Jump to content

Brazil V2


banman

Recommended Posts

Uh, Brazil nisam koristio jedno 3 godine, a i to shto sam ga koristio je bilo neshto sasvim malo. Poshto najcheshce koristim Vray i Finalrender, mogu da kazem samo da je finalrender postao mnogo jak u poslednje vreme (finalrender stage-1, v2.0) zato shto veoma brzo i kvalitetno renderuje GI i raytrace. Naravno, kada se ukljuche blurry reflections i slichne zezalice vreme raste, ali i dalje daje veoma dobar rezultat. Vray je od verzije 1.5 RC5 pocheo da renderuje preko max-ovog backburnera shto je veoma pohvalno ako se zanimate network renderom. Moracu da pogledam shta moze da ponudi novi Brazil, pa da ti napravim neko poredjenje medju njim, Finalrender-om i Vray-em.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Pa i nasao sam na ruskom ali mi prevod nije pomogao, posto je smisao u prevodu degradiran ispod indijanskog [:D]

Ne znam. Licno, brazil mi je oduvek delovao jednostavno i relativno brz za podesavanje naspram vray-a, sto je za nekoga poput mene svakako plus. E sad, sto je ocigledno, brazil je dobio sve funkcije sto poseduju i ostali programi (blur/displace i tako dalje), sto u splutterfish-u nazivaju "revolucionarno".

Ali vise me interesovalo poredjenje brzina/kvalitet ukoliko postoji.

Ali eto, posto nikad nisam bio fan finalrender-a bacicu pogled na stage-1, posto mi je brzina prioritet.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...