Jump to content

Morrowind pitanje


[BMF]Psycho

Recommended Posts

ne bih se bas slozio da su dijalozi masterwork, jer wiki style tekst bas i nije dijalog :), ali da su u principu majstorski napisani, pogotovu dijalog sa Vivecom, stoji

Pa dobro to sam mislio, da su dobro napisani.

I najpreteranije mi je sto na kraju uopste ne mozes za sigurno znati sta se odigralo u crvenoj planini posto je Nerevar pobedio Dwemere, da li je tu Dagoth Ur ispao izdajica ili su ovi iz Tribunala optuzili Dagotha zbog licne koristi. Ima dva papira koji objasnjavaju te dogadjaje, jedne je napisao Vivec a druge verni vojnik od Nerevara koji je posle otisao da zivi sa Ashlenderima.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

pa ono, od ta 2 papira koje dobijes u vivecovoj palati sasvim dobru predstavu dobijes sta se desilo :) sem za nestanak dwemera, ali imas na imperial library sajtu kompilaciju svih poznatih cinjenica, ali deluje mi da su u bethesdi namerno ostavili to otvoreno da bi mogao sam igrac da dodje do nekog svog odgovora. inace cela ta frka oko red mountaina, nestanka dwarfova, divine artifakata, misterija koja okruzuje te dogadjaje i nacin na kojih dolazis do informacija (laznih i istinitih) mi je verovatno najbolja pozadinska prica ispricana u bilo kom rpgu, sem mozda planescapove. ne znam kako su ljudi koji su uspeli da naprave nesto tako mastovito, i tako originalan i razvijen svet, uspeli da izbace sranje zvano oblivion.

Edited by viljuska
Link to comment
Share on other sites

Haha, ja nikad nisam koristio nikakve modove, nekako mi ne ide da narušavam opštu harmoniju audio-video-quest elemenata u igri :D

Nego kad reče

ne znam kako su ljudi koji su uspeli da naprave nesto tako mastovito, i tako originalan i razvijen svet, uspeli da izbace sranje zvano oblivion.

e zato sam ja pričao kako se Bethesda ne sme pljuvati, jer kakvo god sranje da naprave u budućnosti, dali su nam Morrowind i zbog toga imaju moj večni rispekt i zahvalnost.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam pre jedno 4 godine nasao brutalan sajt sa svim mogucim i najboljim modovima za Morrowind, medjutim zaboravio sam kako se zove znam samo da je imao oker pozadinu. I nisam namerno mnogo toga instalirao da ne bih kvario atmosferu, ali recimo imao sam onaj sto poboljsava teksture pa grafika izgleda malo bolje, i onaj sa novim stvorenjima, cisto da se malo obogati wildlife.

A inace, jedino sto me iritira u igri su one jebene ptice i njihov krik. Znaci idem i samo odjednom mi se prodere iznad glave. I svuda ih jebeno ima.

Edited by bionic.man

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

A inace, jedino sto me iritira u igri su one jebene ptice i njihov krik. Znaci idem i samo odjednom mi se prodere iznad glave. I svuda ih jebeno ima.

hehehehe

Ja imam alergijsku reakciju na njih.

Najjace je kad te sevaju od gore , a ti se okreces ko retard i nista ne vidish a one tacno iznad tebe :P Ili kad iskljucis zvuk a onda KVEKKK , scrka odma sada odma!

Ali dobro kad uzmes Ring Of Knajjit onda ko da ih i nema.

Edited by HitCrit
Link to comment
Share on other sites

Ja sam pre jedno 4 godine nasao brutalan sajt sa svim mogucim i najboljim modovima za Morrowind, medjutim zaboravio sam kako se zove znam samo da je imao oker pozadinu.

verovatno je to bio morrowind summit, ali u medjuvremenu je "odkupljen", zaglupljen, promenjena mu je uprava, izbaceni inteligentni modovi i sada se zove planetelderscrolls.gamespy.com

Link to comment
Share on other sites

hehehehe

Ja imam alergijsku reakciju na njih.

Najace je kad te sevaju od gore , a ti se okreces ko retard i nista ne vidish a one tacno iznad tebe :P Ili kad iskljucis zvuk a onda KVEKKK , scrka odma sada odma!

Ali dobro kad uzmes Ring Of Knajjit onda ko da ih i nema.

werd jebeni! Jos kad igras iz prvog lica, oduzmes se.

Link to comment
Share on other sites

Lady je za fajtera odličan znak :) ali brate ozbiljno, danas sam jedno triput krenuo ka kutiji, i reko' "NE!" :D

Ja sam bio poceo pre jedno 2 nedelje sve u fazonu "ala mi se igra,ovaj wow smorio sa grindom , daj malo slobode i nekakve price itd " Napravim Wood Elfa strelca , i doguram ga do 25lvl za jedno 2-3 dana , sa sve skillovima i Archmasterom u Fighter's Guild + postao sam House Father ili kako vec , kod Redoranaca.

I onda se pocelo sve vracati.5 likova na 65+lvl-u koje sam odigrao , clanstvo u svim ama bash svim frakcijama .. samo sto bog nisam postao,spell master , melee master itd... I odma sam izasao iz igre i izbrisao.Naravno sacuvao sam save-ove :D

Ne brini.Ako si se izigrao pre brzo ces se zamoriti.Jbg jednom se igra Morrowind.

Edited by HitCrit
Link to comment
Share on other sites

Lady je po meni dobro za sve i svja osim ako bas neces da budes magicka whore. Morrowind se igra dok se ne nauchi napamet i dok se ne zavrse svi kvestovi koji postoje ^^

vudu, mozes ti to. seti se te predivne muzike, atmosfere dok lutas divljinom, ili istrazujes neku pecinu ili ruinu.

btw jel neko istrazivao dublje u dwemerske ruine? ja sam uzo kljuc od onog haspata antabolisa da istrazim one pored forta ali me mrzelo, dok mi edwina govori da samo on moze da desifruje onu knjigu methaphisics sto onaj ubogaljeni dwarf iz corpusariuma nece da mi prevede?

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Ej nego jel iko od vas dogurao do vishih rankova u Blades-ima?

Koliko ja znam dok radis kvestove za Casiusa on te unapredjuje ali ne do kraja kao npr. u Fighter's Guild-u ,ili Morag Tong-u itd.. Koji je rank najvishi?

To je jedina frakcija u kojom nisam otisao do kraja.

Edited by HitCrit
Link to comment
Share on other sites

Ipak sam krenuo opet :) al ovog puta na Xboxu :)

Odlično su odradili port (ako se prebacivanje sa PC-ja na blago promenjeni PC uopšte može nazvati portom :) ), jedine razlike koje sam primetio su sledeće:

- slova su malo krupnija (normalno, zbog TV-a)

- nema trećeg lica (ili nisam izvalio kako se uključuje, mada ionako igram samo fp)

- inventar, mapa, statistika i spell lista su razbijeni na posebne ekrane jer ne mogu da stanu na jedan a da to bude čitljivo na TV-u (iako sami prozori izgledaju isto ko u PC verziji)

- iako igram verziju sa integrisanim ekspanzijama, u žurnalu nema quest liste već je isti kao u osnovnom Morrowindu za PC, znači samo se dopisuju entriji.

Ostalo je identično ko na PC-ju. E, još samo da je više vremena...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...