Jump to content

War Nerd's take on Kosovo battle


Recommended Posts

I to je kao izgovor? Ne znam ni zasto se trudim da ti odgovaram, ali evo ti samo jedna cinjenica:

90% studenata u SAD-u je uclanjeno u biblioteku. Ne znam kakav je podatak za generalno stanovnistvo ali eto. To su ti mladi ljudi koji sede kuci gledaju TV "surfAju" i bole ih kurac za biblioteke?

Veliki broj strucnjaka je na pitanje sta im je pomoglo najvise u svojoj karijeri odgovorilo: biblioteka.

To sto ti ne razumes znacaj iste ne znaci da su biblioteke "beskorisne". (malo izvlacim iz konteksta ali sa tvojim nadmenim odgovorom to je otprilike poenta)

U Srbiji mozda i jeste tako, "Ljdui gledaju TV,surfaju.Koje crne knjige i biblioteke." Ali u razvijenijim svetovima nije. Biblioteke su tamo digitalizovane i ti ukucas web adresu biblioteke, ukucas search sta ti treba i eto, na ekranu ti je, dostupno na 2 klika.

Neke biblioteke su razvile jako slozene research sisteme, npr. nacionalna biblioteka francuske (kucaj na googleu BnF - France - mrzi me da kopam sajt zbog tebe) i videces na sajtu SINDBAD (opet mrzi me da trazim sta znaci skracenica ali valjda znaci - service d'INformation des b ibliothecaries a distance) gde mozes da postavis KOJE GOD HOCES pitanje tipa:

Imate li dokumente o fizici izgradnje mostova? Imate li rukopise Natali Sarut?? Koje dokumente posedujete o trzistu proizvoda za negu dece? Trazim dokumente o proizvodnji vina u 19. veku. Koliko ljudi u Francuskoj boluje od Alchajmerove bolesti? ITD ITD. A siguran sam da mozes da postavis pitanje imate li nesto o istoriji Kosova?

Pazi, mogu do prekosutra da ti pricam, radio sam seminarski rad (prilicno obiman) na tu temu, tako da NE MOZES DA POBEDIS!!1 :)

Opet masis poentu.Covek se obraca MASI ne STRUCNJACIMA.O biblioteci mi ne pricaj nista jer sam dobar deo zivota proveo uz istu.Ja samo kazem da je covek na jedan prijemciv nacin pokusao da objasni sta Kosovo znaci Srbima.Ovde nije stvar o bibliotekama i njihovom znacaju.Zapitaj se koji procenat stanovnistva koristi reurse biblioteka.

Poz.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Iiiii? Tvoj post znači šta? Ako već oćeš da imaš normalnu debatu makar se udostoji da napišeš normalan odgovor, a ne gomilu beskorisne baljezgarije.

Ako se obraćaš masi i hoćeš da glumiš nekog stručnjaka, kao što ovaj pokušava da glumi, moraš da dobro poznaješ istoriju i da imaš POUZDANE izvore, a najbolji način za to je da posetiš biblioteku ili da koristiš njene resorse. Iako protiv wikipedije nemam ništa protiv mislim da ću pre otići u biblioteku da potražim mišljenje nekog poznatog istoričara nego sa sajta gde svako može da promeni sadržaj sajta.

Mi smo otišli u priču o tome koliko su biblioteke značajne i koliko se koriste, dakle u offtopic, a ne u priču o tome da li je ovaj tekst dobar ili ne, tako da ja, veruj mi, ne mašim poentu.

Moje mišljenje o tekstu sam dao na početku druge strane, a onda je krenula ova rasprava, a s'obzirom da znam malo više o ovoj temi, uključio sam se u raspravu. I, tbh, muka mi je od iste.

edit: typo

Edited by SilentCat

[13:00] <GM`JessicaBiel> neko drzi blokce sa pikovima i banovima a neko sa kevama

[23:11] <srs[razer]Baja> ne volim da me neko gleda

[23:11] <srs[razer]Baja> dok jebem

[01:40] <@Xeo|Baja> ko da ti ja kazem pitaj mareta kako mu cale suri odbojku

[01:40] <@Xeo|Baja> i on ti kaze moj cale nema ruke

Link to comment
Share on other sites

Ma jok daniil, istripovao si, prosecan Amer visi u biblioteci i cita istorije drugih naroda, a oni koji ne vise, idu tamo povremeno da se edukuju oko ovakvih stvari, jer im je to bolje nego da citaju (Boze sacuvaj) neproverene stvari na netu

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

Ovaj topic me neodoljivo podseca na :

How many forum users does it take to change a light bulb?

1 to change the light bulb and to post that the light bulb has been changed

14 to share similar experiences of changing light bulbs and how the light bulb could have been changed differently

7 to caution about the dangers of changing light bulbs

1 to move it to the Lighting section

2 to argue then move it to the Electricals section

7 to point out spelling/grammar errors in posts about changing light bulbs

5 to flame the spell checkers

3 to correct spelling/grammar flames

6 to argue over whether it's "lightbulb" or "light bulb" ... another 6 to condemn those 6 as stupid

2 industry professionals to inform the group that the proper term is "lamp"

15 know-it-alls who claim they were in the industry, and that "light bulb" is perfectly correct

19 to post that this forum is not about light bulbs and to please take this discussion to a lightbulb forum

11 to defend the posting to this forum saying that we all use light bulbs and therefore the posts are relevant to this forum

36 to debate which method of changing light bulbs is superior, where to buy the best light bulbs, what brand of light bulbs work best for this technique and what brands are faulty

7 to post URL's where one can see examples of different light bulbs

4 to post that the URL's were posted incorrectly and then post the corrected URL's

3 to post about links they found from the URL's that are relevant to this group which makes light bulbs relevant to this group

13 to link all posts to date, quote them in their entirety including all headers and signatures, and add "Me too"

5 to post to the group that they will no longer post because they cannot handle the light bulb controversy

4 to say "didn't we go through this already a short time ago?"

13 to say "Do a Search on light bulbs before posting questions about light bulbs"

1 forum lurker to respond to the original post 6 months from now and start it all over again.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

silent, ko ti rushi sneshka, shta si se bre zapalio?

kazes muka ti je vec od diskusije, a ja ne vidim da ste razmenili vise od 3-4 posta

meni je recimo tekst simpatican, jer, posto zivim gde zivim, znam kako bi bio prihvacen od strane kanadjana/amera. duhovito na americki nacin. u nekim delovima pocne da se gubi interesovanje, ali se opet vrati

a za one koji zive u nekom lalalandu gde ljudi idu u biblioteke i citaju o istoriji drugih (and let's face it - mnogo nerazvijenijih) zemalja - probudite se. da, postoje takvi ljudi, ali otprilike su u istoj razmeri per-capita kao i kod nas. posto svi treba da znaju u konfliktima iran shto je imao 1400. godine, jel tako?

Zastava101Mala.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...