tako ja mogu da ti kazem jedan skoriji - Grcka. Nacin na koji su uzeli EP.

opet kazem, timska igra, jedan igrac ne znachi nista ukoliko nema dobru podrsku od strane saigraca (primer opet? Nemacka)

pisacu jos... no sada nemam vremena.

cenim tvoje kosarkasko iskustvo, medjutim mislim da promasujes poentu malo cele price.

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Nemacka ima Okulaju i mnoge druge savrsene da igraju na Novickog ali nije to to...Kao nasi u fudbalu, na papiru jaki a uigrani 0...

No svako ima svoju filozofiju kosarke, ja sam bio na Srbija-USA pa se nismo nesto proslavili sa timskom igrom, pogotovo Rakocevica poznatijeg kao lika koji igra za tim :P

Nvm

~~

Link to comment
Share on other sites

Nemacka ima Okulaju i mnoge druge savrsene da igraju na Novickog ali nije to to...Kao nasi u fudbalu, na papiru jaki a uigrani 0...

No svako ima svoju filozofiju kosarke, ja sam bio na Srbija-USA pa se nismo nesto proslavili sa timskom igrom, pogotovo Rakocevica poznatijeg kao lika koji igra za tim :P

Nvm

dobro nisi rekao demirel ili paskal roler. mislim ademola je prosecan igrac. a da ne ubacujemo nas fudbal u celu pricu napravicemo karambol.

pa to je bio db 2004. a poznato je da je posle indianapolisa i EP i SP nasa reprezentativna kosarka prestala da bude ono shto jeste usled zasicenja. (nesto slicno shto se desava u vaterpolu)

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...