Jump to content

Mugen.


nikita_

Recommended Posts

Ima li neko lepo namesten mugen. Ako ne znate shta je mugnen vidite ovde -> http://www.youtube.com/watch?v=Q6xjtsqen5Q

Ja sam ga skinuo mozda pre 6 meseci (verziju od 1.7GB), al stvarno sam se dosta nervirao oko podeshavanja i izgleda igrice, pa nisam mnogo igrao.

Inace igra samo ima engine, i u nju mozete da ubacujete koje ocete likove (skidate ih sa neta). Takodje mozete i muziku koju ocete da ubacite.

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

Brate ako nisi dosad sam provalio, kao sto ti je covek reko, engine za tabacine samo sto mozes da ubacis sve zivo sam, znaci svaki pojedinacni sprajt za lika nacrtas/ripujes, definises broj frejmova, frejmove za potez, efekte kurce palce... u sustini odradis dizajnerski posao i imas svog lika u tabacini, tvoj samo tvoj, imao sam nesto pre par godina slicno i tripovao se da cu da odradim gomilu likova ali naravno, besposlicar/dokolicar uvek nadje neku drugu dangubu tako da od toga nista, i drago mi je da se nisam zamlacivao jer je gameplay bio uzasan back then, a sad mi izgleda ruzno :)

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

al cekaj, dokle ide customizacija, koliko taj lik odnosi energije kojim udarcima, kako odredjujes kako se rade gije, kako da ne napravis imba lika i sl?

Pa brate, ako umes da radish sa sprajtovima, mozes APSOLUTNO sve da uradish, to ti engine dozvoljava, znaci ako si jajara, mozes da stavis da lik ubija iz jednog udarca.

Sad svaki lik ima svoje model fajlove, taka sranja, I scriptu (prosecan lik zauzima oko 6-7 MB)

Od prilike izgleda ovako, al ne mora, neki likovi imaju duze skripte, zavisi, koliko imaju napada, i comboa.

;::::::::::::::::::::::::::::::::::

;::::::::SUB-ZERO DEF::::::::::::::

;::::::::::::::::::::::::::::::::::

[info]

name="Sub-Zero by binho"

displayname="Sub-Zero (MVC)"

versiondate=11,26,2005

mugenversion=04,14,2001

author="Binho"

pal.defaults=1,2,3,4,5,6,7

[files]

sprite=sub-zero.sff

sound=sub-zero.snd

anim=sub-zero.air

cmd=sub-zero.cmd

cns=sub-zero.cns

st=sub-zero.cns

st1=especial.cns

st2=supers.cns

st3=fatality.cns

stcommon=common.cns

pal1=subzero.act

pal2=subzerocicatriz.act

pal3=subzeroabsoluto.act

pal5=subzero1.act

pal4=subzero1cicatriz.act

pal6=subzero2.act

pal7=subzero2cicatriz.act

pal8=

pal9=

pal10=

pal11=

pal12=

; arcade mode

[arcade]

;intro.storyboard = intro.def

;ending.storyboard =

Pardon, ovo je neki drugi file, da mozes igra da prepozna lika.

Treba odredjen file da se otvori u notepadu I tu imash da podeshavash sranja.

Edited by Nikita

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

Likove možete da čupate iz SNES igara preko ZSnesa... emulator ima mogućnost uključivanja i isključivanja sprite i background layera (kojih ima nekoliko), tako da upalite fraps, isključite sve pozadinske layere i rokate printscreen dok ne pohvatate sve sličice animacije za nekog lika...

Link to comment
Share on other sites

Da ima neki talenat da napravi likove sa RuR-a da moze covek da se igra. Recimo voodoo_, jedan od udaraca je bajat hleb, mohi - udarac bicem sa onim dreadom, G!!! raspali Fallout lutkom za naduvavanje, divinity poziva gej paradu u napad, De1 baca kukaste krstove itd. Sve bazirano na utiscima forumasa o tim likovima ne licnim. Otvorimo topic gde pitamo "Sta bi bio jedan od 8 udaraca doticnog forumasa ili specijal". Samo jos neko da nacrta i izkodira.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...