Jump to content

gefroce 8600 gts


mind_overtaker

Recommended Posts

imam graficku karticu GeForce 8600 GTS. igrao sam farcry i u jednom momentu se zakoci (na istom mestu gde se kocilo i kada sam ga igrao na mnogo slabijem kompu), ja pokusam da ugasim farcry - ctrl-alt-del. do tada nikada nije se to desavalo u farcry (na ovom kompu) a igram na max detalja i na 1280x1024 (jedino se desavalo da ne mogu da udjem u igru na 1280x1024, pa stavim na 800x600, udjem u igru, izadjem i onda vratim na 1280x1024-tada udje u igru normalno)

od tada kad je igra blokirala, kada sam u windowsu pokusao da promenim rezoluciju (ne secam se zasto), win se zaglavio (ili se nesto drugo zaglavilo)

kada sam resetovao komp, na nekim mestima na ekranu su bile neke crteci i tackice, a u svakom prozoru umesto onih precica s leve strane u xp, samo je roza boja. to se desava kada drzim kao i inace rezoluciju windowsa na 1280x1024 ali na 32B color quality. kada stavim na 16b onda nema toga, tj ima i onda ali samo dok se dize sistem i dok stoji znak windowsa i ona plava linije se puni, prozorcic od windowa je malo isprekidan crnim crticama i tackicama

pokusavao sam da reinstaliram drivere za graficku ali na pola setup-a se nesto poremeti i tako stoji, pa moram da resetujem komp - jer ne mogu nista da radim (cak na primer ni start da otvorim)

jel zna neko sta da radim?

ps

ovaj komp sam nedavno kupio i pre neki dan kada sam nabacio novi speedfan vidim da je temperatura svega normalna, jedino je prevelika na "core" (sto je navodno graficka kartica)

Link to comment
Share on other sites

ovako, nabacio sam nove drivere i isto. onda sam skinuo ati tool i on je uvek blokirao

onda sam nabacio stare drivere i pokrenuo ati tool

temperatura je bila oko 57 *C. Otisao sam na scan for artifacts i posle 10ak minuta je izasla poruka:

The NV4_DISP DISPLAY DRIVER has stopped working normally... i onda ono da kad se restartuje komp moci cu da prijavim to na netu....

znaci, da reklamiram ili je samo do drivera (a ja ne mogu da sredim)?

Edited by mind_overtaker
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...