Jump to content

Frozen Throne-Dota


Recommended Posts

Radi se o problemima u mrezi (igraonici) prilikom igranja Frozen thron-a ili dote bilo pojedinacno,

u mrezi 7-8 racunara ili pojedinacno na net-u, dolazi do restartovanja racunara plavi ekran-pa restart (pukne jedan, on se vrati za 10 min pukne drugi i tako do sutra).

Kada krene igra od pocetka to pucanje nekada zna da pocne nakon 30 min, nekada racunari izdrze i do 1h i onda pocne sve ispocetka.

Racunari su novi i sledecih su karakteristika:

Athlon 4000+ X2

MSI k9N Neo-F V3 (nforce 550 i nforce 560) Gb LAN

1 GB DDR2 800 MHz- takeMS, Transcend, Kingston sada sam stavljao i OCZ (gold i platinum)

160 GB Sata2

Ati 1650 Pro Sapphire 256 DDR3 128bit

Codegen 400W

10/100 svichevi, kablovi licnasti kat. 5e

Windows XP Home SP2

W3 FT original sa aktuelnim patchevima i ghostovan na svim masinama

Deamon tools sa w3 mds fajlom

Masine ghostujem sa Acronisom.

Menjao sam operativni sa SP1, chipset apdejtovao, flashovao bios, drajvere za VGA stavljao od proizvodjaca, zatim ATI catalyst prethodne,

pa zadnje, pa Omega driver, uzimao drugi w3 disk, pa probao samo sa starijim patchevima za w3 i posle svih izmena nisam resio problem

jednostavno me dovodi do ludila, ne znam sta da radim.

Na jednoj grupi racunara problemi pocinju od kad su uzeti novi, dok druga grupa racunara od kada je uzeta nova radila je dobro nekih 4 meseca i onda posle nove instalacije pocinju problemi.

Kod drugih igara sve je generalno OK manje-vise.

Ove dve grupe racunara nemaju fizicku vezu jedna sa drugom niti su povezane.

Da li je neko imao slican problem ili moze da nasluti o cemu se radi sta vise probati?

Hvala unapred.,

Edited by C@sper

www.polovniracunari.rs

Link to comment
Share on other sites

Ovaj isti problem je bio u igranici gde ja radim kada su gazde kupile nove mashine,mislim da je bio problem do nekih komponenti ili do podeshavanja bios-a ne mogu tacno da se setim,recicu ti sutra kad ih budem pitao.

edit:btw bio je problem samo u doti,sve igrice su extra radile,isto tako radi 10-15 min,pa onda blue screan of death pa reset...

Edited by Djokili
Link to comment
Share on other sites

Tako je i kod mene problem, bez obzira da li su racunari umrezeni ili izvadim mrezni kabal isti je problem.

Takodje je problem u doti, bez obzira na verziju dote, pokusao sam i sa osnovnim verzijama Frozen thron-a bez patcheva ali je isti problem,

dok sve druge igre rade OK.

P.S. Kako ste resili problem u igraonici, (posto igraonica bez dote je s....e) [:I]

www.polovniracunari.rs

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...