Jump to content

CS scena i tuzno stanje:)


Kojot

Recommended Posts

ma ne trebaju nama nagrade, samo prilika da dokazemo da nismo svi oboleli od Daunovog sindroma i ffa servera :D

evo sad ce biti gomilu lan turnira fala qrt :D

111 ekipa za kgb ligu..

LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLll

dokaz da ipak nije sve tako crno :D

Zivot je lep ^^

www.HDx-gaming.com

<@DPS|pecoNi> celo mi se najezilo

<@DPS|pecoNi> kolko mi se kenja

<@DPS|pecoNi> au znas koja je to sad situacija shokice

<@DPS|pecoNi> da ja odem do wc-a

<@DPS|pecoNi> i dignem nogu na kofu jebenu

<@DPS|pecoNi> jebeno :@:@:@

<@HDx|shok1ca> AHAHAHAHAHHAAHAHAHAHAHAHAHAHAH

<@DPS|pecoNi> a tek da se obrisem..

Link to comment
Share on other sites

Gleadli su svoje sebicne interese umesto da se povezu, udruze i nadju nacina da zasitete svoje investicije oni su se ponalsli kao srednjevekovni plemici. MOj posed moj posao moj problem. Da su se sve igroanice umrezlie, naprave jake FFA server, napravile CW servere, dale passove za te CW server svojim radncima i dan dani bi se igroa klanski CS. ovako njih je interesoava samo kes u najkracem roku.

Buahahaha.

Dok sam imao volje oko projekta umrezavanja igraonica, imao sam kontakt sa par "strucnjaka" koji ce nas za samo xxx eura mesecno wirelessom (EJ!) povezati sa ostalim igraonicama. "ok momci kako cemo resiti potrosnju bandwitha i izlaz ka netu" "ah oh, kubljaza, linux, fajrvol, ajpitejbls"

Daklen ajde, razmisljali smo stvarno o tome. Odem ja sa medom do provajdera da vidimo da se net i deus spoje linkom, izvinite ali ja zaista nemam 100000 dolara za opremu i setup.

Ok ajde onda nekim drugim putem...DSL putem telekoma kao sto su se deus i vavilon povezali. 2mb link, ping 10, sjajno. Onda nakon godinu dana stignu neki racuni od telekoma neplanirani (nista strasno ali nije ni malo), pa stalne pretnje o stavljanju "filtera" na vezu, bla bla, potreba da svaka strana kupi 2 dsl modema (1 sebi 1 telekomu, ma ajte molim vas)

Ajde da ne smaram vise oko tehnikalija, povezivanje igraonica je bilo nemoguce jer bi se morala napraviti bukvalno infrastruktura beogradskog intraneta, kvalitetna oprema da bi to radilo. A to toliko kosta da to vise nema veze dal su vlasnici greedu ili ne. To je jednostavno neizvodljivo

A onda na kraju krajeva, dobar net-> svi smo povezani. I eto sad jesmo svi povezani :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ali avaj ko bi da igra kad kod nas, ko hoce da igra na domacim serverima mora da ima piratsku verziju steama, sa kojom nemoze da se pojavi ni na jednom regularnom klanskom takmicenju napolju.

U ovome nisi u pravu - ja sa original steamom bez problema ulazim na domace no-steam servere.

To sto ljudi nemaju steam je zato sto su seronje :)

Link to comment
Share on other sites

upravu si da je polovina samo iz bg ali ta polovina igra i za repku i za najbolje nase timove koga bi drugog gledali?

za repku bi sada, da nije uslova o LAN treninzima, verovatno igralo i par igraca van Beograda.

u pravu je Iggi, nije ovo 2003 da 99% onoga sto valja bude u BG

Link to comment
Share on other sites

U ovome nisi u pravu - ja sa original steamom bez problema ulazim na domace no-steam servere.

To sto ljudi nemaju steam je zato sto su seronje :)

ma znam da sa stimom moze na nosteam ali nemoze obrnuto.

>kojot -eksperiment je bio u funkciji provere da li se mogu povezati dve igraonice kvalitetnom mrezom da moze da se igra 10 na 10 ili 2Xpo 5na 5. Ako se secas imali smo po 128 kbps na svakoj strani i to smo placali 649 maraka po pola plus nas racunar u zezamu plus dsl modemi kostalo je ko vatra a bilo je neupotrebljivo. Nisi pazljivo citao sta sam hteo da kazem o turnirima u novoosnovanoj igraonici bilo kojoj. to je ko da mali perica otvori automehanicarsku radnju a komnenovic dodje da mu ovaj spemi auto za trku. Ako smo amaterska scena a jesmo prestani da kukas i places za hiljadama evra i napravi nesto amatersko ko kad na terazijama 100 klinaca igra sah protiv velemajstora za dzabe ali ce nesto da nauce a pri tom deca koja igraju vole sah. Napravi tako i za cs podeli u grupe po starosti do 14 god do 16 i d0 20 i vise pa samo stari grad samo novi bg i zemun samo ns i ostali gradovi u kojima ima zainteresovanih. Pa ih na kraju okupi negde na zavrsnicu i gotovo. Na kraju ih odvedi sve dzumle na adu skupite lovu za neko meso napravite rostilj i pivcugu i zezajte se do zore. Nista nagrade nista lazna obecanja o kuci na beverli hilsu i zlatni kalas za 100000 hedova.

Osnovna stvar koju si smetnuo s uma je da je od 99-2003 bilo vreme strajkova skola deca su vise visila u igraonicama nego u skoli igranje je bilo jeftinije kompovi kudikamo skuplji i nije bilo dobrog interneta za male pare. Svi su bili zeljni tih 2-3 sata igre dnevno. Sve se promenilo a ti sanjas iste snove i kukas za proslim danima. Kreni iz pocetka sa 5 ozbiljnih ekipa probaj da okupis dva klana veterana protiv nekih novih kvalitetnih ako ih ima. Pusti malo masti na volju.

A to sto igras dotu je posebna prica.

Edited by Stilgar

Arakis, desert planet, home of the spice...Stilgar's place...Cvijiceva 46...766397

Link to comment
Share on other sites

Lako je sad pricati zasto je CS scena "propala", onda kada je trebal da se razvija mi nismo imali uslove za ozbiljnije stvari dok su drugi imali, mi smo tek sad dobili neke osnovne uslove sa kojim mozemo da pocnemo nesto ozbiljnije. Gaming ne moze da se razvija bez jakog interneta i velike dostupnosti, to je jednostavno tako i sad mozete vi da pricate bajke i sta ti ja znam ali setite se da je 90% ljudi 2002. imalo modem, sada je prica potpuno drugacija i za godinu dana Telekom prosiruje kapacitete i imacemo svi po 4-8mbit/s e tada cemo moci da radimo ozbiljnije, posebno sto je sad cena "ozbiljne" opreme dosta pala i tek sad ljudi imaju uslove da organizuju nesto konkretno, ono pre je sve bilo preko stapa i kanapa.

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

Lako je sad pricati zasto je CS scena "propala", onda kada je trebal da se razvija mi nismo imali uslove za ozbiljnije stvari dok su drugi imali, mi smo tek sad dobili neke osnovne uslove sa kojim mozemo da pocnemo nesto ozbiljnije. Gaming ne moze da se razvija bez jakog interneta i velike dostupnosti, to je jednostavno tako i sad mozete vi da pricate bajke i sta ti ja znam ali setite se da je 90% ljudi 2002. imalo modem, sada je prica potpuno drugacija i za godinu dana Telekom prosiruje kapacitete i imacemo svi po 4-8mbit/s e tada cemo moci da radimo ozbiljnije, posebno sto je sad cena "ozbiljne" opreme dosta pala i tek sad ljudi imaju uslove da organizuju nesto konkretno, ono pre je sve bilo preko stapa i kanapa.

da li mislish da ce to biti dovoljno da ekipe na nashim prostorima pochnu da razmishljaju drugachije?

Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih pređemo odlaskom u nemoguće.

76561198022439373.png

Link to comment
Share on other sites

ne kontash me...upravo o toj volji ti pricham.

da nije ovih par liga i turnira u poslednje vreme shto se organizuje bilo bi josh gore(normalno),sad zahvaljujuci Iggi-ju ima liga koja je jedna od jachih u regionu i trebalo bi da bude kao i proshli put extra. ali shta posle te lige? shta posle nekog turnira kojeg je sve manje i manje!? treba jedna ozbiljna organizacija sa ozbiljnim sponzorom kao i marketingom i videcesh kako ce se cs oporaviti kada bude bilo 100 ekipa na prijavi za neki tur koji oni organizuju,jer iggi nemoze sam,c0nfy takodje,suba,bjeli,isto tako...kojota boli paja on je svoje "odradio" pa sada pika dotu,srecno...

nikoga skoro ne interesuje da se maltretira i da pokusha neshto jer vec u startu su osudjeni na propast ako bi pokushali neshto na globalnom nivo-u...

sve su to lepe zelje i zamisli ali ovo je samo teorija...treba nam praktichar.

Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih pređemo odlaskom u nemoguće.

76561198022439373.png

Link to comment
Share on other sites

ma znam da sa stimom moze na nosteam ali nemoze obrnuto.

>kojot -eksperiment je bio u funkciji provere da li se mogu povezati dve igraonice kvalitetnom mrezom da moze da se igra 10 na 10 ili 2Xpo 5na 5. Ako se secas imali smo po 128 kbps na svakoj strani i to smo placali 649 maraka po pola plus nas racunar u zezamu plus dsl modemi kostalo je ko vatra a bilo je neupotrebljivo.

Pogresno si odabrao uslugu, mi smo povezali vavilon i deus DSL-om 2 mb i radilo je savrseno (20 racunara) i nije bilo ni preskupo, ali je bilo pravnih zavrzlama.

Doduse mislim da stilgar i fuse nisu mogli biti ovako povezani zbog "hopova" medju centralama, mi smo imali digitalni put. Ne secam se vise ni ja tacno, 6 godina je proslo od te 2002 :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Pogresno si odabrao uslugu, mi smo povezali vavilon i deus DSL-om 2 mb i radilo je savrseno (20 racunara) i nije bilo ni preskupo, ali je bilo pravnih zavrzlama.

Doduse mislim da stilgar i fuse nisu mogli biti ovako povezani zbog "hopova" medju centralama, mi smo imali digitalni put. Ne secam se vise ni ja tacno, 6 godina je proslo od te 2002 :)

koje digitalno? nisi ni mogao da dobijes tada a zyxel 600 sdsl je bio analogno digitalni. mogao je da da 2 mb na 14 kilometara ali digitalno i bez hopova. nismo mogli da imamo direktnu liniju izmedju sp i fusa pa smo isli preko zezama oni do njihovog cvora na nb a ja do skadarlije. kukali smo i molili da nam daju u lokalu max brzinu jer ne trosimo protok ka napolju pa ih nekosta nista to je ko lokalni lan ali nisu hteli ni da cuju tarifiran nam je bio i lokalni i ino saobracaj. Za turnir su nam doduse dali oko 400kbps ali nije to bilo to igralo se na masini koja je bila kod njih ali kad 400 podelis sa 8 igraca dobijes na svakog po 50 kbps sto je ko na modemu jeste bilo bolje ali je ping bio oko 100 tako da smo posle toga batalili tu zajebanciju.

Arakis, desert planet, home of the spice...Stilgar's place...Cvijiceva 46...766397

Link to comment
Share on other sites

Imao sam srece, sve je bilo digitalno sa, ne secam se kolko, malo hopova. Kupili smo 4 dsl modema (eno ih negde, jebote ni oznake se ne secam vise, deus-telekom i vavilon-telekom su bilo modemi), 2 su naravno ostala telekomu. I super je radilo. I da bese valjda 13 km max moguce, a mi smo ipak bili blize.

S tim sto meni saobracaj nije bio tarifiran, platili smo samo iznajmljivanje linije.

E sad naravno i kad je link prekinut, oni su nastavili sledece 2 godine uredno da salju da platimo koriscenje linka :S

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Jedan je zivot i kanter jedan ses`, necu da igram global i pes :) 
Pozdrav svima, ne znam zasto , ali sam sat vremena citao sta sve niste pisali :D
I  evo posle `izvesnog` vremena cs 1.6 i dalje radi i dalje se igra :) 
Ziv je kanter umro nije, a da je scena propala , to stoji ... :(

 

Edited by Beo Terra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...