Jump to content

WoWDB Nova generacija World of Warcraft baze podataka


Silencer

Recommended Posts

Nova online baza World of Warcraft-a je ugledala svetlost dana WoWDB.com

wowdb.jpg

WoWDB.com je jedan od najnovijih velikih projekta od strane Curse.com tima, ujedno je i on jedan od ozbiljnih konkurenata koji nije u vlasništvu kompanije koja drži thottbot/wowhead/allakhazam, i možemo da kažemo da danas u tech industriji: Konkurencija dovodi do više inovacija / promena.

Ova nova World of Warcraft baza podataka ima dosta lepih mogućnosti, a mi ćemo pokušati da izlistamo one najbolje i najzanimljivije:

Početna Strana

Prva stvar koju ćete primetiti je da se sajt stvarno brzo otvora (instant!?), а to je već prva stvar koja je јеdan veliki plus ovoj novoj bazi podataka. Stranica je veoma jednostavna (U stillu google), uradjen padajući meni koji sadrži linkove ka svim sekcijama WoWDB, a izgled WotLK dizajna se savršeno uklapa u sve to.

Napredna pretraga

Kako unesete prvo slovo u search box, pojaviće se padajući meni koji će vam dati niz predloga baziranog na onome što se ukucali, ovo je siguno jedna od mogućnosti koja definitivno ima da ubrza pretragu i pomoći igračima u slučaju da ne znaju da pravilno napišu ime onoga što traže.

search-assistant.png

3D Preview

Svaki predmet ili NPC možete da pogledate u 3D preview. Ali to nije sve, možete i pogledati kako bi neki predmet izgledao na karakteru, ali ako ste koristili opciju Armory Import, onda će on koristiti karaktera baziranog na vašoj rasi i polu.

(Razlika izmedju odredjenih predmeta) Side by side item comparisons

WoWDB ima lepu mogućnost koja se zove "Pin This Item" omogućavajući vam da zakačite predmet u odredjeni slot. Kako jednom kliknite na dugme (koje je locirano u "Quick Facts" prozoru) ono će biti korišćeno za odnos pedmeta tog slota. (npr. zakačite Cloak, tooltip če se pojaviti za back slot predmete).

tooltip-comparison.png

Wish Lists

Ova stavka je poznata svim igračima, a prvi put se pojavila na CTprofile sajtu. WoWDB vam pruža mogućnost da snimite različite wish liste predmeta / quest-ova / npc-a. (npr. želite da snimite posebnu listu predmeta za pve, i posebnu listu za pvp)

Source: http://www.worldofraids.com

rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Totalno nepotrebno po meni ... wowhead je do jaja, a za questove (iteme) radi mnogo dobro i dobri stari thottbot :)

Da su integrisali nesto kao ctprofiles u WOWDB, to bi bila druga prica, i dalje fali sajt gde covek moze da "proba" setove i kombinacije, ovako steta (whishlist ne radi taj posao).

U svakom slucaju, svaka cast Silenceru sto je napisao "prezentaciju" kao pro! :)

Edited by Coll

sex, drugs and bio food!

Link to comment
Share on other sites

U svakom slucaju, svaka cast Silenceru sto je napisao "prezentaciju" kao pro!

Ma krumpiran sam skroz platili me 1000 golda da izreklamiram ! :(

Sabija li wowhead ili thottbot :) nije bitno, vazno je da izlazi konkurencija meni se i wowdigger svidja cak mi je wowdigger i najbolji na neku stranu jer je clean and simple plus nema advertisinga i autorized by blizzard. Al dobro je takodje sto imas vise izvora gde da pogledas nesto sto te interesuje i gde mozes procitati razlicita razmisljanja.

rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

wow wiki + thot ftw :D

A silencer je preveo sa worldofraids, ali svejedno trud se ceni

But I doubt there's a journey planned for me - As I own every moment of my life

And the blessed they shall call it blasphemy - But I know what I think is right

Still the sun and the stars will shine for me - For the pure I will fight

For no king I will die - For my thoughts I will live

Link to comment
Share on other sites

A silencer je preveo sa worldofraids, ali svejedno trud se ceni

Ko je pismen meto sam Source odakle sam preuzeo :P

Inace meni ova nova baza ima svetlu buducnost :)

Ima manu nije potpuna tipa pre neki dan trazim gde da grindam Mote of Life kaze mi da je drop 78% od onih drveca u terrokar forestu :)

a na wowhead.com pise 9% :P jebiga ;) da je koriste samo dosta useri i to je to bice pro.

rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...